افزایش بازدید ویدیو آپارات؛ این 5 روش تایید شده را اجرا کنید

خلاصه‌ی 100 ثانیه‌ای:
 1. آپارات در سال 98 گزارشی رسمی منتشر کرد. بنا به مستندات این گزارش، آپارات پر بازدیدترین سایت ایران با رتبه 80 الکسای جهانی و 36 میلیون کاربر ماهانه است.
 2. حدود 46 درصد این کاربرها از جوانان هستند و بیش از 180 میلیون دقیقه در روز، ویدیوهای آپارات را تماشا می‌کنند.
 3. با توجه به شیوع و گسترش ویروس کرونا و تبعات آن، اهمیت فرمت‌های دیجیتالی مانند ویدیو، در استراتژی محتوای تمام برندها اهمیتی دوچندان یافته است.
 4. موفقیت در پلتفرم‌های ویدیویی مانند آپارات، نیازمند شناخت از محیط و شرایط آن اکوسیستم است. الزاماً یک استراتژی موفق در اینستاگرام یا تلگرام، باعث موفقیت در آپارات نمی‌شود.
 5. در مطلب زیر، پنج راهکار ساده برای موفقیت در آپارات را شرح داده‌ایم که به شما کمک می‌کند تا افزایش بازدید ویدیو آپارات را به سادگی تجربه و تکرار کنید.

افزایش بازدید ویدیو آپارات، اصلاً کار سختی نیست و به روبات‌های نامعتبر هم احتیاجی ندارد. در این مطلب تلاش می‌کنیم به شما رمز و راز موفقیت در آپارات و بازاریابی ویدیویی را آموزش دهیم و موارد زیر را بررسی کنیم:

 • چرا فرمت ویدیو و بازاریابی ویدیویی اهمیت دارد؟
 • چرا به آپارات نیاز دارید و این سایت چه تأثیری در اهداف تجاری/شخصی شما خواهد داشت؟
 • معرفی و شرح 5 روش تأیید شده برای موفقیت و افزایش بازدید آپارات
 • و یک چیز دیگر { یا همان فوت کوزه‌گری}

چرا فرمت ویدیو و بازاریابی ویدیویی اهمیت دارد؟

کرونا تغییرات بزرگی را در سرتاسر جهان پدید آورد. دنیای بازاریابی دیجیتال هم از این طوفان تغییرات در امان نبود. مواردی که باعث تغییر در الگوی مصرف محتوا توسط کاربرها شدند؛ و برنامه‌‌ریزی برندها را به‌کلی تغییر دادند. فرمت ویدیو یکی از برندگان این تحولات بود. بنا به گزارش NBC NEWS‌، یوتیوب در مارس 2020 و دوران قرنطینه سرتاسری، نسبت به زمان مشابه در سال 2019 افزایش بازدید 500 درصدی را گزارش کرده است.

آماری که نشان داد توجه مخاطبان در این روزها، به پلتفرم‌های ویدیویی معطوف شده است. پلتفرم‌هایی که به کمک اینترنت، سطح فراگیری و دسترسی بسیار زیادی دارند؛ و از تنوع محتوایی خوبی هم برخوردار هستند.

چرا به آپارات نیاز دارید و این سایت چه تأثیری در اهداف تجاری و شخصی شما دارد؟

آپارات هم مانند یوتیوب با افزایش چشم‌گیر بازدیدکنندگانش مواجه شد. به‌ویژه در آمار کلیدی مانند مدت زمان تماشا { watch time} و پخش زنده‌ها { live stream } که با استقبال بیشتری مواجه شدند. تیم فنی آپارات هم با معرفی فیچرهای جدید مانند امکان آپلود یا پخش زنده با کیفیت 1080، تلاش کرد تا پاسخگوی این شور و اشتیاق کاربرانش باشد.

بدیهی است که چنین ویترین بزرگی، می‌تواند سکوی پرتاب خوبی برای رسیدن به اهداف شما باشد. از فروش، بازاریابی و برند شخصی گرفته تا وایرال شدن ویدیوها و استفاده از دیگر مزیت‌های اکوسیستم آپارات. در واقع می‌توان گفت فرصت‌های بزرگ و خوبی برای استفاده از پتانسیل‌های پر بازدیدترین سایت ایران برای تمام شرکت‌ها، سازمان‌ها و اشخاص وجود دارد.

گزارش سال 98 آپارات

و اما 5 روش تأیید شده برای دیده شدن و افزایش بازدید آپارات

همان‌طور که در ابتدا نوشتیم، افزایش بازدید ویدیوها در آپارات، به روش‌های عجیب و خاصی نیاز ندارد. اتفاقاً موفقیت در این پلتفرم، اصولی ساده اما مشخص دارد که با رعایت آن‌ها، در زمان سریع‌تری نسبت به هر تقلب و تخلفی، شما را به هدفتان خواهد رساند.

یک: البته که محتوا پادشاه است، اما …

محتوا پادشاه است. این عبارت را همه شنیده‌ایم؛ اما محتوایی که مقتضیات پلتفرم خودش را رعایت نکند، ارزشی ندارد. اگر برای آپارات قصد تولید محتوا دارید، باید الزامات ساخت و پخش ویدیو را بدانید. کلیپ کم کیفیتی که در فضای واتساپ و تلگرام وایرال شده، الزاماً برای مخاطبان آپارات جذاب نیست. رعایت اصولی مانند هدف‌گذاری، سناریو نویسی، تصویربرداری، تدوین و بارگذاری ویدیوها آن چیزی است که ویدیو شما را به محتوایی جذاب در آپارات تبدیل می‌کند. البته که این تازه ابتدای راه است و مسیری طولانی تا افزایش بازدید ویدیو آپارات باید طی کنید.

دو: عکسی را برای کاور ویدیو انتخاب کنید که مخاطب‌ را کنجکاو کند

اصطلاح معروفی است که می‌گوید کتاب را از جلد آن قضاوت نکنید. البته که این حرف درباره کاربران اینترنت مصداق چندانی ندارد. اغلب اولین چیزی که بازدیدکننده‌های آپارات از ویدیوی شما می‌بینند، کاور یا تصویر شاخص آن است. یک تصویر شاخص مناسب و جذاب، احتمال دیده شدن ویدیو شما را تا چندین برابر افزایش می‌دهد؛ اما انتخاب یک تصویر شاخص هم چک‌لیست مخصوص خودش را دارد:

 • تصویر شاخص را خیلی شلوغ نکنید. کاربرها در طول روز با بمباران محتوایی مواجه هستند و اگر کاور شما هم شلوغ و گیج‌کننده باشد، به‌سادگی از آن رد خواهند شد.
 • دروغ نگویید. مثلاً اگر ویدیوی شما مربوط به یک ابزار صنعتی است، در کاور ویدیو از عکس شکلات استفاده نکنید تا مثلاً افراد بیشتری دکمه پخش را کلیک کنند. این یعنی جلب مخاطب نامرتبط، زود بستن ویدیو و خراب شدن واچ تایم ویدیو و رشد نکردن در الگوریتم داخلی آپارات.
 • از رنگ‌های جذاب و مناسب استفاده کنید. مخاطب‌ها عاشق کاورهایی با طرح‌های شفاف، رنگی و خیره‌کننده هستند. نه تصویری کم کیفیت که پیکسل‌‌های آن به‌سادگی قابل شمارش است.

سه: تیتر، توضیح و برچسب‌های دقیق و مرتبط، الگوریتم آپارات را عاشق ویدیوی شما می‌کند

بعد از عکس شاخص، تیتر ویدیو است که توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند. یک تیتر ساده، مرتبط و جذاب، کار شما را برای ترغیب مخاطب جهت کلیک بر دکمه‌ی play ساده‌تر می‌کند. آپارات اجازه نمی‌دهد بیشتر از 80 کاراکتر در تیترهای خود استفاده کنید. پس نه خیلی طولانی بنویسید و نه خیلی کوتاه که مخاطب سردرگم شود.

البته توضیحات زیر ویدیو هم در جلب نظر افراد مؤثر است. 550 کاراکتر میزان فضایی است که آپارات برای توضیحات ویدیو در اختیارتان قرار داده است که تا 120 کاراکتر آن در گوگل هم نمایش داده می‌شود. از این فضا استفاده کنید تا علاوه بر مخاطب‌های آپارات، افرادی که در گوگل سرچ می‌کنند هم برای کلیک بر ویدیوی شما، ترغیب شوند.

همچنین سیستم برچسب‌گذاری آپارات، در الگوریتم این سایت اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر برچسب دقیق و مرتبطی انتخاب کنید، محتوای شما به گروه مخاطب هدفتان نمایش داده می‌شود؛ و در صورت تعامل مثبت آن‌ها با ویدیوی شما، الگوریتم آپارات به شما پاداش می‌دهد و افزایش بازدید ویدیو آپارات رخ می‌دهد. حداکثر تا 5 برچسب در آپارات برایتان قابل استفاده است.

یک نکته‌ی باریک‌تر از مو که برای تمام موارد بالا کاربرد دارد: حتماً از کلمات کلیدی و هدف‌گذاری شده استفاده کنید و البته، فارسی بنویسید. مطابق با سلیقه مخاطب ایرانی که در حال جستجوی محتوایی برای رفع مشکل یا نیازش است.

پخش زنده آپارات

چهار: پخش زنده‌ آپارات را فراموش نکنید؛ جادو می‌کند

روزهای قرنطینه سفت و سخت ابتدای سال را یادتان هست؟ همان وقتی که لایوهای اینستاگرام با شخصیت‌های جنجالی‌اش، سروصدا به پا کرده بود. حالا این سمت اکوسیستم اینترنت ایران و در آپارات هم لایو یا پخش زنده، جذابیت‌ها و طرفداران پروپاقرص خودش را دارد. فقط در سال 98 بیش از 3500 گیم استریمر از خدمات این بخش استفاده کرده‌اند.

پخش زنده از جدیدترین سرویس‌های آپارات است که طی 1-2 سال اخیر شاهد اوج‌گیری بیشتری هم بوده. استفاده از این سرویس به شما کمک می‌کند تعامل سریع و مستقیمی با مخاطب‌های خودتان را برقرار کنید. به کمک چت باکس پخش زنده‌ها، می‌توانید در لحظه از نظرات بیننده‌ها باخبر شوید. قرعه‌کشی‌ها یا رونمایی‌ها را انجام دهید و حتی برای رویدادهای ویژه‌تان بلیت‌فروشی هم بکنید.

حتماً در طول ماه برنامه منظمی برای پخش زنده‌ها داشته باشید و مخاطب‌ها را به تماشای این بخش هم عادت دهید. افرادی که جذب پخش زنده می‌شوند، اغلب دکمه مشترک شدن کانال را هم می‌زنند و در صفحه اصلی آپارات، ویدیوهای شما با اولویت ویژه تماشا می‌کنند.

پنج: از پلن‌های افزایش بازدید رسمی آپارات خریداری و استفاده کنید

چرا از کلمه رسمی را استفاده کردیم؟ به این دلیل که سایت‌های نامعتبر با وعده‌های دروغ یا استفاده از روبات‌های مخرب، به شما وعده افزایش بازدید ویدیو در آپارات می‌دهند. اتفاقی که اغلب منجر به کشف تقلب توسط الگوریتم آپارات شده و کانال یا ویدیوی شما را با جریمه مواجه می‌کند. این در حالی است که خود آپارات، راهکاری رسمی و معتبر برای افزایش بازدید یا boost ویدیوهای شما دارد.

این سرویس ویدیوهای شما را بر اساس نوع محتوا، برچسب‌ها و کلمات کلیدی، دقیقا به افرادی نمایش می‌دهد که می‌توانند مخاطبان/مشتریان احتمالی شما باشند. عدد بازدید و میزان دقیقه/تماشای ویدیوی شما کاملاً محاسبه شده و پس از پایان دوره‌ی Boost، قابل مشاهده است. امکان استفاده از تخفیف یا افزایش بازدید بیشتر از میزان وعده داده شده هم از دیگر امتیازات استفاده از این پلن‌ است.

و یک چیز دیگر {یا همان فوت کوزه‌گری}

احتمالاً برای شما هم این ماجرا پیش آمده. چیزی را در گوگل جستجو کرده و در فهرست نتایج، کارت ویدیوهای مربوط به آپارات را هم ببینید. قضیه بسیار ساده است. آپارات به کمک Domain Authority و قدرت سئو برجسته‌ای که دارد، می‌تواند ویدیو شما را در رتبه‌های برتر گوگل نمایش دهد. این می‌تواند برای شما میانبر خوبی باشد. اگر رقابت در کلمات کلیدی گوگل برایتان سنگین و زمان‌بر است، با استفاده از ویدیوهای کانال آپاراتتان، در صفحه اول گوگل حاضر شوید.

با این کار، کاربران از گوگل به صفحه آپارات شما منتقل می‌شوند و حالا نوبت شماست. اگر 5 نکته بالایی را رعایت کرده باشید، نگرانی نخواهید داشت. بازدیدکننده گذری به مخاطبی وفادار تبدیل می‌شود و به سایت شما هم سر خواهد زد. این بخش کوچکی از قدرت سئوی آپارات است که کسب و کارهای بسیاری از آن برای رشد خود استفاده کرده‌اند.

جمع‌بندی پایانی

ویدیو یکی از جذاب‌ترین فرمت‌های محتوایی است که هر سال رشدی انفجاری در مصرف کنندگانش را تجربه می‌کند. مخاطبانی دارد که آپارات را به رتبه نخستین سایت ایران ارتقا داده‌اند؛ و حتی رفتارهای خریدشان را هم می‌توان بر اساس علایق ویدیویی‌شان حدس زد.

پلتفرم آپارات ویترین جذابی برای تمام افراد حقیقی یا حقوقی است که می‌خواهند از بزرگ‌ترین ویترین آنلاین ایران، برای رشد و گسترش استفاده کنند. مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، شیوه‌هایی تأیید شده و معتبر برای افزایش بازدید ویدیو در آپارات هستند.

کسب درآمد از ویدیوها، انتشار تبلیغ یا تولید محتوای خیریه. با هر هدفی که از آپارات استفاده می‌کنید، روش‌های بالا به شما کمک می‌کنند سریع‌تر و ساده‌تر به هدفتان برسید. نظر شما چیست؟ شما چه شیوه‌ها یا ترفندهایی برای موفقیت و افزایش بازدید ویدیوها در آپارات سراغ دارید؟

مطالب پیشنهادی برای شما
6 نظرات
 1. nikan می گوید

  خوب بود و آموزنده

 2. هلیا می گوید

  عالی

 3. امیر حسین می گوید

  ممنون مفید بود

 4. ALi می گوید

  عالییییییی

 5. کوروش مرادی می گوید

  بسیار عالی و پسندیده

 6. sooshiant می گوید

  عالی

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.