چرا تولید محتوای ویدیویی کنیم؟

حتما جمله معروفِ «محتوا پادشاه است» از بیل گیتس را شنیده‌اید و احتمالا با شنیدن نام محتوا اول یاد محتوای متنی و مقالات مختلف افتاده‌اید. اگرچه تا همین چند سال پیش، محتوای متنی پادشاهی می‌کرد؛ اما تغییراتی در حوزه بازاریابی محتوا در حال رخ دادن است و محتوای ویدیویی به سرعت در حال پیشی گرفتن از محتوای متنی و مقاله است. به‌طوری‌که، اکثر برندها، سازمان‌ها و اشخاص برای رسیدن به اهداف مارکتینگ خود از محتوای ویدیویی استفاده می‌کنند.

اما مگر ویدیو ساختن چه مزیتی دارد که این همه طرفدار پیدا کرده است؟ آیا محتوای ویدیویی فقط به درد سازمان‌های بزرگ می‌خورد؟ تولید محتوای ویدیویی چه نفعی برای من که صاحب کسب و کار نیستم خواهد داشت؟

در این مقاله به تمام پرسش‌های بالا پاسخ می‌دهیم و با تشریح مفواید و دلایل محتوای ویدیویی به شما نشان می‌دهیم که علاوه بر سازمان‌ها، افراد هم برای رسیدن به اهداف مختلفشان به ساخت ویدیو نیاز دارند. در ادامه با ما همراه باشید.

آیا ویدیو مارکتینگ فقط مختص سازمان‌ها و برندهای بزرگ است؟

سازمان‌های بزرگ هزینه‌های گزافی صرف بازاریابی و تبلیغات می‌کنند و بخش قابل توجهی از این هزینه‌ها هم صرف ویدیو مارکتینگ می‌شود. ما در مقاله مزایای ویدیو مارکتینگ در مورد فواید و معایب استفاده از ویدیو مارکتینگ برای سازمان‌ها صحبت کردیم؛ اما محتوای ویدیویی فقط مختص سازمان‌ها نیست و هرکسی می‌تواند وارد این حوزه شود. تولید محتوای ویدیویی آنقدر مزایا دارد که با هر سن و توانایی و موقعیت شغلی که باشید می‌توانید با ساخت ویدیو به نتایج خوبی دست پیدا کنید.

در ادامه برخی از فواید و دلایل تولید محتوای ویدیویی را به شما معرفی می‌کنیم:

مطرح کردن خود به عنوان متخصص

یکی از فواید و دلایل تولید محتوای ویدیویی، شناخته شدن شما به عنوان یک متخصص است. به عنوان مثال اگر در حوزه سئو، دیجیتال مارکتینگ، تولید محتوا، برنامه نویسی، تکنولوژی و کامپیوتر، هنر، ورزش و هر حوزه دیگری فعال هستید با ساخت ویدیو می‌توانید خود را به عنوان یک متخصص مطرح کنید.

در حال حاضر افراد زیادی در آپارات در حوزه‌های مختلف ویدیو می‌سازند و توانسته‌اند بازدیدکنندگان زیادی داشته باشند. در مقاله برنامه سازان برتر آپارات در سال 1400 می‌توانید با برخی از این تولیدکنندگان آشنا شوید. هرچه افراد بیشتری ویدیوهای شما را ببینند تصویر و نام شما را به عنوان یک متخصص در آن حوزه به خاطر می‌سپرند.

فواید ساخت ویدیو

تقویت برند شخصی

یکی دیگر از دلایل تولید محتوای ویدیویی در راستای مورد قبلی است؛ یعنی ساخت و تقویت برند شخصی یا personal branding. حقیقت این است که در دنیای امروز صرفا مدرک تحصیلی، عنوان شغلی یا حتی تجربه شغلی شما نمی‌تواند ضامن موفقیت شما شود. مهم این است که بتوانید تصویر قدرتمند و درستی از خود در ذهن مخاطبانتان بسازید و این همان معنای پرسونال برندینگ است.

اگر چه برندینگ و برندسازی بیشتر در مورد سازمان‌ها و محصولات به کار می‌رود؛ اما نباید از پرسونال برندینگ نیز غافل شد. با تولید محتوای ویدیویی می‌توانید تصویری حرفه‌ای از خود به بینندگان ارائه کنید و در ویدیوهایتان به خوبی توانمندی‌ها، تخصص و مهارت‌هایتان را نشان دهید.

ایجاد ارتباط و اعتمادسازی

در دنیای امروز، همه ما فروشنده هستیم؛ برخی محصولاتشان را می‌فروشند و برخی دیگر مهارت و تخصصشان را. برای موفقیت در فروش لازم است ابتدا اعتماد مخاطبان را جلب کنیم و برای جلب اعتماد باید اول ارتباط خوبی با مخاطب برقرار کنیم. بدون داشتان ارتباط مطمئنا هیچ فردی به ما اعتماد نمی‌کند و در نتیجه سرویس، محصول یا خدمات ما را نمی‌خرد.

اگر هنوز به دنبال جواب این سوال هستید که چرا تولید محتوای ویدیویی کنیم به ارتباطی که از طریق ویدیوهایتان با مخاطب برقرار می‌کنید فکر کنید. به عنوان مثال، اگر برای اولین بار ویدیویی راجع به اصول سئو در آپارات ببینید و محتوا واقعا برایتان سودمند باشد؛ احتمالا به دنبال ویدیوهای دیگری از آن شخص می‌گردید. حتی ممکن است بعدها هرجا ویدیوی دیگری از آن فرد دیدید با علاقه روی ویدیو کلیک کنید؛ چون به آن شخص و محتوایش اعتماد دارید.

اصلا بیایید کمی فراتر به قضیه نگاه کنیم. اگر یکی دو سال بعد قصد برگزاری کلاس و دوره آموزشی داشته باشید همین اعتمادسازی و روابط است که باعث موفقیت شما خواهد شد.

جذابیت بیشتر ویدیو

ویدیو ترکیب تصویر و صداست که هر دو برای بینندگان بسیار جذابیت دارد. همچنین در مقایسه با محتوای متنی، ویدیو می‌تواند جذابیت بصری بسیار بیشتری داشته باشد و توجه افراد بیشتری را به خود جلب کند. در ضمن شما در ساخت ویدیو می‌توانید با استفاده از تکنیک‌های فیلمبرداری، استفاده از موزیک جذاب، طرح‌های گرافیکی و… جذابیت ویدیوهایتان را بیشتر کنید و از طریق ویدیو، پیامتان را به مخاطب برسانید.

بازدید بیشتر محتوای ویدیویی

یکی از دلایل استقبال بیشتر مردم از محتوای ویدیویی، جذابیت و راحت‌تر بودن آن است. در دنیای امروزی مردم دیگر حوصله خواندن مقالات و مطالب طولانی را ندارند و ترجیح می‌دهند جواب سوالشان را با تماشای یک ویدیوی چند دقیقه‌ای پیدا کنند. این موضوع، بستر بسیار مناسبی برای تولید ویدیو فراهم کرده و با کمی ذوق و خلاقیت و یک سناریوی جذاب می‌توانید ویدیوهای پربازدیدی بسازید و در مدت کوتاهی، بازدیدکنندگان زیادی در پلتفرم‌هایی مثل آپارات پیدا کنید. درمقاله مزایای انتشار ویدیو در آپارات در مورد 9 برتری پلتفرم آپارات نسبت به سایر پلتفرم‌های اشتراک ویدیو صحبت کرده‌ایم که یکی از آن‌ها قطعا بازدید بیشتر ویدیوهاست.

کمک به فروش و سودآوری بیشتر

اگر بیزنس و کسب و کار شخصی خود را داشته باشید مطمئنا میزان فروش و سوددهی برای شما اهمیت بالایی دارد. تا اینجا دیدیم که محتوای ویدیویی باعث شناخته شدن شما، ایجاد ارتباط و اعتمادسازی و بازدید بیشتر می‌شوند و همه این‌ها در نهایت به فروش بیشتر و سودآوری بالاتر ختم می‌شوند. بنابراین اگر کسب و کار کوچکی دارید و محصول، سرویس یا خدماتی را ارائه می‌دهید با ساخت محتوای ویدیویی می‌توانید فروش خود را افزایش دهید و موفقیت و رشد کسب و کارتان را تضمین کنید.

چرا تولید محتوای ویدیویی کنیم

کسب درآمد از تولید محتوای ویدیویی

اگر هنوز قانع نشده‌اید که چرا باید تولید محتوای ویدیویی کنید پس بهتر است بحث جذاب درآمدزایی را پیش بکشیم! در حال حاضر، افراد زیادی در پلتفرم‌های مختلف مثل آپارات، یوتیوب و شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام در حال درآمدزایی هستند؛ آن هم از طریق ساخت ویدیو! شما در حوزه مورد علاقه‌تان ویدیو می‌سازید و از تمام فواید تولید محتوای ویدیویی که در بالا گفتیم بهره مند می‌شوید و در کنار همه این‌ها، درآمد هم کسب می‌کنید. چه چیزی بهتر از این؟!

سرویس درآمدزایی آپارات در راستای حمایت از تولیدکنندگان محتوا، بخشی از هزینه تبلیغات پخش شده در ویدیوها را به صاحب ویدیو می‌دهد و به این ترتیب، شما را در سود خود شریک می‌کند. هرچقدر ویدیوهای شما بازدید بیشتری داشته باشد در نتیجه درآمد بیشتری نیز خواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر در این مورد، مقاله راهنمای کسب درآمد از آپارات را بخوانید.

علاوه براین، با افزایش فالوور در اینستاگرام و سایر پلتفرم‌ها هم می‌توانید با دریافت تبلیغات به درآمد خوبی دست پیدا کنید.

جمع بندی

تولیدمحتوای ویدیویی یکی از ابزارهای قدرتمند برای بازاریابی است و هم سازمان‌ها و برندهای بزرگ و هم افراد مختلف برای رسیدن به اهداف مارکتینگ خود از ویدیو مارکتینگ استفاده می‌کنند. در این مقاله دلایل تولید محتوای ویدیویی را توضیح دادیم و گفتیم که چطور می‌توان به کمک ویدیو مارکتینگ به معروفیت و درآمدزایی رسید. تولید محتوای ویدیویی برخلاف چیزی که به نظر می‌رسد چندان سخت نیست و برای شروع با یک موبایل هم می‌توانید ویدیوی جذابی بسازید.

البته حواستان باشد شما هم مرتکب اشتباهات رایج تولید محتوا نشوید و از همان اول با استراتژی مناسب و هدفمند، تولید محتوای ویدیویی کنید. در پایان پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه دید بهتری از این مسیر پیدا کنید مقاله تولید محتوا را از کجا شروع کنیم را نیز بخوانید.

 

مطالب پیشنهادی برای شما
1 نظر
  1. حمید می گوید

    بسیار عالیست ، متاسفانه روی تمایلاتم کار باید بکنم !…

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.