تحلیل و بررسی دلایل موفقیت محمد شکوری در آپارات

طی سالیان اخیر به لطف گسترش دسترسی به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، تعداد علاقه‌مندان به تکنولوژی‌ها و فناوری‌های روز افزایش چشمگیری پیدا کرده است. این محبوبیت به خصوص بیشتر در قشر نوجوان و جوان چشمگیرتر بوده و آن‌ها را به علاقه‌مندانی پر و پاقرص برای بلاگرهای حوزه تکنولوژی تبدیل کرده است.

ولاگرهای خوبی مثل مهدی شجاری، اهورا نیازی و کانال اسب بخار اکنون در آپارات فعالیت می‌کنند که ویدیوهای مفیدی را در کانال آپاراتشان منتشر می‌کنند. این موضوع باعث شده کاربرانی که به دنبال خرید یک محصول دیجیتالی جدید مثل یک گوشی هوشمند، لپ تاپ یا تبلت هستند در بین ویدیوهایی که توسط بلاگرها در آپارات منتشر می‌شود، به دنبال نقد و بررسی آن‌ها بگردند و به کمک آن‌ها تصمیم‌گیری کنند.

یکی از این کانال‌های موفق مربوط به محمد شکوری است که توانسته بیش از ۶۱ هزار دنبال‌کننده را به دست بیاورد و ویدیوهای آن ده‌ها هزار بار توسط کاربران آپارات بازدید شود.

شکوری در کانال آپارات خودش ویدیویی را از نقد و بررسی گوشی‌های موبایل، مقایسه محبوب‌ترین گوشی‌های بازار، ترفندهایی برای کاربران موبایل و گیمرها و همینطور معرفی فناوری‌های جدید روز جهان ویدیو منتشر می‌کند. اما برای بسیاری از تولیدکنندگان محتوا که قصد فعالیت در آپارات را دارند، جذاب است که دلایل موفقیت محمد شکوری در آپارات را بدانند.

به همین بهانه ما در این مقاله بلاگ آپارات نگاهی به نکاتی خواهیم انداخت که باعث شده محمد شکوری به یکی از موفق‌ترین ولاگرهای حوزه تکنولوژی تبدیل شود و برخی از ویدیوهای آن حتی نزدیک به ۲۰۰ هزار بازدید بگیرد.

نگاهی به تاریخچه فعالیت محمد شکوری

اگر از طرفداران قدیمی حوزه تکنولوژی باشید، قطعاً از گذشته‌های دور محمد شکوری را به خاطر می‌آورید؛ چون یکی از قدیمی‌ترین افرادی است که در زمینه فناوری فعالیت می‌کند.

محمد از ۵ سال پیش تصمیم گرفت یک کانال آپاراتی را به نام خودش راه‌اندازی کرده و به صورت مستقل فعالیت خودش را در این قدرتمندترین پلتفرم ویدیویی ایرانی آغاز کند. وقتی به فهرست مطالب او در کانالش سر می‌زنیم، اولین ویدیوهایی که او آپلود کرده با معرفی گوشی‌های قدیمی ال جی V20 و گوگل پیکسل آغاز می‌شود.

فعالیت او در آغاز راه فقط به بررسی گوشی‌های هوشمند روز بازار معطوف بود. اما هرچه به جلوتر رفت، تنوع ویدیو کلیپ‌های تولیدی او نیز بیشتر شد. به طور مثال او معرفی اپلیکیشن‌ها را به فعالیت‌هایش اضافه کرد و سپس آموزش ترفندهایی را برای کاربران موبایل روی کانال خودش قرار داد که با استقبال خوبی مواجه شدند. بعد از آن نوبت به ویدیوهایی در زمینه راهنمای خرید رسید. با توجه به نیاز کاربران، او در محدوده‌های قیمتی مختلف بهترین گوشی‌ها را برای خرید معرفی می‌کرد.

هر چه می‌گذرد به وضوح شاهد افزایش کیفیت ویدیوهای تولیدی او هستیم و همین یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت محمد شکوری در آپارات است. در حال حاضر او هر فناوری روز که وارد بازار می‌شود را جلوی دوربین به مخاطبانش معرفی می‌کند.

محمد شکوری

دلایل موفقیت محمد شکوری در آپارات

بی‌شک پشت پرده تفکری وجود داشته و استراتژی انتخاب شده که باعث موفقیت محمد شکوری در آپارات شده است. بیش از ۶۰ هزار دنبال‌کننده و رسیدن بازدید برخی از ویدیوها به بیش از ۱۵۰ هزار نفر چیزی نیست که بدون برنامه‌ریزی به دست بیاید. اما چه دلایلی باعث این اتفاق شده است؟

در زیر این موارد را بررسی خواهیم کرد.

۱. تجربه، کفه ترازو را سنگین می‌کند

تجربه همیشه یکی از مهم‌ترین عوامل رسیدن به موفقیت بوده است. این قضیه در مورد کانال آپاراتی محمد شکوری نیز صدق می‌کند. شکوری فعالیت خودش در حوزه فناوری را از اوایل دهه ۹۰ آغاز کرده است.

او در ابتدا به تولید محتوای متنی می‌پرداخت و پس از مدتی تصمیم گرفت وارد حوزه تولید محتوای ویدیویی شود. بنابراین پیشینه فعالیت او نقش پررنگی در کشف نیاز مخاطبان و پاسخگویی به نیازهای آن‌ها با آیتم‌های ویدیویی داشته است. محمد شکوری خیلی زود متوجه برتری محتوای ویدیویی نسبت به محتوای متنی شده و به سمت ساخت ویدئو روی آورد.

وقتی ویدیوهای منتشر شده از او را بررسی می‌کنیم، به خوبی مشخص است که یک فرد باتجربه در حوزه فناوری در حال صحبت کردن است. و همین کافیست تا مخاطبان به آن اعتماد کنند و به دنبال کنندگانش تبدیل شوند.

۲. او به خوبی نیاز مخاطبانش را می‌داند

شناخت نیازهای مخاطبان، مهم‌ترین اصل تولید محتوا است. اگر قرار باشد ویدیویی را منتشر کنید و انتظار داشته باشید که بازدید خوبی را هم دریافت کند، باید در آن به پرسش اساسی مخاطبان پاسخ داده باشید.

به طور مثال اگر عمده مخاطبان شما را علاقه‌مندان به دنیای موبایل تشکیل می‌دهند، آن‌ها دوست دارند که با امکانات گوشی‌های جدیدی که به بازار عرضه می‌شود آشنا شوند و ترفندهایی را یاد بگیرند که هر کسی شاید از وجود آن‌ها مطلع نباشد.

محمد شکوری به خوبی نیاز مخاطبانش را درک کرده است؛

او به موقع بررسی گوشی‌های روز بازار ایران را ارائه می‌کند، محبوب‌ترین گوشی‌ها را با یکدیگر مقایسه می‌کند و به کاربران در انتخاب و خرید یک گوشی جدید در بازه‌های قیمتی مختلف کمک می‌کند.

۳. بررسی گوشی‌های هوشمند محبوب بازار

هر زمانی که گوشی هوشمند محبوبی وارد بازار می‌شود، شما فوراً می‌توانید ویدیوی بررسی آن را در کانال آپاراتی محمد شکوری پیدا کنید.

به خاطر داشته باشید که همیشه اولین‌ها، محبوب‌ترین هستند. بنابراین یکی از دلایل موفقیت او هم عکس‌العمل سریع و تولید محتوا در بهترین زمان ممکن است. ضمن اینکه او ویدیوهای جانبی دیگری را نیز منتشر می‌کند و در آن‌ها به مقایسه با دیگر گوشی‌های هم رده آن محصول در بازار می‌پردازد.

۴. تسلط به اجرا، بدون ذره‌ای ایراد

اجرای روان و مسلط، چیزی است که هر مخاطبی از یک تولیدکننده محتوای ویدیویی انتظار دارد. فرض کنید در حال تماشای ویدیوی بررسی یک گوشی هوشمند هستید. مسلماً اگر مجری جلوی دوربین تسلط کافی نداشته باشد و دائماً تپق بزند، شما را نسبت به دیدن ادامه ویدیو یا دیگر ویدیوهای او دلسرد می‌کند.

این امر یکی از دلایلی است که باعث شده بسیاری از بلاگرها نتوانند موفقیت خاصی به دست بیاورند و در میانه راه جا زده‌اند. ولی اگر اجرا به اندازه کافی روان و گرم باشد، می‌تواند به خوبی با مخاطبان ارتباط برقرار کند و آن‌ها را به طرفداران شما تبدیل کند.

با دیدن ویدیوهای محمد اولین چیزی که متوجه آن می‌شوید، تسلط بسیار مناسب در اجرا است. خبری از تپق زدن نیست و اجرای او بدون هیچ ایرادی انجام می‌شود که همین یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت محمد شکوری در آپارات نیز هست.

ناگفته نماند که شکوری تن صدای مناسبی هم دارد که به خوبی روی ویدیوهای تولید شده توسط او می‌نشیند و باعث خسته شدن گوش کاربر نمی‌شود.

۵. کیفیت بالای ویدیوهای ضبط شده

طی سالیان اخیر پیشرفت بسیار خوبی در حوزه تولیدمحتوای ویدیویی در کشور حاصل شده است. فعالیت افراد توانمندی مثل محمد شکوری در رسانه آپارات و تولید ویدیوهای باکیفیت، باعث شده چشم مخاطبان به تماشای محتوای خوش ساخت عادت کند و به این نتیجه برسند که هر ویدیویی ارزش زمان گذاشتن و تماشا کردن را ندارد.

ویدیوهایی که محمد ضبط می‌کند در یک استودیوی خانگی با کیفیت صدا، تصویر و نورپردازی مطلوب رکورد می‌شود. بله صدا یکی از مهم‌ترین اجزای یک کلیپ ویدیویی است و کاربر به همان اندازه که به کیفیت تصویر بالا اهمیت می‌دهد، برایش کیفیت صدای ضبط شده نیز مهم است.

مورد دیگری که وجود دارد، مونتاژ مناسب ویدیوها است. در ویدیوهایی که شکوری تولید می‌کند، قطع و پخش ویدیوها به موقع انجام می‌شود، همه چیز سر جای خودش پخش می‌شود و موضوع به خوبی بیان می‌شود.

۶. تنوع در موضوعات کانال

اگر قرار باشد فقط روی یک موضوع تمرکز کنید، نمی‌توانید کاربران زیادی را جذب خود کنید.

به طور مثال اگر فقط به معرفی گوشی‌های هوشمند روز بازار بپردازید، فقط زمانی کاربران به صفحه شما سر خواهند زد که قصد خرید یک گوشی را داشته باشند؛ مگر اینکه عاشق و شیفته گوشی‌ها باشند. اما اگر کانال شما موضوعات متنوعی را در بر بگیرد، این می‌تواند به معنای جذب مخاطبان بیشتری باشد.

تنوع در موضوع یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت محمد شکوری در آپارات است.

محمد شکوری علاوه بر بررسی هر گوشی جدید که وارد بازار ایران می‌شود، محبوب‌ترین گوشی‌های موبایل را با یکدیگر مقایسه می‌کند؛ راهنمای خرید با بودجه‌های مختلف را ارائه می‌کند؛ ترفندهای مختلفی از دنیای اندروید و آیفون را در اختیار کاربران می‌گذارد؛ بازی‌های جذاب موبایلی که ارزش بازی کردن دارند را معرفی می‌کند و به شما می‌گوید که کدام اپلیکیشن‌ها می‌توانند نیازهای شما را برطرف کنند.

سخن پایانی

هیچ موفقیتی بدون تلاش درست و به موقع حاصل نخواهد شد. محمد شکوری یک فرد باتجربه در حوزه فناوری است که سالیان سال در این حوزه قلم زده و سپس وارد دنیای تولید محتوای ویدیویی شده است. همین تجربه خوب باعث شده به خوبی با نیاز مخاطبان آشنا شود و بتواند ویدیوهایی را تولید و منتشر کند که هر یک به سوالات مهم آن‌ها پاسخ می‌دهند.

از دیگر عوامل موفقیت او باید به کیفیت مناسب ویدیوها، صدابرداری و مونتاژ مناسب و همینطور فعالیت مستمر اشاره کرد. در ویژه برنامه آپارات کست با محمد شکوری مصاحبه‌ای دوستانه داشتیم که تماشای آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.