دلایل موفقیت اهورا نیازی در تولید محتوای ویدیویی + تحلیل کانال

تکنولوژی یکی از محبوب‌ترین حوزه‌ها برای تولید محتوا است و اخیرا افراد فعال در آن بیشتر از قبل شده‌اند؛ با این حال می‌توان گفت این حوزه نیاز به دانش و تخصص بیشتری نسبت به سایر حوزه‌ها دارد. به همین دلیل هر فردی که بخواهد در این حوزه تولید محتوا کند، اگر دانش به روز و تخصص کافی نداشته باشد و نتواند محتوای باکیفیتی به مخاطب ارائه کند، بدون شک موفق و معروف هم نخواهد شد.

یکی از افراد متخصص در تولید محتوای حوزه تکنولوژی که حتما اسم او را شنیده‌اید، اهورا نیازی است. اهورا یکی از موفق‌ترین تولیدکنندگان محتوای ویدیویی است که فالوورهای زیادی در آپارات، اینستاگرام و یوتیوب خود دارد.

در این مقاله می‌خواهیم دلایل موفقیت اهورا نیازی را بررسی کنیم و ببینیم کدام ویژگی‌ها، او را از سایر تولیدکنندگان در این حوزه یا سایر حوزه‌ها متمایز کرده است. اگر در حوزه محتوا فعال هستید شما هم می‌توانید از این نکات استفاده کنید و موفقیت بیشتری در زمینه تولید محتوا به دست آورید.

قبل از هر چیز، ابتدا بهتر است کمی با اهورا نیازی آشنا شویم.

اهورا نیازی کیست؟

اهورا نیازی متولد سال 1368 و اهل کرمانشاه است. شاید تصور کنید که اهورا از بچگی عاشق حوزه تکنولوژی بوده است؛ اما آن‌طور که خودش می‌گوید بیشتر از همه به تدوین و ادیت ویدیو علاقه داشته و از همان بچگی با اپلیکیشن moviemaker به تدوینگری فیلم‌های مختلف مشغول بوده است. اهورا در بزرگسالی هم این علاقه را دنبال می‌کند و به فردی متخصص در حوزه تصویربرداری و تدوینگری تبدیل می‌شود؛ به طوری که تیزرهای مختلفی برای برندهای معروف مانند بانک آینده می‌سازد که در تلویزیون هم پخش می‌شود.

در مصاحبه‌ای که اهورا با آپارات کست داشته است، بیان می‌کند که فعالیت رسمی خود را از 26 سالگی آغاز کرده است. همچنین همکاری اهورا با گجت نیوز نقطه عطفی در زندگی او بوده است و توانسته است اهورا را به مسیر موفقیت رهنمون سازد.

دلایل موفقیت اهورا نیازی

در ادامه دلایل موفقیت اهورا نیازی را در تولید محتوای ویدیویی بررسی می‌کنیم. اگر شما هم علاقه به تولید محتوای حرفه‌ای دارید، این دلایل می‌تواند به شما کمک کند تا روزی شما هم مانند اهورا نیازی به فردی متخصص و حرفه‌ای در تولید محتوای حوزه خودتان تبدیل شوید و مخاطبان بیشتری کسب کنید.

ارائه مطالب علمی و دقیق

اگر ویدیوهای اهورا را دیده باشید، حتما متوجه شده‌اید مطالبی که اهورا برای مخاطبان خود ارائه می‌کند، همیشه علمی و دقیق هستند؛ به طوری که نمی‌توانید در آن‌ها اشتباهی پیدا کنید. در حقیقت خیلی زود می‌توان فردی متخصص را از فردی که داده‌های سطحی یا غیرعلمی را به مخاطبان ارائه می‌دهد، تشخیص داد.

به همین دلیل یکی از دلایل محبوبیت و شهرت اهورا نیازی، ارائه مطالب به روز و علمی در حوزه تکنولوژی است و مخاطبان او نیز متوجه این موضوع شده‌اند و به همین دلیل ویدیوهای او را تماشا می‌کنند.

در گفتگویی که اهورا نیازی با ویژه برنامه آپارات کست داشته است، به این موضوع اشاره می‌کند که همیشه وقت زیادی را صرف تحقیق و مطالعه مقالات علمی در حوزه تکنولوژی می‌کند تا بتواند محتوایی علمی، به روز و خاصی را به مخاطبان ارائه کند. با این اوصاف، می‌توانید به اهمیت مطالعه و به روز نگه داشتن دانش در حوزه‌ای که برای آن تولید محتوا می‌کنید، پی ببرید.

در حقیقت اگر دائما در حال مطالعه و تحقیق نباشید، نمی‌‌توانید محتوایی تولید کنید که برای کاربر مفید باشد و در طولانی مدت مخاطبان زیادی به دست نخواهید آورد. این موضوع بدیهی است که برخی حوزه‌ها نسبت به سایرین، نیاز به وقت و زمان زیادی برای مطالعه و تحقیق دارند.

با این حال می‌توان گفت متخصص شدن در هر حوزه‌ای، یکی از عوامل مهم برای تولید محتوای ویدیویی باکیفیت در آن حوزه است.

اجرای قوی و حرفه‌ای

یکی از نقاط قوت اهورا نیازی اجراهای قوی و بسیار حرفه‌ای اوست و شاید یکی از دلایل آن این باشد که در حرفه مجری‌گری هم فعال است.

علاوه بر این صدای اهورا مانند گویندگان حرفه‌ای است و همین امر باعث می‌شود که مخاطب از تماشای ویدیوهای او لذت ببرد. با این حال تمامی این موارد استعداد مادرزادی نیست و اهورا با سخت‌کوشی توانسته است آن‌ها را به دست آورد.

بدون شک یکی از مهم‌ترین عواملی که روی اجرای حرفه‌ای تولیدکنندگان محتوای ویدیویی تاثیر می‌گذارد، اعتماد به نفس است. البته این اعتماد به نفس یک شبه به سراغ شما نمی‌آید؛ بلکه باید با فیلم گرفتن مداوم از خودتان و تمرین‌های مجری‌گری و… ترستان از اجرای زنده یا غیرزنده و قرار گرفتن روبروی دوربین از بین برود و بتوانید اجرایی جذاب و با اعتماد به نفس داشته باشید.

مطلب مرتبط: چطور جلوی دوربین راحت باشیم؟

تولید محتوای منظم و مداوم

اهورا نیازی در آپارات، یوتیوب و پیچ اینستاگرامی خود به صورت مداوم و روزانه سه ویدیو منتشر می‌کند.

در حقیقت تولید محتوای مداوم و مستمر یکی از عوامل مهم برای درگیر نگه داشتن مخاطبان است و به افزایش فالوورهای شما منجر خواهد شد.

کانال اهورا نیازی را با کانال فردی مقایسه کنید که هر ماه فقط یک یا دو ویدیو منتشر می‌کند؛ بدون شک این شخص نمی‌تواند در حوزه تولید محتوای ویدیویی پیشرفت کرده و مخاطبان زیادی را جذب کند.

تدوینگری و تصویربرداری حرفه‌ای

همان‌طور که گفتیم اهورا نیازی در حوزه تدوینگری متخصص است و از صفر تا صد آن را هم خودش یاد گرفته است. به همین دلیل دور از ذهن نیست که ویدیوهای او تصویربرداری و تدوینگری بسیار حرفه‌ای دارند. در حقیقت در گفتگو با آپارات کست، اهورا این ویژگی را یکی از عواملی می‌داند که او را از رقبایش متمایز کرده است.

اگر ویدیوهای اهورا را دیده باشید، حتما متوجه میکروفونی که روبروی او قرار دارد، شده‌اید. شاید این کار را بتوان یکی از خلاقیت‌های او به شمار آورد؛ زیرا اغلب افرادی که شروع به تولید محتوای ویدیویی می‌کنند از میکروفون‌هایی که در تصویر مشخص نباشند، استفاده می‌کنند. با این حال مدل میکروفونی که در ویدیوهای اهورا نیازی مشاهده می‌کنید، حس ضبط پادکست یا رادیو را به مخاطب منتقل می‌کند و عنصری جالب است.

از عوامل بسیار مهم در تولید محتوا، می‌توان به کیفیت ویدیوها، نورپردازی و قاب‌بندی مناسب اشاره کرد که تمامی این موارد در ویدیوهای اهورا نیازی دیده می‌شوند. شاید مخاطب به این مسائل دقتی نکند؛ اما مطمئن باشید که اگر این موارد در ویدیویی رعایت نشده باشند، حتما متوجه آن خواهید شد و ویدیو را تا انتها تماشا نخواهید کرد!

برای رعایت بیشتر این موارد در ویدیوهایتان می‌توانید مقاله اصول قاب‌بندی در ساخت ویدیو و تجهیزات نورپردازی برای فیلمبرداری را مطالعه کنید.

تلاش و سخت‌کوشی

اهورا نیازی در گفتگو با آپارات کست به این موضوع اشاره می‌کند که ساعات بسیار زیادی از روز و هفته خود را مشغول کار کردن است. بدون شک این عامل در میزان موفقیت اهورا نقشی پر رنگ داشته است؛ زیرا هرچه قدر سخت‌کوشی بیشتری داشته باشید و ساعات بیشتری کار کنید، همان میزان هم در کار خود حرفه‌ای و متخصص خواهید شد.

البته این سخت کوشی هم فورا جواب نمی‌دهد و باید در طولانی مدت آنقدر تولید محتوای حرفه‌ای و مداوم انجام دهید و مخاطب جذب کنید، تا روزی مانند اهورا نیازی و مهدی شجاری به این میزان از موفقیت برسید.

جالب است بدانید که اولین درآمد اهورا از پیج اینستاگرامی خود برای یک تبلیغ با قیمت 15 هزار تومان بوده است!

کانال اهورا نیازی آپارات

انتشار محتوا در انواع پلتفرم‌ها

اهورا نیازی ویدیوهای خود را در پلتفرم‌های مختلف از جمله آپارات، یوتیوب و اینستاگرام منتشر می‌کند که همین امر فرصت برقراری ارتباط با طیف وسیعی از مخاطبان را به او می‌دهد. همچنین اهورا سایت شخصی هم دارد که به پرسونال برندینگ او کمک بیشتری می‌کند.

بنابراین به شما نیز توصیه می‌کنیم ویدیوهایتان را در پلتفرم‌های مختلف از جمله آپارات منتشر کنید. آپارات پربازدیدترین وبسایت ایرانی است و مسلما انتشار ویدیو در آپارات می‌تواند باعث بیشتر دیده شدن آن شود.

برقراری ارتباط موثر با مخاطب

زبان بدن اهورا نیازی، میزان صمیمیت او با مخاطب و طوری که در ویدیوها با تماشاگران خود صحبت می‌کند، همگی نشان از مهارت‌های ارتباطی او دارند که باعث می‌شود مخاطب ویدیوهای اهورا نیازی را تا انتها تماشا کند و با آن درگیر شود. به همین دلیل به هیچ وجه نباید برقراری ارتباط با مخاطبانتان را فراموش کنید؛ زیرا یکی از مهم‌ترین عوامل جذب و افزایش مخاطب است.

سخن آخر

در این مقاله دلایل موفقیت اهورا نیازی را با هم بررسی کردیم و به تحلیل کانال او پرداختیم. این دلایل می‌تواند مسیر موفقیت در تولید محتوای ویدیویی را برای شما بسیار هموار کند. به همین دلیل تمامی مواردی را که در این مقاله نام بردیم، به خاطر داشته باشید؛ زیرا همگی آن‌ها برای ساخت ویدیوی حرفه‌ای لازم هستند.

با اهورا نیازی چقدر آشنایی دارید؟ اگر تا به حال ویدیوهای او را دیده‌اید به نظرتان دلیل اصلی موفقیت او چیست؟ برای ما کامنت بگذارید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.