۴ عامل مهم موفقیت در آپارات

بسیاری از تولیدکنندگان آپارات از ما سوال می‌پرسند که چطور می‌توانند موفقیت کانال خود را تضمین کننند. ما در این مقاله تصمیم گرفتیم شما را با ۴ فاکتور مهم” کیفیت، کمیت، نوع محتواهای تولیدی و استقبال بینندگان ” آشنا کنیم تا بتوانید با رعایت این موارد علاوه‌بر دیده شدن به درآمد خوبی از کانال خود دست پیدا کنید.

فهرست مطالبی که در ادامه می‌خوانید نمایش بده

چطور یک ویدیوی باکیفیت تولید کنیم؟

تولید یک محتوای باکیفیت، بیشتر به تکنیک شما مربوط می‌شود تا ابزارهایی که از آن استفاده می‌کنید. بنابراین در ابتدای مسیر اصلا نیازی نیست که تجهیزات گران قیمت تهیه کنید. ما در ادامه ۱۶ تکنیک مهم و اصولی را به شما آموزش می‌دهیم تا بتوانید کیفیت کارهای خود را بهبود بخشید.

۱- هدف از ساخت محتوای ویدیویی خود را مشخص کنید

ساخت یک محتوای باکیفیت فقط فشردن دکمه‌ی ضبط دوربین یا گوشی نیست. عوامل متعددی وجود دارند که یک ویدیو را برجسته کنند. قبل از شروع ساخت یک محتوای ویدویی، باید هدف از ساخت آن محتوا را مشخص کنید. اینکه بدانید چرا می‌خواهید آن ویدیو را تولید کنید، به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی، فیلم‌برداری، ویرایش و تبلیغ ویدیوی خود را به شیوه‌ای سازمان یافته‌تر انجام دهید و در زمان و منابع خود صرفه جویی کنید.

برای آنکه بتوانید مرحله اول را با خیال راحت رد کنید، بهتر است؛ ابتدا به سوالات زیر پاسخ دهید:

 • با ساخت آن ویدیو به دنبال چه هستید؟
 • آیا با تولید آن ویدیو می‌خواهید افراد را به خنده درآورید؟
 • آیا می‌خواهید محصولات و خدمات کسب‌وکار خود را معرفی و تبلیغ کنید؟
 • آیا ویدیو شما آموزشی است و قصد دارید مهارت جدیدی را به مخاطب بیاموزید؟
 • آیا در تلاش هستید تا افراد را به بازدید از وب‌سایت خود ترغیب کنید؟

۲- مخاطبان هدف خود را مشخص کنید

بدیهی است که شما نمی‌توانید یک محتوای ویدیویی تولید کنید که تمام افراد، مخاطب آن باشند. در این مرحله شما باید مشخص کنید که برای چه کسانی تولید محتوا می‌کنید و محتواهای شما قرار است برای چه دسته از افراد جذاب به نظر برسد. اگر شما در این مرحله مخاطبان هدف خود را مشخص نکنید، نمی‌توانید دید واضحی از بینندگان خود داشته باشید تا بتوانید پیام و هدف خود، از ساخت آن ویدیو را به آن‌ها برسانید.

در تصویر زیر می‌توانید یک الگوی معیارهای شناسایی مخاطب هدف خود را مشاهده کنید:

مخاطبان هدف خود را مشخص کنید

۳- در مورد موضوع ویدیوی خود تحقیق کنید

زمان پیدا کردن موضوع مناسب برای ویدیوتان رسیده است. هنگام پیدا کردن موضوع مناسب باید به این فکر کنید که ویدیوی شما چه ارزشی می‌تواند برای مخاطبان‌تان خلق کند و آیا آن‌ها می‌توانند با آن محتوا ارتباط برقرار کنند یا خیر. ما در ادامه، راه‌هایی را که می‌توانید از طریق آن موضوعات خوب برای ویدیوهای خود پیدا کنید را آورده‌ایم:

 • مستقیما از مخاطبان هدف خود بپرسید که دوست دارند در کانال شما چه نوع محتوایی را مشاهده کنند.
 • محتواهای تولیدکنندگان دیگر را رصد کنید و تلاش کنید محتوایی بهتر و ارزنده‌تر برای مخاطبان خود ارائه دهید.
 • کلمه کلیدی دلخواه خود را در گوگل سرچ کنید و نتایج را مطالعه کنید و از آن‌ها ایده بگیرید.
 • از ابزارهایی مثل گوگل ترندز و چت‌جی‌بی‌تی استفاده کنید.

بعد از اینکه موضوعات خوب و کاربرپسند کانال خود را پیدا کردید، باید یک تقویم محتوایی هم تدوین کنید تا بتوانید بهتر از زمان خود استفاده کنید و موضوعاتی که مورد نظرتان است را در زمان تعیین شده تولید و در آپارات بارگذاری کنید.

۴- نوع ویدیوی خود را مشخص کنید

حالا که موضوع ویدیوی خود را می‌دانید، زمان آن فرارسیده است که نوع ویدئویی را که می‌خواهید تولید کنید را نهایی کنید. انتخاب نوع ویدیو به طور مستقیم بر لحن و سبک ویدیوی شما تأثیرگذار است. انواع مختلفی فرم ویدیویی، از جمله: آموزشی، توضیحی، معرفی برند، تستیمونیال، تبلیغاتی و… وجود دارد که شما می‌توانید با تعیین نوع و سبک ویدیوی خود، ویدیویی باکیفیت‌تر بسازید.

همچنین، ما در آپارات بلاگ، شما را با ۱۲ نوع ویوی پربازده و کاربرپسند آشنا کرده‌ایم که می‌توانید آن را در این مقاله مطالعه نمایید.

۵- سناریو محتوای ویدیوی خود را بنویسید

وقتی موضوع و نوع ویدیویی که می‌خواهید بسازید را نهایی کردید، باید روی محتوایی که می‌خواهید برای مخاطبان‌تان روایت کنید کار کنید. شما می‌توانید یک متنِ کلمه به کلمه برای ویدیو خود بنویسید یا فقط موضوعات کلی را که قصد دارید در ویدیوی خود پوشش دهید را نام ببرید. در هر صورت، نکته اصلی این است که یک سند نوشتاری و مرجع داشته باشید تا هنگام شروع ضبط ویدیو، به طور تصادفی مطالبی که می‌خواهید پوشش دهید را فراموش نکنید. همچنین ما به شما پیشنهاد می‌کنیم، هنگام نوشتن سناریوی ویدیوی خود از تکنیک استوری تلینگ استفاده کنید تا بتوانید مخاطبان بیشتری را ترغیب کنید تا ویدیوهای شما را تا انتها تماشا کنند.

در این مرحله، شما حتی می‌توانید برای ویدیوهای خود یک استوری برد نیز ترسیم کنید تا بتوانید یک دید کلی درباره‌ی تمام سکانس‌های ویدیوی خود بدست آورید.

۶- مکان مناسب و پس‌زمینه تمیز انتخاب کنید

هنگام انتخاب محل فیلم‌برداری و پس‌زمینه ویدیوی خود بسیار محتاط و سنجیده عمل کنید. چراکه این عامل می‌تواند ظاهر و احساس ویدیوی شما را به‌طور قابل ‌توجهی بهبود بخشد. در نظر داشته باشید که هیچ عاملی به جز مکانی شلوغ و پس‌زمینه‌ا‌ی نامرتب نمی‌تواند باعث حواس‌پرتی مخاطب و غیرحرفه‌‌ای نشان دادن ویدیوی شما شود.

اگر همچنان برای خود استودیویی شخصی ندارید و می‌خواهید در دفتر کار و یا اتاق خواب خود، ویدیوتان را ضبط کنید، هیچ مشکلی وجود ندارد؛ چرا که، می‌توانید از پس‌زمینه‌ای تک رنگ استفاده کنید. یک دیوار، یک ملحفه یا یک ورق بزرگ کاغذ، همگی گزینه‌های خوب و در دسترسی هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اما توجه کنید که از دیوار، چند سانتی فاصله باید داشته باشید که سایه روی شما و سوژه‌ی مورد نظرتان تابیده نشود.

۷- از یک دوربین باکیفیت بالا استفاده کنید

نکته مهم و ضروری دیگری که باید برای بهبود کیفیت تصویر ویدیوی خود به آن توجه کنید، استفاده از یک دوربین خوب است. برخلاف تصور عموم مردم، شما در ابتدای مسیر، برای ساخت یک محتوای ویدیویی باکیفیت نیازی به خرید دوربین و یا گوشی گران‌ قیمت ندارید. برای گرفتن تصویرهای باکیفیت شما می‌توانید از گوشی موبایل یا دوربین استفاده کنید که در ادامه هر کدام را بررسی خواهیم کرد:

از یک دوربین باکیفیت بالا استفاده کنید

گوشی موبایل:

تقریبا کیفیت دوربینِ تمام برندهای برتر موبایل در چند سال اخیر بهبود قابل توجهی داشته است که به راحتی می‌توانند ویدیوهای باکیفیتی را برایتان ثبت و ضبط کنند. در مقاله‌ی “معرفی ۷ گوشی عالی برای تولید محتوای ویدیویی در سال ۲۰۲۳” به صورت کامل‌تری برایتان شرح داده‌ایم که می‌توانید با مطالعه‌ی آن‌ بهترین گوشی موجود در بازار را تهیه کنید.

دوربین‌های حرفه‌ای:

هرچقدر که تولیدکننده‌ی محتوای باتجربه‌تری می‌شوید، احتمالا بخواهید لوازم و تجهیزات خود را نیز ارتقا دهید. دوربین‌های حرفه‌ای ویژگی‌های بیشتری مثل زوم خودکار، تنظیم رنگ بهتر و امکان تعویض لنزها را دارند که ممکن است موبایل شما نتوانند این موارد را ارائه دهند. بنابراین اگر به فکر خرید دوربین فیلم‌برداری حرفه‌ای هستید، بهتر است بسته به نیاز و نوع محتواهایی که می‌خواهید ضبط کنید، دوربین خود را بخرید.

برای مثال، اگر شما محتواهایی را بخواهید در فضای بسته استودیو و یا منزل‌تان بسازید، بهتر است؛ از دوربین Canon EOS R6 Mark II استفاده کنید. ولی اگر بخواهید، محتوای خود را در فضایی باز بسازید، خرید GoPro HERO10 Black بهتر و به‌صرفه‌تر است.

خوب می‌دانیم که حواس‌تان هست، ولی باز هم تاکید می‌کنیم قبل از ضبط ویدیو از تمیز بودن لنز موبایل و دوربین خود مطمئن باشید.

۸- از پایه فیلم‌برداری استفاده کنید

اصلا ریسک نکنید و محتواهای ویدیویی خود را بدون سه‌پایه ضبط نکنید. حتی لرزش کوچکی در ویدیوتان کافیست تا تمام زحمات شما نادیده گرفته شود و مخاطب ویدیوی شما را غیرحرفه‌ای قلمداد کند. بنابراین اگر در شرایطی هستید که می‌توانید، سه‌پایه تهیه کنید آن را بخرید و در غیر این صورت دوربین و یا موبایل خود را در محلی قرار دهید که مطمئن هستید، تکان نمی‌خورد. برای مثال روی قفسه یا میز بدون لغزش قرار دهید.

۹- مطمئن شوید از نورپردازی مناسب استفاده می‌کنید

نورپردازی یکی از رکن‌های مهم هر ویدیوی حرفه‌ای است. اگر ویدیوی شما خیلی تاریک یا خیلی روشن باشد، بدیهی است که ظاهر خوبی ندارد و محتوای شما در معرض خطر نادیده گرفتن قرار خواهد گرفت. به طور کلی دو دسته نور برای هر سازنده‌ی ویدیویی وجود دارد، که در زیر به صورت ریز و دقیق آن‌ها را با هم بررسی و مقایسه می‌کنیم:

نور طبیعی محیط:

برای افرادی که تازه شروع به تولید محتوا کرده‌اند و در ابتدای مسیر بودجه‌ی کافی برای خرید تجهیزات ندارند؛ استفاده از نور طبیعی بهترین گزینه است. اگر پنجره‌های بزرگ و پرنوری دارید می‌توانید با قرارگیری در زاویه مناسب از نور روز به بهترین شکل استفاده کنید.

خورشید یکی از بهترین منابع نور برای ضبط ویدئو است. اگر در نور طبیعی فیلم‌برداری می‌کنید، تمام تلاش خود را بکنید تا فیلم‌های خود را در صبح یا عصر، زمانی که نور ملایم‌تر است، ضبط کنید. نور ظهر که از بالای سر مستقیم می‌تابد می‌تواند سایه‌های خشنی را روی شما و سوژه‌تان ایجاد کند، در حالی که نور صبح و عصر بسیار ملایم‌تر و سینمایی است. اگر مجبور هستید در وسط روز فیلم بگیرید، سعی کنید این کار را در یک روز ابری انجام دهید یا منطقه‌ای که سایه آن ملایم‌تر است، پیدا کنید.

نورپردازی استودیو:

همانطور که ظرفیت تولید خود را افزایش می‌دهید، احتمالا بخواهید روی تجهیزات نورپردازی هم سرمایه‌گذاری ‌کنید تا کیفیت ویدیوهای خود را افزایش دهید. در اینجا برخی از تجهیزات نورپردازی که ممکن است بخواهید با آن‌ها ویدیوی خود را ضبط کنید را آورده‌ایم:

انواع نورپردازی استودیویی

سافت باکس: سافت باکس‌ها، ابزاری عالی برای نورپردازی به شمار می‌آیند که یک نور ملایم، یکنواخت و عمدتا بدون سایه را به سوژه شما می‌تابانند.

پنل‌های LED  و SMD: پنل‌های LED و SMD، به خاطر نور قوی و رنگ‌های زیبا، برای نورپردازی ویدیوهایتان بسیار مناسب هستند و شما می‌توانید این پنل‌ها را در ابعاد کوچک و بزرگ تهیه کنید.

رینگ‌لایت: رینگ‌لایت‌ها، محبوب‌ترین نوع نورپردازی در بین اینفلوئنسرهای آرایشی هستند. آن‌ها، نور یکنواختی را به صورت حلقه‌ای به سوژه‌ی شما، می‌تابانند و از این رو بسیار پرکاربرد هستند.

۱۰- کیفیت صدای خود را ارتقا دهید

صدای ویدیو نیمی از تجربه مخاطب از تماشای محتوای شما را تشکیل می‌دهد و در جلب‌توجه مخاطب بسیار تأثیرگذار است. در نظر بگیرید، اگر صدای ویدیوی شما بی‌کیفیت و بانویز باشد، به احتمال خیلی زیاد، مخاطب آن را ندیده رها می‌کند. بنابراین، کیفیت صدا بسیار اهمیت دارد و شما برای ارتقای کیفیت صدای خود باید از هر میکروفونی به غیر از میکروفون اصلی دوربین یا موبایل خود استفاده کنید. اصلا مهم نیست که میکروفون داخلی دوربین یا موبایل شما چقدر خوب باشد، برای آنکه مطمئن شوید صدایی خوب را به گوش مخاطب خود می‌رسانید، باید حتما یک میکرفون تهیه کنید.

توجه کنید همیشه قبل از آنکه ویدیوی خود را ضبط کنید، حتما صدای خروجی میکروفون خود را بررسی کنید. ما پیشنهاد می‌کنیم از هوش مصنوعی ادوبی پادکست برای چک کردن صدا استفاده کنید.

صدای خروجی خود را با هوش مصنوعی ادوبی پادکست چک کنید.

۱۱- درست و اصولی قاب‌بندی کنید

قاب بندی در فیلمبرداری یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های ترکیب بندی است که با استفاده از آن می‌توانید تصاویر جذاب و شگفت‌انگیزی را به وجود آورید. تکنیک ۳*۳ یکی از روش‌های قاب‌بندی است که در آن، تصویر به سه قسمت افقی و سه قسمت عمودی تقسیم شده و سپس نقاط مهم تصویر در نقاط تلاقی خطوط قرار می‌گیرند. این روش باعث می‌شود که تصویر به صورت متعادل و جذاب به نظر برسد. بنابراین از این لحظه به بعد، توجه کنید که ابعاد ویدیو ۱۶ به ۹ به صورت افقی باشد و برای آنکه بتوانید تصاویر بهتری را ضبط کنید، وسایل و سوژه‌ی خود را طوری قرار دهید تا در نقاط تلاقی خطوط قرار گیرد.

قاببندی ۳ در ۳

۱۲- از زوایای مختلف فیلم‌برداری کنید

برای افزودن جذابیت بصری به ویدیوهای خود، توصیه می‌کنیم تمام لحظات ویدیوی خود را در یک زاویه نگیرید. برای مثال تصور کنید، می‌خواهید ویدئویی با عنوان”۴ راه موثر که افراد می‌توانند عادات بد خود را ترک کنند” را آموزش دهید؛ در این شرایط توصیه می‌کنیم، هر کدام از این موارد را در زاوایه‌های مختلف ضبط کنید. این شیوه نه تنها بیشتر حواس مخاطب را به سمت شما جلب می‌کند بلکه برای متمرکز نگه داشتن شما بر موضوعی که در حال توضیح آن هستید هم تاثیرگذار است. و در نهایت ویرایش فیلم شما را پس از تولید آسان‌تر می‌کند. بنابراین، برای ضبط ویدیوهای خود یک زوایه به خصوص را پیدا کرده و دکمه ضبط را فشار دهید و وقتی مورد اول را ذکر کردید، دکمه توقف را بزنید و زاویه خود را حداقل ۴۵ درجه تغییر دهید و سپس دکمه ضبط را بزنید. این روند را تا انتهای ویدیوی خود ادامه دهید.

۱۳- یک موسیقی بی‌کلام برای پس‌زمینه انتخاب کنید

موسیقی بدون کلام، ابزاری عالی برای ایجاد ارتباط عاطفی بین محتوای شما و مخاطب است. با افزودن یک آهنگ بدون کلام در پس‌زمینه هر ویدیویی، می‌توانید نتیجه کار خود را تا ۱۰ برابر جذاب‌تر و باکیفیت‌تر کنید. در نظر داشته باشید برای استفاده از موسیقی بدون کلام نیز باید به قانون کپی رایت احترام بگذارید تا رضایت صاحب کانال نیز جلب شود. برای دانلود موزیک بدون کپی‌رایت می‌توانید از ۳ سایت فوق‌العاده‌ی آرت‌لیست، سانگ‌سرا و پیکسابی استفاده کنید.

۱۴- جلوی دوربین راحت و بدون استرس باشید

اگر قصد دارید، در ویدیوهای خود حضور داشته باشید، باید سعی کنید در مقابل دوربین راحت باشید. در واقع، شما اگر بهترین تجهیزات دنیا را نیز داشته باشید، اما اگر جلوی دوربین راحت و مطمئن نباشید، محتوای شما غیرحرفه‌ای قلمداد می‌شود. برای آنکه بتوانید حضور مناسبی در مقابل دوربین داشته باشید، باید پیوسته تمرین کنید. بنابراین دوربین خود را تنظیم کنید و شروع به تمرینِ حضور مقابل دوربین کنید. در این حین، بر روی زبان بدن، لحن و ظاهر خود نیز کار کنید. هرچه بیشتر این تمرین را انجام دهید، ویدیوهای شما طبیعی‌تر و بهتر به نظر می‌رسد.

جلوی دوربین راحت و بدون استرس باشید

و در نهایت به یاد داشته باشید، در ابتدای مسیر خودتان را با تولیدکنندگانی که چندین سال تجربه‌ی حضور در مقابل دوربین دارند، مقایسه نکنید، چراکه آن‌ها با تمرین فراوان به این نقطه رسیده‌اند و شما هم می‌توانید با تمرین و به کارگیری چند تکنیکی که در پایین آورده‌ایم به آن جایگاه برسید:

 • روی نفس کشیدن خود کار کنید و سعی کنید آرام، آسان و از ناحیه‌ی شکم تنفس کنید.
 • صاف بیاستید، شانه‌های خود را عقب نگه دارید و عضلات خود را شل کنید.
 • روی ظاهر خود کار کنید و تمیز و مرتب مقابل دوربین حضور پیدا کنید.
 • سعی کنید همیشه ویدیوهایتان را با لبخند شروع کنید، چراکه آن لبخند به مخاطب حس صمیمیت شما با آن‌ها را القا می‌کند.
 • آرام و آهسته صحبت کنید و سعی کنید تمام کلماتی که در جملات خود قرار است، بگویید را شمرده و مرتب بیان کنید.

هرچه بیشتر تمرین کنید، از میزان خجالتی بودن خود مقابل دوربین کاسته و به مهارت شما افزوده می‌شود، بنابراین از تمرین فراوان غافل نشوید.

۱۵- از یک نرم افزار قدرتمند ویرایش ویدیو استفاده کنید

استفاده از نرم‌افزارهای ویرایش ویدیو بخش مهم و جدانشدنی فرآیند تولید به شمار می‌آید. شما هر چقدر که یک محتوای خوب و حرفه‌ای را ضبط کرده باشید، باز هم نیاز است برای آنکه خروجی بهتری را در آپارات و سایر پلتفرم‌های اشتراک‌گذاری ویدیو، بارگذاری کنید؛ آن را ویرایش کنید.

نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های فراوانی به صورت پولی و رایگان در فضای وب موجود هستند که در زیر لیستی از بهترین و محبوب‌ترین‌های آن را آورده‌ایم:

 • نرم‌افزار ادوبی پریمیر
 • نرم‌افزار آی مووی
 • اپلیکیشن اینشات
 • اپلیکشن ویوا ویدیو

کار کردن با هرکدام از این نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها نیاز به مهارت دارد و شما می‌توانید با صرف چندین ساعت، مهارت کار کردن با آن‌ها را بیاموزید.

۱۶- ویدیوی خود را تبلیغ کنید

پس از آنکه چندین ویدئو در کانال خود بارگذاری کردید، نوبت به تبلیغ کانال و محتواهایتان می‌رسد. خوب است بدانید که؛ ۹۶ درصد از مدیران دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۲۲ گفته‌اند که بیشتر هزینه‌های بازاریابی خود را صرف تبلیغ محتواهای ویدیویی خود کرده‌اند. در نتیجه رقابت در این بازار پرتلاطم برای بازدید گرفتن بسیار سخت می‌شود. اما آپارات در این موقعیت هم کنار شماست و به شما پیشنهاد می‌کند، برای آنکه بتوانید بازدیدِ ویدیوهای باکیفیت خود را افزایش دهید؛ از سرویس تبلیغات آپارات استفاده کنید.

در آپارات ویدیوهای خود را تبلیغ کنید

در طول هفته چند بار ویدیو در کانال آپارات باید بارگذاری شود؟

اگر بخواهیم خیلی سریع و خلاصه به این سوال جواب دهیم، باید بگوییم: بهترین استراتژی رشد برای کانال شما، آپلود روزانه‌ی محتوا در کانال‌تان است. اما اگر به هر دلیلی، نمی‌توانید هر روز محتوا تولید و بارگذاری کنید، بهتر است برنامه‌های‌تان را طوری زمان‌بندی کنید که حداکثر یک روز در میان و حداقل هفته‌ای یک بار، محتوا برای کانال خود بارگذاری کنید. هرچه تعداد بیشتری محتوای باکیفیت در کانال‌تان بارگذاری کنید، بهتر است و مخاطبان‌تان می‌توانند زمان بیشتری را در کانال شما سپری کنند.

چطور بازدید ویدیوهای خود را افزایش دهیم؟

یکی از مهم‌‌ترین عواملی که هنگام ساخت محتوای ویدیویی باید به آن توجه داشته باشید، ترفیع محتوا و بهینه‌سازی آن است تا ویدیوی شما توسط افراد زیادی دیده شود. ما در ادامه ۱۰ ترفند عالی برای افزایش استقبال بینندگان از ویدیوهای شما در آپارات را آموزش خواهیم داد:

۱- سعی کنید چهر‌ه‌تان در ویدیو حضور داشته باشد

حضور شما در ویدیوتان، راهی مطمئن برای جلب توجه است. آمارها نشان می‌دهند، ویدیوهایی که در آن‌ها افراد حضور دارند، نرخ کلیک بیشتری دارند. چراکه مخاطبان دوست دارند، بدانند کسی که آن محتوا را تولید کرده است، چه شکلی است. همچنین شما زمانیکه در ویدیوتان حضور دارید به راحتی می‌توانید، احساسات مخاطبان‌تان را درگیر کرده و پیام اصلی محتوایتان را به آن‌ها برسانید.

۲- در ابتدای ویدیوی خود سوالی بپرسید

یکی از بهترین راهکارها برای جمع کردن حواس مخاطب به محتواهای خود، پرسیدن سوال در ابتدای ویدیو است. معمولا افراد، زمانیکه حس کنجکاوی‌شان فعال شود، تا وقتی که جواب خود را بگیریند به تماشای آن ویدیو می‌نشینند. بنابراین یکی از بهترین تکنیک‌ها برای جلب توجه مخاطبان، مطرح کردن سوال در ویدیوهای‌تان است.

۳- کاور جذاب طراحی کنید

باور کنید کاور جذاب مهم‌ترین پارامتر لازم برای ترغیب مخاطب برای کلیک روی ویدیوی شماست. در طراحی کاور خود، بهتر است به چندین نکته‌ای که در زیر به آن اشاره کردیم، توجه کنید:

 • از تصاویر طبیعی و جذاب استفاده کنید.
 • روی کاور خود تیتر قشنگ و کاربرپسند بنویسید.
 • رنگ‌ها را بشناسید و از انواع و اقسام رنگ‌ها در طرح خود استفاده نکنید.
 • کاور خود را ساده نگه دارید و الکی آن را شلوغ نکنید.
 • سایز و ابعاد درست کاور را فراموش نکنید.

اگر دوست دارید، طراحی کاور را به صورت کامل یاد بگیرید، مقاله‌ی “یک کاور پست ایده‌آل باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟+ آموزش طراحی با موبایل و دسکتاپ” را مطالعه کنید.

۴- عنوان و توضیحات جذاب برای ویدیوهای خود بنویسید

همانطور که در مقاله‌ی ” ۲۵ نکته مهم برای نوشتن تیتر و توضیحات ویدیو” به طور کامل و جامع به آن اشاره کردیم، بعد از کاور جذاب، مهم‌ترین عامل دیگری که باعث می‌شود کاربر روی محتوای شما کلیک کرده و آن را تماشا کند، نوشتن عنوان و توضیحات درست و متقاعدکننده است. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم، حتما روی نوشتن عنوان و توضیحات ویدیو خود زمان گذاشته و بهترین متن خود را برای جلب توجه مخاطب بنویسید.

عنوان و توضیحات جذاب برای ویدیوهای خود بنویسید

۵- از هشتگ‌های مناسب و پرکاربرد استفاده کنید

هشتگ در آپارات، برچسب‌هایی هستند که برای دسته‌بندی ویدئوها و کانال‌ها به کار می‌روند. با استفاده از هشتگ، می‌توانید ویدیوهای خود را به راحتی پیدا کنید و همچنین به دیگران کمک کنید تا ویدئوهای شما را پیدا کنند. بنابراین برای آنکه بتوانید ویدیوهای خود را به افراد ببشتری نمایش دهید، بهتر است؛ هنگام بارگذاری ویدیوهایتان، حداقل ۳ حداکثر ۵ هشتگ برای ویدیوهای خود در نظر بگیرید. برای انتخاب هشتگ (برچسب) مناسب و پرکاربرد می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

 • کلمات کلیدی خود را به صورت هشتگ بنویسید.
 • موضوع ویدیوی خود را به صورت هشتگ استفاده کنید.
 • اگر برند تجاری هستید، نام برند خود را به صورت هشتگ در بیاورید.
 • و…

۶- سعی کنید ویدیوهایی با مدت زمان کوتاه تولید کنید

امروزه کاربران بسیاری برای رسیدن به جواب سوال خودشان دیگر به سراغ خواندن مقالات مختلف نمی‌روند و ترجیح می‌دهند ویدیوی آن موضوعِ به خصوص را تماشا کنند، اما همین موضوع هم باعث نمی‌شود که دوست داشته باشند ویدیوهای طولانی و حوصله‌ سربر را تا انتها ببینند. بنابراین برای آنکه مطمئن شوید افراد ویدیوهای شما را تا انتها تماشا می‌کنند و با آن ارتباط برقرار می‌کنند، بهتان پیشنهاد می‌کنیم به جای آنکه ویدیویی با مدت زمان طولانی ضبط کنید آن را به چندین پخش کوتاه تبدیل کرده و در کانال خود بارگذاری کنید. سعی کنید نهایتا ویدیوهای خود را سر ۷ دقیقه به اتمام برسانید.

۷- برای ویدیوهای خود زیرنویس بسازید

همانطور که در مقاله‌ی “آموزش گام به گام ساخت زیرنویس برای ویدیو در کامپیوتر و موبایل” به آن اشاره کردیم، ۸۵٪ افراد هنگام مشاهده‌ی ویدیوهای خود در شبکه‌های اجتماعی آن را در حالت بی‌صدا می‌گذارند. در نتیجه برای آنکه بتوانید مطمئن شوید که تمام افراد به یک میزان درک درستی از کل محتوای‌تان شما پیدا کرده‌اند و آن را ندیده رها نکردند، بهتر است، حتما برای ویدئوهای خود زیرنویس بسازید.

برای ویدیوهای خود زیرنویس بسازید

۸- به کامنت‌های ویدیوهایتان پاسخ دهید

تلاش کنید تا جایی که وقت و انرژی به شما اجازه می‌دهد به تمام کامنت‌هایی که برای شما گذاشته می‌شود پاسخ دهید، چراکه این روش خوبی برای تعامل بیشتر با مخاطب است. مخاطبی که برای شما کامنت می‌گذارد احتمالا دوست دارد، با شما بیشتر ارتباط برقرار کند و شما با جواب دادن به کامنتش می‌توانید از مخاطبان‌تان خود دنبال‌کنندگانی وفادار بسازید. البته توجه کنید که در بین کامنت‌ها ممکن است هرگونه نظر، پیشنهاد و انتقادی ببینید که در صورتیکه برای کارتان سازنده باشد باید به آن عمل کنید و در غیراینصورت می‌توانید با ثبت گزارش تخلف در آپارات جلوی افرادی که ممکن است به شما و محتواهایتان بی‌احترامی کنند را بگیرید.

۹- حتما در ابتدا یا انتهای ویدیوی خود از یک کال تو اکشن استفاده کنید

همیشه در ویدئوهای خود یک دعوت به اقدام یا Call To Action داشته باشید و هدفی که دوست دارید مخاطب پس از تماشای ویدیوی شما آن را انجام دهد، ذکر کنید. برای مثال شما می‌توانید در ابتدای ویدیوی خود پس از آنکه موضوع ویدیوتان را به کاربران گفتید، از آن‌ها درخواست کنید که در کانال شما عضو شوند و زنگوله را فعال کنند و در انتهای ویدیو هم می‌توانید از کاربر بخواهید در مورد موضوع مشابهی که در ویدیو صحبت شده کامنت گذاشته و تجربه‌اش را بنویسد یا ویدئوی شما را برای دوستانش هم ارسال کند.

۱۰- مخاطبان هدف خود را تحلیل و بررسی کنید

یکی از بهترین راهکارها برای آنکه بتوانید تعامل خود را با مخاطبان‌تان افزایش دهید، تحلیل و بررسی رفتار مخاطبان‌تان است. برای این کار توصیه می‌کنیم تعداد لایک‌ها، کامنت‌ها و بازدیدهای هر کدام از ویدیوهایتان را در اکسل نوشته و هرکدام را به صورت جداگانه تحلیل کنید و پست‌های خوب و بد خود را مشخص کنید. پست‌هایی که بهترین نتیجه را برایتان به ارمغان آورده‌اند، قطعا مورد پسند مخاطبان‌تان بوده است، بنابراین آن مدل ویدیوها را مجدد تکرار کنید.

چه نوع محتوای ویدیویی در آپارات بیشتر بازدیدکننده می‌گیرد؟

روزانه چندین هزار ویدیو در ژانرهای متفاوت توسط تولیدکنندگان خلاق و توانمند آپارات ساخته و در کانال‌شان منتشر می‌شود. اما براساس آماری که از مخاطبان آپارات به دست آورده‌ایم، افراد بسیاری آپارات را به عنوان یکی از پلتفرم‌های آموزش آنلاین فارسی زبان می‌شناسند و ویدیوهایی که در آن‌ها آموزشی داده می‌شود را بیشتر تماشا می‌کنند. در نتیجه محتواهای آموزشی (هر نوع آموزشی که جامع، کامل و حل‌کننده‌ی نیاز مخاطب باشد) به خاطر آنکه بیشتر بازدید می‌گیرند، درآمد بیشتری را نسبت به باقی موضوعات از جمله: خبری، سرگرمی، گیم، تدوین و… به خود اختصاص می‌دهد. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر تازه اول مسیر هستید و نمی‌دانید در چه زمینه‌ای شروع به فعالیت کنید، بیایید و یکی از مهارت‌های خود را به دیگران آموزش دهید.

چه نوع محتوای ویدیویی در آپارات بیشتر بازدیدکننده می‌گیرد؟

۱۰ نمونه تولیدکننده‌ی موفق در آپارات

حالا که با هم تمام پارامترهای مهم کسب درآمد بیشتر در آپارات آشنا شدید، نوبت آن فرا رسیده است تا کانال‌های موفقی که توانسته‌اند ماهیانه به درآمدهای قابل توجهی دست پیدا کنند، را با هم بررسی کنیم:

کانال‌های موفق در حوزه‌ی آموزش

۱- کانال گلون

کانال گلون، کانالی آموزشی در حوزه‌ی نگهداری گل و گیاه آپارتمانی است که فعالیت آن از تاریخ ۱۳۹۷/۰۵/۱۵ شروع شده است. در این مدت کانال گلون توانسته است با آموزش‌های درست و اصولی خود، بازدید کل کانالش را به ۱.۵ میلیون برساند. کانال گلون را مورد بررسی قرار دادیم و به نکات جالبی برخورد کردیم که در ادامه تمام آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم:

 • قسمت درباره ما کانال به درستی نوشته شده است و مخاطب می‌تواند موضوع و هدف کانال گلون را متوجه شود.
 • کاورهای پست‌ها جذاب و مرتبط با حوزه‌ی فعالیت کانال طراحی شده است.
 • تمام پست‌ها عنوان و توضیحات مناسب دارند.
 • وجود لیست پخش‌های متفاوت و مناسب
 • اجرای عالی و برقراری ارتباطی صمیمی و دوستانه با مخاطب
 • نورپردازی عالی و کیفیت صدای مناسب
 • و…

تمام مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم، نکات خوبی بودند که اگر شما هم آن‌ها را رعایت کنید، قطعا به نتایج دلخواهی دست پیدا خواهید کرد.

۲- کانال آشپزی با نازگل

کانال آشپزی با نازگل، کانالی آموزشی در حوزه‌ی آشپزی است که فعالیت آن از تاریخ ۹۶/۰۴/۲۸ شروع شده است. هنگامیکه در کانال نازگل چرخ بزنید، می‌توانید ویدیوی انواع غذاهای ایرانی، دسرها و ترشیجات را یاد بگیرید. نازگل یکی از آشپزهای اصفهانی و ماهر آپارات است که با تولید محتواهای باکیفیت و کاربرپسند، توانسته است، ماهیانه درآمد خوبی را از طریق یاد دادن آشپزی به مخاطبانش بدست آورد. کانال آشپزی با نازگل را مورد بررسی قرار دادیم به نکات جالبی برخورد کردیم که در ادامه تمام آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم:

 • تمام ویدیوهای کانال نازگل دارای زیرنویس است و همین موضوع باعث می‌شود تمام کاربران درک درستی در مورد کل ویدیوهای کانال نازگل پیدا کنند.
 • فن بیان صحیح و صمیمی او با مخاطبانش توانسته است، بازدیدهای بسیاری را برای ویدیوهای خود جذب کند.
 • در انتهای تمام ویدیوهای خود از یک کال تو اکشن درست استفاده کرده است.
 • و…

تمام مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم، نکات خوبی بودند که اگر شما هم آن‌ها را رعایت کنید، قطعا به نتایج دلخواهی دست پیدا خواهید کرد.

۳- کانال ترفند سه

کانال ترفند سه، توسط مسعود رستگار ساخته شده است و در این کانال می‌توانید آموزش و ترفندهای مفید اپلیکیشن‌های موبایل را یاد بگیرید. این کانال عالی در تاریخ ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ شروع به فعالیت کرده است و در این مدت توانسته است، 23.5 میلیون بازدید، از کل محتواهای خود دریافت کند. کانال ترفند ۳ را مورد بررسی قرار دادیم به نکات جالبی برخورد کردیم که در ادامه تمام آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم:

 • نوشتن توضیحات کامل و سئو شده
 • انتخاب موضوعاتی که کاربران زیادی به دنبال آن هستند
 • قابندی درست (استفاده از دیواری ساده با نورپردازی ملایم)
 • وجود لیست پخش‌های متعدد
 • استفاده درست از هشتگ‌
 • و…

تمام مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم، نکات خوبی بودند که اگر شما هم آن‌ها را رعایت کنید، قطعا به نتایج دلخواهی دست پیدا خواهید کرد.

۴- کانال گریپاژ

اگه موتورسوار هستید و یا علاقه به موتورسواری دارید، کانال گریپاژ، یکی از بهترین‌ها در آپارات است که در حوزه‌ی معرفی و نقد و بررسی انواع موتورهای موجود در بازار می‌پردازد. این کانال فعالیت خود را از تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ آغاز کرده و در این مدت توانسته است، ۷۴۰.۴ هزار نمایش از کل محتواهای کانال خود بدست آورد. کانال گریپاژ را مورد بررسی قرار دادیم به نکات جالبی برخورد کردیم که در ادامه تمام آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم:

 • اجرای خاص و لحن مختص به خود
 • کیفیت تصویر عالی و بدون لرزش
 • دعوت مخاطب به لایک، کامنت و دنبال کردن کانال در انتهای هر ویدیو
 • انتخاب موضوعات سرگرم‌کننده و آموزنده
 • و…

تمام مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم، نکات خوبی بودند که اگر شما هم آن‌ها را رعایت کنید، قطعا به نتایج دلخواهی دست پیدا خواهید کرد.

۵- کانال اکسل لرن

کانال اکسل لرن، کانالی آموزشی در حوزه‌ی نرم‌افزارهای آفیس است که فعالیت خود را از تاریخ ۱۳۹۴/۱۱/۱۲ شروع کرده است. این کانال با ترفندهای خوبی که در استفاده از نرم‌افزاهای آفیس آموزش داده است، توانسته بازدید کلِ ویدیوهای خود را به ۴.۱ میلیون برساند.
کانال اکسل لرن را مورد بررسی قرار دادیم و به نکات جالبی برخورد کردیم که در ادامه تمام آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم:

 • طراحی متفاوت و جذاب برای هر لیست پخش
 • آموزش های جامع و اصولی
 • ویدیویی کوتاه اما کاربردی متناسب با تقاضای کاربر
 • کیفیت صدای عالی و بهره‌گیری از آهنگ پس زمینه
 • و…

تمام مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم، نکات خوبی بودند که اگر شما هم آن‌ها را رعایت کنید، قطعا به نتایج دلخواهی دست پیدا خواهید کرد.

۶- کانال سرزمین ذهن زیبا

کانال ذهن زیبا، برای آموزش و معرفی بازی‌های فکری و رومیزی ساخته شده است. این کانال فعالیت خود را از تاریخ ۱۳۹۳/۰۲/۱۷ آغاز کرده و تا به حال توانسته ۲.۶ میلیون بازدید از کل ویدیوهای خود کسب کند. کانال سرزمین ذهن زیبا را مورد بررسی قرار دادیم و به نکات جالبی برخورد کردیم که در ادامه تمام آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم:

 • استفاده از هشتگ‌های مرتبط و مناسب
 • پاسخ دادن به تمام کامنت‌های مخاطبان خود
 • اجرای عالی مجری‌ها و توانایی برقراری ارتباطی صمیمی با مخاطبان
 • آموزش و معرفی جامع و کافی
 • استفاده از قابلیت بخش بندی ویدیوها در قسمت توضیحات
 • نورپردازی عالی
 • فیلم‌برداری حرفه‌ای و بدون لرزش
 • و…

تمام مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم، نکات خوبی بودند که اگر شما هم آن‌ها را رعایت کنید، قطعا به نتایج دلخواهی دست پیدا خواهید کرد.

۷- کانال رسمی استاد رضا عسگری (زیست شناسی)

استاد عسگری در کانال خود به آموزش زیست‌ شناسی پایه‌ی دهم تا دوازدهم می‌پردازد. در این کانال می‌توانید درس زیست را با خیال راحت یاد بگیرید و آزمون‌های قلمچی خود را نیز تحلیل کنید. فعالیت کانال استاد عسگری در تاریخ ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ شروع شده و تا به امروز توانسته است از کل محتواهای کانال خود ۱.۲ میلیون بازدید دریافت کند. کانال سرزمین استاد رضا عسگری را مورد بررسی قرار دادیم و به نکات جالبی برخورد کردیم که در ادامه تمام آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم:

 • تولید محتوای آموزشی و ارائه‌ی نکات تستی و کنکوری
 • تحلیل ریز و کلمه به کلمه آزمون‌ها
 • تدوین و ویرایش اصولی ویدیوها
 • استفاده از ابزاری کمکی مانند تخته‌ی هوشمند برای فهم بهتر مطالب
 • پاسخ به تمام کامنت‌ها
 • طراحی کاورهای جذاب و مرتبط با موضوع ویدیو
 • و…

تمام مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم، نکات خوبی بودند که اگر شما هم آن‌ها را رعایت کنید، قطعا به نتایج دلخواهی دست پیدا خواهید کرد.

کانال‌های موفق در حوزه‌ی سرگرمی

۸- کانال ماچارتا

کانال ماچارتا، کانالی سرگرم‌کننده است که توسط یک خانواده‌ی پرانرژی و شاد مدیریت می‌شود. در این کانال می‌توانید انواع و اقسام چالش‌های هیجان‌انگیز را مشاهده کنید و حسابی سرگرم شوید. این کانال در تاریخ  ۱۳۹۶/۰۳/۱۹ شروع به فعالیت کرده است و از آن تاریخ تا به امروز نمایش کل ویدیوهایش به ۱۹.۶ میلیون بازدید رسیده است. کانال ماچارتا را مورد بررسی قرار دادیم و به نکات جالبی برخورد کردیم که در ادامه تمام آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم:

 • ساخت ولاگ‌هایی باکیفیت و سرگرم‌کننده
 • طراحی کاورهای جذاب و قابل کلیک
 • تولید محتواهای ترند و به روز
 • اجرای صمیمی و پرانرژی همراه نمایش گذاشتن تجربه با مخاطبان
 • و…

تمام مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم، نکات خوبی بودند که اگر شما هم آن‌ها را رعایت کنید، قطعا به نتایج دلخواهی دست پیدا خواهید کرد.

کانال‌های موفق در حوزه‌ی گیم

۹- کانال رست این پیس (Rest In Peace)

کانال رست این پیس، کانالی در حوزه‌ی گیم است که به هر روز برای مخاطبان خود در کانالش محتوا منتشر می‌کند. این کانال در تاریخ ۱۳۹۶/۱۲/۰۶ شروع به فعالیت کرده و از آن تاریخ تا به امروز نمایش کل ویدوهایش به ۴۱.۱ میلیون رسیده است. کانال رست این پیس را مورد بررسی قرار دادیم و به نکات جالبی برخورد کردیم که در ادامه تمام آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم:

 • تولید محتوای مستمر و به روز
 • استفاده از تجهیزات مورد نیاز برای بهبود صدا و تصویر
 • برقراری ارتباطی دوستانه و تعاملانه با مخاطب
 • تشویق مخاطب برای تماشای محتواهای بیشتر و حضور در استریم‌های ۹ شب
 • و…

تمام مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم، نکات خوبی بودند که اگر شما هم آن‌ها را رعایت کنید، قطعا به نتایج دلخواهی دست پیدا خواهید کرد.

۱۰- کانال پرهام گیم پلی

کانال پرهام گیم پلی بر روی معرفی و بررسی بازی‌های قدیمی و جدید تمرکز دارد و با به اشتراک گذاری بازی‌های محبوب و پرفروش بازار توانسته است، توجه مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند. این کانال در تاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ شروع به فعالیت کرده و در این مدت توانسته است ۲۹.۲ میلیون بازدید از تمام محتواهای کانال خود دریافت کند. کانال پرهام گیم پلی را مورد بررسی قرار دادیم و به نکات جالبی برخورد کردیم که در ادامه تمام آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم:

 • معرفی بازی‌های متنوع در تمام ژانرها
 • شوخ‌طبعی و لحن خاص
 • استمرار و تولید محتوای روزانه
 • توجه به درخواست مخاطبان خود
 • و…

تمام مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم، نکات خوبی بودند که اگر شما هم آن‌ها را رعایت کنید، قطعا به نتایج دلخواهی دست پیدا خواهید کرد.

هنگامیکه کانال‌های موفق را با هم بررسی کردیم، اولین نکته‌ای که توجه ما را به خودش جلب کرد؛ مدت زمان حضور افراد در آپارات بود. همانطور که مشاهده کردید، تمام کانال‌های موفق، از چندین سال قبل کار خود را شروع کرده بودند و رفته رفته آن را بهبود دادند. بنابراین می‌توانیم این گونه نتیجه‌گیری کنیم که اگر می‌خواهید نتیجه چشمگیری دریافت کنید، باید در این کار استمرار داشته باشید و با تلاش فراوان، خروجی کار خود را بهتر کنید.

سخن پایانی

اگر فکر می‌کنید، آدم صبوری هستید و می‌توانید بر روی خود و محتواهایتان سرمایه‌گذاری بلندمدت کنید، باید تولیدکننده محتوا شوید و از همین حالا اقدام به ساخت ویدئوهای باکیفیت کنید. موضوعاتی که به آن‌ها علاقه دارید را انتخاب کنید و مخاطبان هدف خود را مشخص کنید و سعی کنید به صورت مرتب و باتمرکز بالا، محتواهای جذاب تولید کنید. در این حین، بر روی اجرای خود، جلوی دوربین کار کنید و رقبایتان را نیز زیر نظر بگیرید تا بتوانید بهترین خود را برای مخاطبان‌تان به نمایش بگذارید و به درآمد قابل توجهی دست پیدا کنید.

خیلی ممنونیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید و وقت گران‌بهای خود را در اختیار ما قرار دادید، امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

اگرسوالی برایتان بی‌جواب مانده است، لطفا در قسمت کامنت‌ها برایمان بنویسید تا سریعا پاسخگو باشیم.

مطالب پیشنهادی برای شما
17 نظرات
 1. محمد حسین داودی می گوید

  ممنون بابت این مطالب پرمحتوا… با سپاس

  1. فریبا امامی می گوید

   خواهش می‌کنم. 😊

 2. ری پور می گوید

  سلام
  خیلی عالی بود

 3. ناشناس می گوید

  بسيار عالي بود ممنون از شما

  1. فریبا امامی می گوید

   😊🙏

 4. مهدی می گوید

  خیلی عالی بود دوباره تکرارش کنین تا تو ذهن بمونه ممنون از لطف شما

  1. فریبا امامی می گوید

   حتما مهدی جان

 5. مهدی می گوید

  خیلی عالی بود

  1. فریبا امامی می گوید

   خوشحالیم که براتون مفید بوده.

 6. ناشناس می گوید

  ممنون

 7. عرفان میرشکاری می گوید

  سلام من تو قسمت ورود به درآمد زایی مشکل دارم من تو کانالم فیلم سینمایی میدارم همه ی ویژگی هام کامله 550دنبال کننده4600ساعت واچ تایم اما وقتی اطلاعات رو وارد کنم هرچی روی دکمه ثبت کلیک می کنم ثبت نمیشه

  1. فریبا امامی می گوید

   عرفان جان برای ورود به سیستم درآمدزایی آپارات باید تولیدکننده‌ی محتوا باشید و صفر تا صد محتواتون رو خودتون تولید کرده باشید. انتشار فیلم سینمایی تولید محتوا محسوب نمی‌شه.

 8. سجادغفاری می گوید

  سلام. به همه عشقا وسلام به کسانی که اعطلاعات خودشون رو راحت در اختیار ما میزارن که ماهم بتونیم مثل خودشون زیبا بدرخشیم. واقعا مقاله بسیار ارزشمندو مفیدی بود سپاس گذاری میکنم. از نویسنده بسیار خلاق و باهوش این مقاله. دوستتون دارم. شدید. بهترینهارو واستون آرزومیکنم از صمیم قلبم و از خدای خودم. خدانگهدارتون باشه الهی هرکجا که هستید. Creative day. Good and lovely

  1. فریبا امامی می گوید

   سلام آقای غفاری ممنون از شما. بسیار خرسندم که محتوای این مقاله مورد پسند شما واقع شده.

 9. ابوالفضل می گوید

  عالی

 10. Sohastar می گوید

  سلامـ علیکمـ متشکرم از مطالب مفید

  1. فریبا امامی می گوید

   سلام وقت بخیر، خوشحالیم این مطلب براتون مفید بوده.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.