تحلیل و بررسی دلایل موفقیت کانال پرهام گیم پلی در آپارات!

دنیای بازی‌های کامپیوتری و استریم روز به روز بین کاربران بیشتری محبوبیت پیدا می‌کند. هر چه که به جلوتر می‌رویم شاهد ظهور استریمرهای جوانی هستیم که با ویدیوهای خود تلاش می‌کنند ساعاتی هم که شده، دل علاقه‌مندان به دنیای بازی‌ها را شاد کنند. یکی از آن‌ها که یکی دو سالی است کارش را در آپارات آغاز کرده و خیلی زود توانسته موفقیت‌های چشمگیری را به دست بیاورد، پرهام طاهری جوان ۲۴ ساله تهرانی است که با نام مستعار «پرهام گیم پلی» در آپارات تولید محتوا ویدیویی می‌کند. او اکنون به یکی از نفرات برتر مسابقات استریم آپارات تبدیل شده و در کانالش حدوداً ۳ هزار ویدیوی آپلود شده دارد.

کانال پرهام بر معرفی و بررسی بازی‌های قدیمی و جدید تمرکز دارد. از بازی نوستالژی کراش گرفته تا بازی جدید اسپایدر من و بازی‌هایی با هر ژانر و سبکی که دارند را می‌توانید در کانال پرهام گیم پلی ببینید. بسیاری از گیمرهایی که به بازی‌هایی ویدیویی علاقه‌مند هستند، به تماشا کردن بازی که توسط شخص دیگری اجرا می‌شود هم علاقه دارند؛ به خصوص اگر یک گیمر پر انرژی و شوخ طبع مثل پرهام طاهری اجرا کننده آن باشد.

وقتی کانال پرهام گیم پلی را بررسی می‌کنیم، چشممان به بازی‌هایی می‌افتد که شاید در شرایط عادی آن‌ها را ندیده باشید. البته در کنار آن پرهام بازی‌های محبوب و پرفروش بازار را هم اجرا می‌کند و گیم پلی آن را با مخاطبانش به اشتراک می‌گذارد. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

ما در اینجا دلایلی که باعث موفقیت کانال پرهام گیم پلی در آپارات شده‌اند او چگونه توانسته در این مدت، ده‌ها هزار مخاطب برای خودش پیدا کند را بررسی خواهیم کرد. اما بد نیست پیش از آن نگاهی به تاریخچه فعالیت پرهام طاهری بیاندازیم.

نگاهی به تاریخچه فعالیت پرهام طاهری

پرهام طاهری، یک جوان ۲۴ ساله اهل تهران و فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته ساخت و تولید است. او متوجه استعدادی که در حوزه بازی‌های کامپیوتری دارد می‌شود و تلاش می‌کند به عنوان تولیدکننده محتوا در پلتفرم بومی آپارات فعالیت کند و از این طریق کسب درآمد کند. به همین خاطر پرهام حدوداً دو سال قبل تصمیم می‌گیرد کانال آپارات خودش با نام «پرهام گیم پلی» را راه‌اندازی کند و در آن ویدیوهایی از انجام بازی‌های مختلف کامپیوتری را با دیگر کاربران آپارات به اشتراک بگذارد.

شروع فعالیت پرهام به عنوان استریمر و تولیدکننده محتوا حوزه گیم بسیار طوفانی بود. او هر هفته ده‌ها ویدیو از اجرای بازی‌های مختلف توسط خودش ضبط می‌کرد و در کانالش قرار می‌داد.

برخلاف تصور بسیاری از علاقه‌مندان تولید محتوا، در نخستین ویدیوهای او نه خبری از یک دوربین حرفه‌ای و نه یک میکروفون باکیفیت است! او کارش را با یک وب‌کم ساده آغاز کرد. سپس هر چه که به جلوتر رفتیم کیفیت ویدیوهایی که او تولید کرد هم بالاتر رفتند. در حال حاضر کانال پرهام نزدیک به ۸۰ هزار دنبال‌کننده دارد و مجموع بازدید ویدیوهای او میلیونی شده است.

دلایل موفقیت کانال پرهام گیم پلی در آپارات

کسب موفقیت‌هایی مثل داشتن ده‌ها هزار دنبال‌کننده، میلیون‌ها بار بازدید ویدیوها و کسب رتبه‌های برتر مسابقات استریمینگ آپارات اتفاقی نیست. مسیری که پرهام در ابتدای فعالیت خودش انتخاب کرده، نقش پررنگی در موفقیت فعلی او داشته است. در ادامه به بررسی دلایل موفقیت کانال پرهام گیم پلی در آپارات خواهیم پرداخت.

۱. استمرار، استمرار و استمرار در تولید محتوا

پرهام از همان ابتدای کار جای پای خودش را در تولید محتوا سفت کرد. او یکی از باانگیزه‌ترین تولیدکنندگان محتوای حوزه گیمینگ است و تولید ده‌ها ویدیو در طول هفته به خوبی این را ثابت می‌کند. او هیچگاه پا پس نکشید و از تولید محتوا خسته نشد. بلکه هر چه جلوتر رفت، قدم‌هایش در این راه استوارتر شد.

استمرار در تولید محتوا و استریم، یکی از بزرگ‌ترین شروط موفقیت در این حوزه است. پرهام نیز به خوبی این موضوع را درک کرده و در طول سال‌های فعالیت خودش استمرار در تولید محتوا را سرلوحه کارش قرار داده است.

۲. علاقه به دنیای بازی‌های کامپیوتری

اگر به چیزی علاقه ذاتی نداشته باشید، شانس کمتری برای موفقیت در آن خواهید داشت. علاقه پرهام به دنیای بازی‌های کامپیوتری او را به سمت تولید محتوا کشید تا اکنون به یک جوان موفق در حوزه استریم گیم تبدیل شود.

علاقه به دنیای بازی‌ها سن و سال نمی‌شناسد؛ شما می‌توانید در هر سنی از بازی‌ها لذت ببرید. به خصوص در روزگاری که به خاطر سنگینی فعالیت کاری، همه ما نیاز داریم ساعاتی از روز را به یک سرگرمی و تفریح اختصاص دهیم و چه تفریحی دم دست‌تر و بهتر از بازی کردن؟ پرهام به اجرای بازی‌های متنوعی علاقه‌مند است و می‌خواهد حس و حالی که با بازی‌ها تجربه می‌کند را با دیگر مخاطبان به اشتراک بگذارد. علاقه او به بازی‌ها را می‌توان کاملاً از ویدیوهای react که منتشر می‌کند فهمید.

۳. معرفی بازی‌های متنوع در تمام ژانرها

بسیاری از استریمرها فقط روی بازی‌های مشهور و نسل جدید تمرکز می‌کنند. البته که این دسته از بازی‌ها علاقه‌مندان زیادی دارد، ولی بسیاری از کاربران هم هستند که می‌خواهند کمی از فضای گرافیکی بازی‌های نسل جدید فاصله گرفته و ژانرهای مختلف را هم تجربه کنند. اگر شما هم از این افراد هستید، کانال پرهام گیم پلی دقیقاً همان چیزیست که دنبالش بودید.

پرهام در کانال آپارات خودش تمام بازی‌ها با سلایق و ژانرهای مختلف را پوشش داده است. از بازی محبوب زولا و کال آف دیوتی موبایل گرفته تا بازی‌های خاطره‌انگیز قدیمی مثل کراش و بازی ایرانی فریاد آزادی تنگستان را می‌توانید در کانال پرهام گیم پلی پیدا کنید.

اما یکی از جذاب‌ترین گیم پلی‌هایی که پرهام اجرا می‌کند، بازی‌های شبیه‌ساز هستند. به طور مثال او با بازی شبیه‌ساز آشپزی پیتزا و همبرگر می‌پزد، با بازی شبیه‌ساز مأمورین مرزی تلاش می‌کند جلوی قاچاقچیان را بگیرد، با بازی شبیه‌ساز کشاورزی به یک کشاورز تبدیل می‌شود و در یک بازی دیگر مالک یک پمپ بنزین می‌شود.

۴. شوخ طبعی و لحن خاص

شوخ طبع بودن، نقطه مشترک بسیاری از استریمرهای گیم است و این ویژگی را به خوبی می‌توانید در پرهام طاهری هم ببینید. پرهام لحن منحصر به فرد خودش را دارد که از آن کاراکتری خاص را ایجاد کرده است.

این کاراکتر منحصر به فرد در ویدیوهایش طنازی می‌کند و همین باعث جذب مخاطبان زیادی شده است. شوخی با کاراکترهای بازی و مراحل باعث شده ویدیوهای او فضای یکنواختی نداشته باشد و دقایقی که کاربر سرگرم تماشای آن‌هاست، از آن لذت ببرد. حتی کسانی که از طرفداران پروپاقرص بازی‌های ویدیویی نیستند هم با دیدن ویدیوهای پرهام، جذب بازی‌ها می‌شوند. اینکه شما بتوانید لحن خاص خودتان را به وجود بیاورید کمک بزرگی به جذب مخاطب می‌کند.

۵. توجه به درخواست‌های مخاطبان

شما برای مخاطبان واقعی تولید محتوا می‌کنید و نه ربات‌ها؛ بنابراین مهم است که سلایق و علایق آن‌ها را به خوبی درک کنید و بتوانید محتوایی باب میل آن‌ها تولید کنید. این دقیقاً یکی از دلایل موفقیت کانال پرهام گیم پلی در آپارات است.

این گیمر جوان به خوبی به درخواست‌های مخاطبان توجه می‌کند و ویدیوهایی از گیم پلی بازی‌های درخواستی آن‌ها را هم در کانال خودش منتشر می‌کند. همین باعث انتقال حس خوبی به کاربران می‌شود و از آن‌ها مخاطبانی وفادار می‌سازد.

جمع‌بندی

موفقیت در حوزه تولید محتوا مستلزم رعایت نکات ریز و درشتی است که اگر اهمیت کافی به آن‌ها ندهید، نباید انتظار مطرح شدن و کسب درآمد از آن را داشته باشید. بررسی عملکرد افرادی که پیش از شما در این را قدم برداشته و به موفقیت‌های خوبی رسیده‌اند، می‌تواند شما را چند پله جلوتر بیاندازد. به همین بهانه در اینجا سعی کردیم بررسی کنیم که چه دلایلی باعث موفقیت کانال پرهام گیم پلی در آپارات شده و از آن یک کانال خانوادگی و جذاب ساخته است.

شما هم می‌توانید با اتکا به این موارد، در مسیر تولید محتوای ویدیویی برای آپارات قدم بردارید و به درآمد بالا دست پیدا کنید. مطمئن باشید در بعضی شاخه‌ها برتری محتوای ویدیویی نسبت به تولید محتوا متنی کاملا محسوس است.

مطالب پیشنهادی برای شما
2 نظرات
 1. P.I می گوید

  داش پرهام ک اصن بهترین استریمره بدون رقیب❤️🗿

 2. حسین می گوید

  سلام ببخشید میشه به چنل من : https://www.aparat.com/H.R.Rezaei سر بزنید ؟ چون مشکل داره نمیتونم ویدیو هارو پشت سر هم بفرستم
  هفته پیش این شکلی نبود
  بعضی از ویدیو هارو هم ارسال نکنه بعد دوباره آپلود میکنم میگه شما اینو آپلود کردید
  من با تاخیر خیلی زیادی زیر ویدیو هام آدرس چنلم میاد

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.