چطور وارد سرویس کسب درآمد از آپارات شویم؟ قوانین و شرایط عضویت

حمایت از تولیدکنندگان ویدیویی همیشه یکی از اهدافِ آپارات بوده و به روش‌های ساده از گذشته همیشه وجود داشته است؛ گاه با حمایت‌های مستقیم و تبلیغ محتواهای برنامه سازان، تلاش برای جذب اسپانسر و به ویژه برنامه‌ای مدون و جامع با عنوان «سیستم کسب درآمد آپارات».

در این سیستم، تولیدکنندگان محتوا با رعایت برخی شرایط و قوانین می‌توانند شریک آپارات شوند و به ازای هر تبلیغ که در ویدیوهایشان نمایش داده می‌شود درآمدزایی داشته باشند. این سیستم از ابتدای فعالیتش تاکنون با استقبال گسترده مخاطبان روبرو شده و در حال حاضر صدها نفر تنها با تولید محتوای باکیفیت توانسته‌اند درآمد ماهیانه خوبی داشته باشند و تولید محتوا را به عنوان شغل اصلی خود مدنظر قرار بدهند.

از آن‌جا که بسیاری از شما کاربران محترم آپارات در مورد این سیستم و نحوه درآمدزایی از آپارات و شرایط و قوانین سوالات زیادی از ما داشتید تصمیم گرفتیم در این مقاله هر آن چه لازم است در مورد آموزش درآمدزایی آپارات بدانید را برای شما توضیح دهیم. با مطالعه این مقاله به طور کامل با این سیستم آشنا خواهید شد و می‌توانید وارد مسیر جذاب درآمدزایی از طریق آپارات شوید. پس در ادامه با ما همراه باشید تا در این مورد بیشتر صحبت کنیم.

سیستم درآمدزایی آپارات چیست؟

آپارات در سال ۱۳۹۶ بصورت محدود و بسیار حداقلی تصمیم به افزودن امکان درآمدزایی مستقیم از تولیدات ویدیویی گرفت و اولین سیستم درآمدزایی را ایجاد کرد. اما این سیستم در ابتدا با مشکلات زیادی مواجه شد و همین مشکلات، شروع مسیر جدیدی برای بهبود و ارتقاء این سیستم بود.

کسب درآمد از آپارات

با رشد تولیدات ویدیویی و تعداد تولیدکنندگان محتوا، در سال ۱۳۹۸ نیاز شدید به سیستمی پیدا شد که اول از همه مستقل از آپارات نباشد و جزوی از بدنه آپارات باشد و دوم این‌که محتوای مخاطب پسند در آن درآمد بهتری را کسب کند. برای انجام این کار لازم بود مبنای محاسبه درآمد کاربران تغییر می‌کرد و نیاز به مبنایی بود که ارتباط بیشتری با کیفیت یک ویدیو داشته باشد. در نتیجه، از بین گزینه‌های موجود، مبنای محاسبه را بر اساس زمانی که مخاطبان تولیدات ویدیویی را تماشا می‌کردند، قرار دادیم.

نتیجه این تغییر، رشد کیفیت محتواهای ویدیویی بود؛ دیگر تولیدکنندگان با تیتر یا کاور جذاب و گرفتن بازدید درآمد کسب نمی‌کردند، بلکه هنر نگه داشتن مخاطب و دیدن دقیقه‌های بیشتر ویدیو چیزی بود که برای تولیدکنندگان درآمد به همراه داشت.

با وجود تغییرات مثبت، اما همچنان مشکل عمده‌ای وجود داشت و آن هم عدم دریافت مقدار متناسب درآمد در مقایسه با سودآوری کانال بود! این عدم تناسب هم به معنی کسب درآمد کمتر و هم به معنی کسب درآمد زیادتر بود. به معنی ساده‌تر ما از تولیدکنندگان حمایت می‌کردیم، اما جیب هایمان یکی نبود.

تفاوت نقطه درآمد آپارات با نقطه پرداخت تولیدکننده‌ها تا زمانی که از تولیدات خوب حمایت می‌شد برای آپارات دغدغه‌ای نبود، دلیلی که باعث تغییر این سیستم شد عدم تناسب مقدار پول سازی یک کانال و دریافت متناسب و مساوی همه از این مقدار بود.

همینطور وجود موانع دیگری که کاربران بارها در نظرات خود آن‌ها را با ما به اشتراک گذاشته بودند و صحبت و تعامل با کاربران فعال در این سیستم، در نهایت باعث شد تا دست به تغییراتی بزنیم که در ادامه درباره آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

شریک شدن آپارات و تولیدکننده‌ها

اگر به‌تازگی به قسمت کسب درآمد آپارات سر زده باشید متوجه تغییراتی شده‌اید؛ بزرگ‌ترین تغییر، شریک شدن تولیدکنندگان محتوا به صورت کاملا دقیق با آپارات هست. همانطور که می‌دانید درآمد اصلی آپارات از نمایش تبلیغات بر روی محتواهای ویدیویی است؛ و اکنون شمارش دقیق تعداد تبلیغ های موفق نمایش داده شده برروی محتوای هر کانال، به ما امکان سنجش دقیق سودآوری هر کانال و تقسیم مساوی آن با صاحب کانال را می‌دهد.

چرا از کلمه شراکت استفاده می‌کنیم؟

تصور کنید در یک ماه مشخص و در یک دسته‌بندی خاص از محتواها مانند دسته بندی بازی و سرگرمی، تبلیغاتی با قیمت گران تر از حد متوسط فروخته شود و بر روی آن ها به نمایش در بیاید؛ این اتفاق باعث افزایش درآمد تمام کانال هایی می شود که تولیدکننده محتواهای حوزه بازی و سرگرمی هستند.

به بیان ساده تر از این پس حتی اگر یک تبلیغ با میانگین قیمتی خوب بر روی یک ویدیو نمایش داده شود، تولیدکننده و پلتفرم در این افزایش به صورت کاملا مساوی شریک هستند. حالا همین حالت را برای زمانی در نظر بگیرید که بر روی یک دسته بندی خاص از محتواها در یک ماه شاهد کاهش حجم تبلیغات یا میانگین قیمتی آن باشیم.

برای عضویت در برنامه درآمدزایی آپارات، کلیک کنید.

نحوه محاسبه و تعرفه کسب درآمد از آپارات چقدر است؟

درآمد شما به ازای تعداد تبلیغات نمایش داده شده در کانالتان محاسبه می‌شود.

در واقع، هربار که یک مخاطب یک تبلیغ را حداقل 6 ثانیه تماشا کند آن تبلیغ به عنوان یک نمایش موفق شمارش می‌شود.

آپارات درآمدی را که از پخش تبلیغات موفق در هر کانال به دست می‌آورد به صورت کاملا مساوی با تولید کننده محتوا تقسیم می‌کند. علاوه بر این، با توجه به کیفیت محتواهای یک کانال، ممکن درصد تعرفه درامد تا 70 درصد به نفع تولیدکننده محتوا هم افزایش پیدا کند.

در مقاله نحوه محاسبه درآمد آپارات می‌توانید با تعرفه درآمدزایی، اصطلاحات خاص این پنل و نحوه جمع درآمد ماهیانه هر کانال بیشتر آشنا شوید. علاوه بر این، با مطالعه مقاله دلایل کم شدن درآمد کانال آپارات می‌توانید با پیشگیری از بروز این عوامل، درآمد ماهیانه خوبی از کانالتان داشته باشید.

درآمدزایی آپارات

چطور وارد سرویس کسب درآمد آپارات شویم؟

خب، تا اینجا در مورد سرویس اینکام صحبت کردیم و شما را با این پنل درآمدزایی آشنا کردیم. اما چطور می‌توانیم وارد این سرویس شویم؟ آیا هرکس که حساب کاربری در آپارات داشته باشد می‌تواند از نمایش تبلیغ در ویدیوهایش درآمد داشته باشد؟ شرایط و قوانین درآمدزایی از آپارات چیست؟

1. درآمدزایی برای تولیدکنندگان محتوا

آپارات در این مورد یک شرط اولیه دارد: این که شما حتما باید تولید کننده محتوا باشید!

اما تولیدکننده محتوا به چه کسی گفته می‌شود؟

بر اساس قوانین پنل کسب درآمد از آپارات، تولید کننده محتوا به کسی گفته می‌شود که صفر تا صد ویدیو را خودش تولید کرده باشد.

به این ترتیب، افرادی که ویدیوهای دیگران را ادیت یا بازنشر می‌کنند تولیدکننده محتوا محسوب نمی‌شوند و نمی‌تواند وارد سرویس درآمدزایی سایت آپارات شوند.

علاوه بر این، دوبله کردن ویدیو یا اضافه کردن زیرنویس به یک ویدیو یا میکس چند ویدیو، تولید محتوا محسوب نمی‌‎شود.

تولیدکنندگان محتوایی که وارد سیستم درآمدزایی می‌‎شوند برای تداوم همکاری لازم به رعایت برخی قوانین هستند. این قوانین مربوط به نحوه درآمدزایی از آپارات و فعالیت شما است و جزئیات بیشتر این قوانین را می‌توانید در صفحه قوانین تولیدکنندگان بخوانید.

2. تعداد دنبال کنندگان

اگر با تعاریفی که گفتیم خود را یک تولید کننده محتوا می‌دانید نوبت شرط بعدی برای درآمدزایی از آپارات یعنی تعداد دنبال کنندگان کانال شما در آپارات است.

از آنجا که درآمد شما بر اساس نمایش تبلیغات و میزان بازدید محاسبه می‌شود لازم است حداقل تعداد دنبال کنندگان را داشته باشید. بر طبق قوانین آپارات، حداقل 200 دنبال کننده به عنوان تعدادِ حداقلی برای ورود به سرویس اینکام آپارات در نظر گرفته شده است. آپارات بزرگ‌ترین پلتفرم اشتراک ویدیو در ایران است و بازدیدکنندگان بسیار زیادی دارد. بنابراین، اگر محتوای دست اول و جذابی تولید کنید مطمئن باشید رسیدن به این رقم اصلا کار سختی نخواهد بود.

3. آمار نمایش کانال

شرط سوم و آخر برای ورود به پنل درآمدزایی آپارات، آمار نمایش کانال شماست. برای این که بتوانید از نمایش تبلیغ در ویدیوهایتان کسب درآمد داشته باشید لازم است آمار حداقل 3 هزار ساعت نمایش در بازه زمانی 3 ماه اخیر را داشته باشید.

کسب-درآمد

درخواست عضویت در سیستم درآمدزایی آپارات

اگر هر سه شرط لازم را دارید به شما تبریک می‌گوییم. به عنوان یک تولیدکننده محتوا می‌توانید شریک آپارات شوید و به ازای هر تبلیغ که در ویدیوهای شما نمایش داده می‌شود مبلغی به شما تعلق پیدا می‌کند.

پس از ساخت اکانت آپارات برای درآمدزایی لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و بعد وارد صفحه درخواست عضویت شوید.

در این صفحه وضعیت کانال شما از لحاظ تعداد دنبال کنندگان و همچنین مدت زمان تماشا بررسی می‌شود و همان طور که در تصویر می‌بینید در صورتی که هر دو شرط را داشته باشید می‌توانید به صفحه بعد بروید. در غیر این صورت دکمه مرحله بعد برای شما فعال نخواهد بود و لازم است ابتدا شرایط لازم را فراهم کنید و بعد اقدام به ثبت نام در پنل اینکام کنید.

زمانی که وارد این سیستم می‌شوید ممکن است با اصطلاحاتی مواجه شوید که معنای دقیق آن‌ها را ندانید. در مقاله راهنمای پنل درآمدزایی آپارات تمامی این اصطلاحات و معنای آن‌ها را به تفصیل توضیح داده‌ایم.

برای کسب درآمد از آپارات آماده‌اید؟

پلتفرم آپارات در راستای حمایت از تولیدکنندگان محتوا اقدام به راه‌اندازی سیستم درآمدزایی یا اینکام کرده است و سود حاصل از نمایش تبلیغات را با صاحبان کانال‌های محتوایی تقسیم می‌کند. در این مقاله در مورد این سیستم صحبت کردیم و تلاش کردیم با توضیح اصطلاحات، شرایط و قوانین شما را کاملا با پنل آشنا کنیم.

امیدواریم به جواب تمام سوال‌هایتان رسیده باشید و بتوانید با تولید محتوای باکیفیت و جذاب، درآمد ماهیانه خوبی از این طریق داشته باشید. یادتان باشد درآمد بیشتر در گرو تولید ویدیوهای جذاب‌تر است و هرچقدر بازدیدکنندگان بیشتری داشته باشید مسلما درآمد بالاتری نیز از طریق سیستم اینکام آپارات خواهید داشت.

در وبلاگ آپارات صدها مقاله آموزشی در مورد تولید محتوای ویدیویی مثل قواعد ساخت ویدیو آموزشی و راهکارهای دیده شدن ویدیو تا انتها وجود دارد که با مطالعه آن‌ها می‌توانید ویدیوهای باکیفیت‌تر، جذاب‌تر و موفق‌تری بسازید و در نتیجه به درآمد بالاتری دست پیدا کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما
18 نظرات
 1. احمد می گوید

  به کانال من پپیوندید محمد گیمر ابراری را سرچ کنید در آپارات

 2. خالدزینتی می گوید

  عالی عالی تشکر

 3. خالدزینتی می گوید

  خیلی خوبه عالی دست سازنده درد نکنه

 4. استاپ موشن و لگو امانگ اس کسرا می گوید

  با سلام من یک انیمیشن ساز و بازی ساز هستم که به سبک استاپ موشن انیمیشن میسازه و خیلی هم بازدید خوبی دارم یک سوال انیمیشن سازی هم جزو سیستم در آمد زدایی آپارات میشه ؟ چون صفر تا صد ویدیو رو خودم ساختم

  1. فریبا امامی می گوید

   سلام دوست عزیز وقتت بخیر و شادی
   بله شما در سیستم درآمدزایی آپارات به عنوان تولیدکننده محتوا معرفی می‌شوید و می‌توانید درخواست خود را در صورت داشتن دو شرط دیگر، ثبت کنید.

 5. مهرداد عابدینی می گوید

  عالی

 6. سارینا می گوید

  سلام من وارد سیستم درآمد زایی میشم اما به درآمد نمیرسم

  1. فریبا امامی می گوید

   سلام سارینای عزیز
   با تولید محتوای مستمر و کاربرپسند می‌توانید به درآمد مناسبی در ماه برسید.

 7. مهدی عزتی می گوید

  آیا امکان کسب درآمد از طریق انتشار سریال وجود دارد؟

  1. فریبا امامی می گوید

   سلام مهدی جان، خیر. شما باید تولیدکننده محتوا باشید و صفر تا صد محتوا را خودتان تولید و منتشر کنید.

 8. علی می گوید

  سلام
  خسته نباشید
  من تقریبا یه 2ماه میشه یه پیج کسب کار راه انداختم کسب کار من در مورد بازی کلش آف کلنز هستش حتما باید فیلم خودم هم داخل ابن ویدیو که میگیرم باید باشه که واحد شرایط در آمد زایی باشم
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. فریبا امامی می گوید

   سلام علی جان وقتت بخیر
   اگر کانال آپارات شما برای کسب‌وکارتان است، پیشنهاد می‌کنیم در کانال‌تان “ارزش پیشنهادی” که به مشتری می‌دهید را نشان دهید.

 9. حبیب می گوید

  سلام وققتون بخیر

  من اگه از یه سایتی فیلم دانلود کنم که خارجی باشه

  میتونم اونو داخل کانالم بزارم ؟ البته بگم بدون تگ تبلیغاتی باشه و اسمی از سایتی و دوبلور هم نباشه

  ایا جزو کسانی میشم که بتونم درامد داشته باشم ؟

  ممنون میشم کمکم کنید

  1. فریبا امامی می گوید

   سلام حبیب جان، خیر. شما باید تولیدکننده محتوا باشید تا بتوانید به سیستم درامدزایی وارد شوید.

 10. alireza می گوید

  سلام من میخام بگم اپارات خیلی خوبه ولی چندتا چیزش بده اول نمیشه از ۳۰۰۰ ساعت فعالیت ۱۰۰۰ساعت یا۲۰۰۰ ساعت فعالیت کنیم دوم من فالور هام رو به ۲۰۰۰ رسوندم ولی نمیتونم ۳۰۰۰ ساعت فعالیت کنم چون کارهای دیگه زیادی دارم لطفا رسیدگی کنید خواهش میکنم رسیدگی کنید با سپاس از تمام نویسنده ها و سازنده اپارات

 11. محسن می گوید

  بسیار عالی بود

 12. مبین شعبانی نژاد می گوید

  سلام
  وقتتون بخیر
  من چهار ماهه یک کسب و کار در فضای مجازی راه اندازی کردم.
  کسب و کار من در مورد آموزش زبان انگلیسی هستش.
  من چطوری میتونم از این کسب و کار در آمد کسب کنم؟
  ممنون میشم که پاسخ بدین.

  1. تیم تحریریه آپارات می گوید

   سلام دوست عزیز
   شرایط لازم برای ورود به سیستم درآمدزایی در این مقاله توضیح داده شده. در صورتی که در آپارات کانال دارید، تولید محتوا می‌کنید و واجد شرایط هستید می‌تونید از طریق این لینک ثبت نام کنید و به ازای هر تبلیغ موفق که روی ویدیوهای شما پخش شود مبلغی به شما تعلق پیدا می‌کند.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.