روش‌های کسب درآمد از استریم گیم در سایت آپارات

اگر شما هم عاشق بازی و گیم باشید، حتما با استریمینگ آشنایی دارید. این روش در سال‌های اخیر به یکی از بهترین راه‌ها برای کسب درآمد بسیار بالا تبدیل شده است و از این رو طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است. در حقیقت امروزه دیگر بازی کردن و گیمینگ فقط برای پر کردن وقت نیست؛ بلکه این فعالیت به یکی از جدیدترین و پردرآمدترین شغل‌های جهان تبدیل شده است!

در سایت آپارات بخشی با عنوان پخش زنده وجود دارد که در آن می‌توانید به صورت کاملا رایگان محتوای ویدیویی خود را به صورت آنلاین و زنده برای تماشاگران پخش کنید. استریمر‌ها می‌توانند از این طریق به استریم کردن بپردازند و با افزایش طرفداران خود و ارتقا به سطوح مختلف، کسب درآمد کنند.

اگر شما هم تمایل دارید درباره قوانین استریم آپارات و روش‌های کسب درآمد از آن بیشتر بدانید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

سطوح مختلف استریمرها در سایت آپارات

قبل از آن‌که به سراغ روش‌های کسب درآمد از استریم کردن در آپارات برویم، بهتر است با انواع استریمر‌ها در سایت آپارات و نحوه رتبه‌بندی آن‌ها آشنا شویم؛ زیرا میزان کسب درآمد استریمرها به این رتبه‌بندی وابسته است. به صورت کلی استریمر‌ها در سایت آپارات می‌توانند به سه سطح استریمرپلاس، طلایی و الماس ارتقا پیدا کنند که شرایط هرکدام از آن‌ها را در ادامه ذکر خواهیم کرد.

استریمر پلاس

اولین سطح از سطوح مختلف استریمرها در سایت آپارات، استریمر پلاس است. برای آن‌که بتوانید در شروع کارتان به این سطح برسید، باید دارای شرایط زیر باشید:

 • داشتن 50 دنبال کننده در سایت آپارات
 • حداقل 6 ساعت تماشای استریم‌های شما توسط طرفدارانتان

در کنار درآمدزایی در این سطح، می‌‌توانید از مزایای زیر نیز بهره‌مند شوید:

 • امکان شرکت کاربران ویژه (VIP)
 • امکان محدودسازی بخش گفتگوها فقط برای مشترکین
 • امکان استفاده از استریم چندنفره
 • دریافت 50 درصد از اشتراک‌های خریداری شده کانال خود و دریافت 700 ریال به ازای هر روبی از طرفداران

استریمر طلایی

بعد از پشت سر گذاشتن سطح پلاس، می‌توانید به سطح طلایی با شرایط زیر ارتقا پیدا کنید:

 • داشتن حداقل هزار دنبال کننده
 • حداقل هزار ساعت تماشای استریم‌های شما توسط طرفداران
 • داشتن پخش زنده به صورت دائم و مستمر
 • پخش زنده با کیفیت بالا
 • ارائه محتوای ارزشمند به کاربران
 • عدم ثبت گزارش تخلف برای کانال
 • نداشتن محتوایی غیر از محتوای بازی در کانال خود

همچنین با ارتقا به این سطح می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شوید:

 • دریافت نشان طلایی در کنار نام کاربری خود
 • امکان درآمدزایی از طریق خرید اشتراک و دریافت روبی
 • امکان محدودسازی بخش گفتگوها فقط برای مشترکین
 • امکان قرارگیری در لیست لایوهای پیشنهاد آپارات گیم
 • دسترسی به قابلیت Raid کردن
 • امکان نمایش در ردیف استریمرهای دنبال شده
 • امکان استفاده از قابلیت استریم چندنفره
 • دسترسی اعطای نشان VIP به طرفدارانتان
 • دریافت 60 درصد از حق اشتراک‌های خریداری شده کانال خود و دریافت 800 ریال به ازای هر روبی از طرفداران

درآمدزایی از گیم

سطح الماس

آخرین و البته بالاترین سطح استریمر‌ها در آپارات گیم، سطح الماس است. برای ارتقا به این سطح باید دارای شرایط زیر باشید:

 • داشتن حداقل 5 هزار دنبال کننده
 • تماشای حداقل 10 هزار ساعت استریم‌های شما توسط طرفدارانتان

همچنین مزایایی که با رسیدن به این سطح از آن‌ها بهره‌مند می‌شوید، عبارت‌اند از:

 • بهره‌مندی از تمام مزایای سطح طلایی
 • قرار گرفتن نشان الماس بنفش در کنار نام کاربری‌تان
 • دریافت 70 درصد از حق اشتراک‌های خریداری شده کانال خود و دریافت 1000 ریال به ازای هر روبی از طرفداران

حال که با سطوح مختلف استریمر‌ها آشنا شدیم، بهتر است سراغ روش‌های کسب درآمد از طریق استریمینگ در آپارات گیم برویم.

انواع روش‌های کسب درآمد از استریمینگ

درحال حاضر،‌ دو پلتفرم معتبر و معروف برای کسب درآمد از طریق گیم وجود دارند. اولین آن، بستر توییچ (Twitch) است که انتخاب خوبی برای استریمرهای خارجی است و در آن بیش از دو میلیون کانال وجود دارد؛ اما از آنجا که این پلتفرم برای ایرانیان فیلتر و غیرقابل دسترس است، دومین و بهترین گزینه سایت آپارات است که بستری بسیار مناسب را برای استریمرها ایجاد کرده است تا آن‌ها نیز بتوانند از این طریق به کسب درآمد بالایی بپردازند.

در ادامه چند روش برای کسب درآمد از طریق استریم کردن در آپارات برای شما شرح می‌دهیم.

حمایت مالی (Donate)

اولین و البته راحت‌ترین روش کسب درآمد از طریق استریمینگ، کسب حمایت مالی از طرفدارانتان است. اگر شما در دنیای استریمینگ حرفی برای گفتن داشته باشید؛ اما بخواهید استریمینگ‌های خود را به صورت رایگان در اختیار طرفدارانتان بگذارید، آن‌ها می‌توانند به صورت کاملا داوطلبانه از شما حمایت مالی کنند. این حمایت مالی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ اما شاید مهم‌ترین آن رایگان بودن استریمینگ شما و سرگرم کردن طرفدارانتان بدون دریافت پول از سمت آن‌ها باشد.

اگر می‌خواهید بدانید که آیا استریم شما در مسیر درستی پیش می‌رود یا خیر، به میزان حمایت مالی یا انعام طرفداران توجه داشته باشید. زمانی‌که مخاطبان از کاری که شما تولید کرده‌اید، قدردانی کنند، آن موقع است که در مسیر درست قرار گرفته‌اید. توجه داشته باشید که گزینه حمایت مالی در پخش زنده کاربران در سایت آپارات فعال است و آن‌ها می‌توانند هر زمان که می‌خواهند مبلغی را برای شما واریز کنند.

این روش درآمدزایی برای تمامی استریمر‌ها در سایت آپارات فعال است.

دریافت روبی

یکی از بهترین روش‌های کسب درآمد از استریمینگ در سایت آپارات، دریافت روبی از سمت طرفداران است. بسته‌های روبی به معنی استیکرهای متحرک و مختلفی است که طرفدارانتان آن‌ها را خریداری کرده و در طول استریمینگ برای شما ارسال می‌کنند. هرکدام از این استیکرها ارزش مالی مختلفی دارند و وقتی طرفدارانتان آن‌ها را برای شما ارسال می‌کنند، در حقیقت مبلغی به شما پرداخت کرده‌اند.

همچنین بسته به سطحی که استریمر‌ها دارند، ارزش مالی این روبی‌ها برای آن‌ها متفاوت است که در بخش قبلی در همین مقاله به آن اشاره کردیم.

درآمدزایی استریم آپارات

خرید اشتراک

یکی دیگر از روش‌های بسیار خوب برای درآمدزایی از طریق استریمینگ، فعال کردن امکان خرید اشتراک برای کانالتان است تا دنبال‌کنندگان و طرفدارانتان بتوانند حق اشتراک طولانی‌مدت برای تماشای استریم‌های شما را خریداری کنند. با فعالسازی این گزینه، هر فردی که این اشتراک را خریداری کند، علاوه بر آن‌که می‌تواند استریم‌های شما را تماشا کند؛ بلکه می‌تواند نشان‌ها و استیکر‌های مخصوص شما را نیز در حین استریم و پخش زنده مشاهده کند.

این روش درآمدزایی برای استریمر‌های سطح پلاس، طلایی و الماس فعال است.

برای فعالسازی این گزینه باید مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد داشبورد پخش زنده خود شده و روی گزینه مدیریت اشتراک کلیک کنید؛
 • گزینه مدیریت بج و ایموجی را انتخاب کرده و ایموجی‌های دلخواه خود را آپلود کنید؛
 • حداکثر سایز این ایموجی‌ها 10 کیلوبایت و سایز آن‌ها باید 56 در 56 پیکسل باشد؛
 • بعد از آپلود بج‌ها و ایموجی‌هایتان، باید توسط سایت آپارات تایید شوند که بعد از تایید گزینه خرید اشتراک برای طرفداران شما فعال خواهد شد.

همچنین توجه داشته باشید که باید اطلاعات بانکی خود را قسمت گزارشات پرداخت وارد کرده تا هرماه با شما تسویه شود. میزان حق اشتراکی که دریافت می‌کنید، بسته به سطح استریمر شما متفاوت است که در بخش قبلی در همین مقاله به آن پرداختیم.

بمب هیجان

یکی از قابلیت‌هایی که برای استریمر‌های سطح پلاس، طلایی و الماس فعال است، استفاده از بمب هیجان است. بمب هیجان قابلیتی در سرویس پخش زنده آپارات است که بعد از روشن شدن در حین استریمینگ در مدت زمانی محدود، تماشاگران می‌توانند برای افزایش امتیاز و ارتقای استریمر به سطح بعدی بمب هیجان، روبی یا اشتراک خریداری کرده و آن را در زمانی که بمب هیجان فعال است ارسال کنند. هرکدام از سطوح این بمب‌های هیجان امتیازاتی را به استریمر اختصاص می‌دهد که باعث کسب درآمد خواهد شد.

به صورت کلی بمب هیجان به 4 سطح تقسیم می‌شود که در صورت کسب امتیاز کافی و دریافت روبی یا اشتراک از سمت تماشاگران در مدت زمانی محدود، استریمر می‌تواند از هر سطح به سطح بعدی منتقل شود.

در ضمن، بعد از به پایان رساندن سطوح، به مدت 100 دقیقه در صفحه گیم پروموت می‌شوید.

هرکدام از سطوح مختلف بمب هیجان به شروط زیر تکمیل می‌شوند:

 • سطح اول: خرید حق اشتراک 5 ماهه یا خرید هزار روبی توسط تماشاگران (1000 امتیاز در 30 دقیقه)
 • سطح دوم: خرید حق اشتراک 10 ماهه یا خرید 2 هزار روبی توسط تماشاگران (2000 امتیاز در 45 دقیقه)
 • سطح سوم: خرید حق اشتراک 25 ماهه یا خرید 5 هزار روبی توسط تماشاگران (5000 امتیاز در 60 دقیقه)
 • سطح چهارم: خرید حق اشتراک 50 ماهه یا خرید 10 هزار روبی توسط تماشاگران (10000 امتیاز در 75 دقیقه)
 • تکمیل سطح چهارم: خرید حق اشتراک 80 ماهه یا خرید 16 هزار روبی توسط تماشاگران (16000 امتیاز در 100 دقیقه)

رید کردن و استریم چند نفره

قابلیت رید کردن در سرویس استریمینگ آپارات به این معنی است که سایر استریمر‌ها می‌توانند تماشاگران خود را به حضور در استریم سایر افراد دعوت کنند و آن‌ها می‌توانند این دعوت را قبول یا رد کنند. این قابلیت برای حمایت از استریمر‌های تازه کار و شناخته‌تر شدن آن‌ها گزینه‌ای بسیار خوب است. همچنین امکان رید کردن فقط برای استریمر‌های سطح طلایی و الماس امکان‌پذیر است.

علاوه بر قابلیت Raid کردن، استریم چندنفره یا Squad streaming می‌تواند به شناخته‌تر شدن بیشتر شما توسط سایر افراد کمک کند. استریم چندنفره به این صورت است که سایر استریمرها پخش زنده و استریمینگ شما را در کنار استریمینگ خود قرار می‌دهند تا تماشاگران بتوانند استریمینگ شما را نیز ببینند. به صورت کلی استریم چندنفره تا حداکثر 4 نفر مجاز است و فعالسازی آن فقط برای استریمر‌های سطح طلایی و الماس امکان‌پذیر است.

این روش‌ها به طور مستقیم باعث درآمدزایی نمی‌شوند؛ اما اگر استریمر‌های معروف شما را raid کرده یا به استریم چند نفره دعوت کنند، باعث شناخته‌تر شدن هرچه بیشتر شما و درنتیجه کسب درآمد در آینده خواهد شد.

روش های درآمدزایی گیمرها

چطور در پنل آپارات درخواست واریز درآمد از پخش زنده را ثبت کنیم؟

با تغییراتی که به تازگی در سیستم درآمدزایی آپارات به وجود آمده است، شما برای آنکه بتوانید درخواست واریز درآمد خود را در سیستم ثبت کنید ابتدا باید وارد کانال خود شوید، به بخش گزارش درآمد رفته اطلاعات هویتی و بانکی‌ خود را احراز کنید. این اطلاعات به صورت سیستماتیک بررسی می‌شود و اگر مغایرتی وجود نداشته باشد، می‌توانید درخواست برداشت درآمدتان را ثبت کنید.

واریز درآمد همچنین اگر بر روی “گزارش درآمد از پخش زنده” کلیک کنید، می‌توانید، گزارش درآمد ماهانه از روبی و اشتراک را به صورت مجزا در کانال‌ خود مشاهده کنید و هر زمان که خواستید برای برداشت درآمد، درخواست‌تان را ثبت کنید. البته توجه نمایید، درآمد شما باید بیشتر از ۴ میلیون ریال باشد تا بتوانید درخواست واریز داشته باشید. پس از درخواست واریز، درآمد شما تا هفت روز کاری آینده واریز می‌شود

درخواست واریز درآمد پخش لایوسایر نکاتی که برای استریمینگ و پخش زنده در آپارات باید بدانید

سایر نکاتی که برای استفاده هرچه بهتر از سرویس پخش زنده آپارات و استریمینگ مناسب باید بدانید، عبارت‌اند از:

 • برای پخش زنده و استریمینگ با موبایل، باید از نرم‌افزار Larix Screencaster استفاده کنید. از طریق این نرم‌افزار می‌توانید صفحه نمایش موبایل یا تبلت خود را برای تماشاگران به صورت زنده پخش کنید. (راهنمای سایت آپارات برای نصب این نرم‌افزار)
 • حداقل سیستم موردنیاز برای استفاده از پخش زنده در اندروید، نسخه 4.1 به بالا و در ios نسخه 9.3 به بالا است.
 • برای پخش زنده بازی‌های خود از طریق ایکس باکس وان، به کامپیوتر و اپلیکیشن Xbox companion نیاز دارید. همچنین باید با استفاده از نرم‌افزار OBS، بازی خود را در آپارات استریم کنید.
 • برای پخش زنده بازی‌های خود از طریق پلی استیشن 4، به کامپیوتر و اپلیکیشن remote play نیاز دارید. همچنین باید با استفاده از نرم‌افزار OBS، بازی خود را در آپارات استریم کنید.
 • برای نصب و راه‌اندازی نرم‌افزار OBS باید حتما طبق راهنمایی سایت آپارات پیش بروید تا دچار مشکل در کیفیت و قطعی نشوید.

نکات کلیدی برای درآمدزایی موفق از استریم

جالب است بدانید که به‌صورت ماهیانه بیشتر از 2 میلیون نفر به استریم کردن و کسب درآمد مشغول هستند. به همین دلیل باوجود این رقابت سنگین، باید تمام تلاش خود را بکنید تا در این مسیر به موفقیت برسید. در ادامه نکاتی را که به موفقیت هرچه بیشتر شما کمک می‌کنند، ذکر کرده‌ایم.

ارائه محتوای باکیفیت

مهم‌ترین عامل موفقیت و کسب طرفداران بیشتر، ارائه محتوای باکیفیت از جانب شما است. در حقیقت در استریمینگ بسیاری از افراد  صدا و تصویر با کیفیت را بیشتر می‌پسندند. به همین دلیل در تهیه محتوا این دو عامل اساسی را حتما در نظر داشته باشید.

شوخی و بداهه‌گویی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک استریمر جذاب، شوخی و بداهه‌گویی است. حتما در استریم کردن از بداهه گویی استفاده کنید تا نظر کاربران نسبت به شما و محتواهایتان بیشتر جلب شود.

تسلط به زبان انگلیسی

لازمه موفقیت در کسب درآمد از استریم بازی آن است که به زبان انگلیسی مسلط باشید. این موضوع همچنین برای جلب توجه مخاطبان خارجی هم تاثیرگذار است.

ساخت ویدیوهای مناسبتی

استفاده از تقویم محتوایی هم می‌تواند برای کسب درآمد از طریق گیم بسیار مفید باشد. برای جلب توجه مخاطبان بهتر است که ساخت محتوا درمورد مناسبت‌هایی مثل هالووین را از دست ندهید.

همکاری با سایر استریمرها

همکاری با سایر استریمرها یکی دیگر از روش‌های افزایش مخاطب است. با این روش شما می‌توانید توجه گروه جدیدی از مخاطبان را جلب کنید. البته، در این روش بهتر است از استریمرهایی که در سطح خودتان هستند کمک بگیرید که احتمال پذیرش درخواست همکاری افزایش پیدا کند.

استریم بازی‌های کم طرفدار

اگر می‌خواهید در کسب درآمد از طریق گیم موفق باشید، بهتر است از استریم کردن بازی‌های پرطرفدار مانند Fortnite، League of Legends یا the last of us دوری کنید و به جای آن سراغ بازی‌هایی که افراد کمتری آن‌ها را استریم کرده‌اند، بروید. دلیل آن هم این است که بسیاری از استریمرهای معروف به سراغ این بازی‌ها می‌روند، درنتیجه احتمال اینکه محتوای شما در بین این محتواهای معروف دیده شود بسیار کم است.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی

برای کسب درآمد از استریم فقط به آپارات کفایت نکنید. برای مثال، شما می‌توانید قسمت جالبی از استریمتان را جدا کنید و آن را در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که بسیاری از استریمرهای موفق با وایرال شدن یک توییت یا تکه‌ای از ویدیو استریم خود به موفقیت رسیده‌اند.

تمرکز روی یک بازی

به‌عنوان یک استریمر تازه‌کار بهتر است که چندین بازی را به‌طور همزمان استریم نکنید و فقط بروی یک یا دو بازی متمرکز باشید. همچنین محتوای خود را در یک برنامه‌ زمانی مشخص ارائه دهید تا طرفداران خود را به مخاطبان وفادار تبدیل کنید.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم تا تمامی روش‌های کسب درآمد و نکات مهمی را که در استریمینگ باید بدانید، برای شما شرح دهیم. درنهایت به خاطر داشته باشید که اگر به تازگی وارد این مسیر شده‌اید، باید صبر داشته باشید و با تولید محتوای باکیفیت، سرگرم‌کننده و مداوم طرفداران خود را به مرور زمان افزایش دهید تا بتوانید درآمد خوبی از این حرفه به دست آورید. پیشنهاد می‌کنیم که اگر تا الان در سایت آپارات و سرویس پخش زنده آپارات ثبت‌نام نکرده‌اید، همین حالا اقدام کنید و مسیر استریمینگ خود را از آغاز کنید.

موفق باشید!

مطالب پیشنهادی برای شما
3 نظرات
 1. میلاد می گوید

  درود وقت بخیر
  جهت استریم کردن ، نمیشه از مباحث دیگه استفاده کرد؟ مثل طراحی سایت ، لوگو ، تحلیل کردن نمودار و ….

  1. فریبا امامی می گوید

   سلام وقت بخیر، موردی ندارد. شما می‌توانید در هر زمینه‌ای که دوست دارید، استریم کنید.

 2. ارمیا منوچهر می گوید

  عالی

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.