بررسی دلایل موفقیت کانال حجت استراتژی در آپارات

این روزها بازار استریم بازی داغ است و هر روزی که می‌گذرد به تعداد بینندگان ویدیوهایی که کاربران از بازی کردن خودشان ضبط می‌کنند افزوده می‌شود. این بینندگان را معمولاً علاقه‌مندان به دنیای بازی‌های کامپیوتری تشکیل می‌دهند که می‌توانند بازی کردن گیمرهای بزرگ را مشاهده کنند و با آن‌ها ارتباط بگیرند.

در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۸۰۰ میلیون بیننده عضو پلتفرم‌های استریمینگ از جمله یوتیوب و آپارات شدند. یکی از محبوب‌ترین حوزه‌های استریم، بازی‌های ویدیویی است. اما شاید تعجب کنید که چرا بسیاری از گیمرها از بازی کردنشان فیلم می‌گیرند و بسیاری از افراد علاقه دارند که این ویدیوها را ببینند. یک استریمر گیم، معمولاً ویدیویی از صفحه مانیتور خودش هنگام بازی کردن را به اشتراک می‌گذارد و به صورت همزمان با کاربران صحبت می‌کند.

روز به روز، به تعداد استریمرهای بازی افزوده می‌شود، اما در این بین برخی گیمرها مثل حجت رضایی نسب که صاحب کانال «حجت استراتژی در‌ آپارات» است موفق شده‌اند ده‌ها هزار دنبال کننده پیدا کنند و از این راه به درآمد خوبی هم برسند. ما در اینجا دلایل موفقیت حجت رضایی نسب، استریمر جوان گیمینگ را بررسی می‌کنیم تا ببینید حجت استراتژی شدن چگونه است.

بیوگرافی و تاریخچه فعالیت حجت رضایی نسب

حجت رضایی نسب که با نام حجت استراتژی در آپارات مشهور شده، یک جوان ۲۰ ساله اهل بیرجند خراسان جنوبی است که به خاطر علاقه زیاد او به بازی‌های استراتژی، این لقب را برای خودش انتخاب کرده است. حجت عاشق برنامه‌نویسی کامپیوتر و بازی‌های ویدیویی بود، ولی به اصرار والدین خودش به ناچار در رشته ریاضی تحصیلات دوره متوسطه خودش را گذرانده است. اما جوان بیرجندی به این نتیجه می‌رسد که باید از راهی که دوستش دارد پول دربیاورد و به همین خاطر در دوره‌های برنامه‌نویسی شرکت می‌کند.

ورود او به دنیای استریم بازی‌ها با یک دردسر بزرگ همراه بود. او کسب‌وکاری راه‌انداخته بود ولی در پیش بردن آن ناموفق و فقط بدهی روی دست او گذاشت. حجت بعد از تسویه بدهی‌هایش، تصمیم می‌گیرد اپلیکیشنی به نام «گیم نت» را با محوریت اخبار، نقد و بررسی و همچنین تریلر بازی‌ها راه‌اندازی کند. برای آپلود ویدیوهای تریلر بازی‌ها، حجت پلتفرم ایرانی آپارات را انتخاب می‌کند. در عین حال با بخش استریم آپارات آشنا می‌شود و چند ماهی استریمرهای دیگر را دنبال می‌کند. همین الهام بخش او برای آغاز استریم بازی می‌شود. در اولین هفته استریم، ۱۰۰ هزار تومان کسب درآمد می‌کند و با آن یک وب‌کم می‌خرد و این وب‌کم، شروع دنیای پرماجرای حجت استراتژی در آپارات است.

دلایل موفقیت حجت رضایی نسب در آپارات

حجت استراتژی با وجود سن کم و زندگی در منطقه‌ای که از نظر دسترسی به امکانات ضعیف است (به گفته خودش)، توانسته به موفقیت بزرگی دست پیدا کند و اکنون با بیش از ۷۴ هزار دنبال کننده، به عنوان یکی از استریمرهای برگزیده آپارات انتخاب شده است. اما بی‌شک در پشت این موفقیت،‌ دلایلی نهفته است که دانستن آن‌ها برای علاقه‌مندان به فعالیت در عرصه استریمینگ خالی از لطف نیست.

۱. استریم منظم و مستمر

حجت رضایی نسب همه روزه رأس ساعت ۹ استریم را آغاز می‌کند و معمولاً هر استریم آن بین ۷ تا ۸ ساعت طول می‌کشد. این که مخاطب می‌داند حجت هر روز رأس ساعت ۹ صبح با یک استریم جدید از آن استقبال خواهد کرد، یکی از بزرگ‌ترین دلایل موفقیتش است. استمرار در استریم، اعتبار بیشتری به نام شما می‌دهد و باعث محبوبیت‌تان خواهد شد. ولی اگر بدون برنامه استریم کنید، مخاطبان را گیج خواهید کرد و شانس پیدا کردن دنبال‌کنندگان فعال نیز کمتر می‌شود.

در زیر می‌توانید یکی از استریم‌های حجت استراتژی را مشاهده کنید:

۲. اجرای گرم و هیجان انگیز

گیمرها از فضای سرد و بی‌روح بیزارند. آن‌ها هیجان را دوست دارند و به همین خاطر هم هست که بازی‌ها را دوست دارند. ویدیوهای تولیدی و استریم‌های حجت استراتژی همگی پر از هیجان و محیطی صمیمی است. او تلاش می‌کند صحنه‌های مهیج را با ری اکشن‌هایش جذاب‌تر کند و حس خوبی را به کاربر انتقال دهد. به همین خاطر هم هست که ویدیوهای آن هزاران بار بازدید می‌شود.

۳. اجرای طیف گسترده‌ای از بازی‌ها

حجت رضایی نسب به خاطر علاقه وافر خودش به بازی‌های استراتژیک نام کانال خودش را «حجت استراتژی» گذاشته است. اما در عین حال به جز عناوین این سبک، بازی‌های متنوع دیگری را هم برای علاقه‌مندان به دنیای گیمینگ اجرا می‌کند. بازی‌هایی مثل ماینکرفت، مرد عنکبوتی، اپکس لجندز، مورتال کامبت و غیره که طرفداران زیادی در بین ایرانی‌ها دارند.

۴. ارتباط مستقیم با مخاطبان

حجت به خوبی اهمیت ارتباط برقرار کردن با مخاطبان را درک کرده است. او در طول استریم کردن با مخاطبانش چت می‌کند و پاسخ سوال‌های آن‌ها را می‌دهد. همین باعث ارتباط گرم و دوستانه‌ای بین آن‌ها شده است. بنابراین اگر شما هم قصد دارید به یک استریمر موفق تبدیل شوید، حتماً باید ارتباط خود با مخاطبانتان را نزدیک و دوستانه نگه دارد.

جمع‌بندی

استریمر شدن سن و سال نمی‌شناسد. این را حجت رضایی نسب، استریمر گیم ۲۰ ساله بیرجندی به خوبی ثابت کرده است. او اکنون ده‌ها هزار دنبال کننده در کانال آپاراتی خودش به نام «حجت استراتژی» دارد و جزو استریمرهای برگزیده آپارات انتخاب شده است. ما در اینجا می‌خواهیم به بررسی دلایلی بپردازیم که باعث موفقیت حجت رضایی نسب در آپارات شده و از او یک استریمر محبوب بین اهالی گیم ساخته است. شما هم می‌توانید با ثبت نام در آپارات و بخش پخش زنده به استریمر حرفه‌ای تبدیل شوید.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.