آپارات کست فصل 2 قسمت 7: مصاحبه با حسین دهقانی

در این قسمت آپارات کست با حسین دهقانی گفت‌وگویی دوستانه داشتیم و راجع به جذابیت‌ها و چالش‌های تولید محتوای ویدیویی صحبت کردیم. همه ما از اهمیت ساخت ویدیو آگاهیم، ولی پیچیدگی‌های ساخت ویدیو باعث می‌شود بسیاری از افراد به سمت این حوزه نیایند.

حسین دهقانی سعی می‌کند در کانال آپارات خود، فرایند

ساخت ویدیو را به زبان ساده آموزش بدهد تا همه بتوانند تولید محتوا کنند. معرفی تجهیزات مورد نیاز برای ساخت ویدیو، تکنیک‌ها و ترفندهای خاص، آموزش ادیت و تدوین ویدیو و هرچه لازم است در مورد ساخت ویدیو بدانید را می‌توانید در کانال حسین دهقانی یاد بگیرید.

بخش‌هایی از این مصاحبه را در ادامه می‌‎خوانید:

  • حسین دوست داری مردم با کدوم کارت بشناسنت؟

من هم کلیپ‌های جعبه گشایی داشتم هم ویدیوهای آموزشی. دو تا از ویدیوهای آنباکسینگم رو خیلی دوست دارم؛ چون افکت‌های جذابی دارن. آموزش‌های جدیدی که گذاشتم همه‌شون رو دوست دارم.

  • چی شد که دو سال پیش تصمیم گرفتی ساخت ویدیو رو به مردم یاد بدی؟

ببین، اون موقع که من شروع کردم ویدیوهای آموزشی به زبان فارسی خیلی کم بود. تعداد کسایی که تو این حوزه کار می‌کردن خیلی کم بود و حتما باید جنبه مالی داشت تا کسی این کار رو می‌کرد. و شاید یجورایی تو رسالت خودم دیدم که باید این کار رو بکنم.

  • تحصیلاتت ربطی به این حوزه نداره؟

نه، من لیسانس نرم افزارم. ولی از بچگی عاشق عکاسی و فیلمبرداری و تدوین و این چیزا بودم. تو خانواده پدری و مادری‌ام هم خیلی‌ها عاشق عکاسی بودن و تو من هم این علاقه وجود داشت. عاشق فیلم هم بودم و خیلی فیلم می‌دیدم از همون بچگی. دوران دانشگاه یه دوربین آنالوگ داشتم و گفتم که دوباره بیام تو این داستان. یه دوربین دیجیتال کنون گرفتم و شروع کردم به عکاسی.

  • وقتی بحث آشپزی و آموزش آشپزی می‌شه هیچ آشپزی نمیاد نحوه درست کردن فلان سس رو یاد بده، چون منوی خودشه. تو هم این طوری هستی یا همه فوت و فن‌‌ها رو یاد می‌دی؟

ببین اگه کسی بخواد این فوت و فن‌ها رو یاد نده که دیگه به درد نمی‌خوره. چون همین نکته‌هاست که مهمه، جایی گفته نمی‌شه و از تجربه آدم‌ها میاد.

نسخه کامل این گفتگو رو همین حالا تماشا کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.