آپارات کست 2 قسمت 1: گفت‌وگو با زینب سلیمی؛ فعال حوزه تکنولوژی

آپارات کست در راستای معرفی و حمایت از برنامه‌سازان آپارات، از سال گذشته ویژه برنامه‌ای را به نام «آپارات کست» آغاز کرده و در هر قسمت با یکی از برنامه‌سازان مطرح و موفق آپارات گفت‌وگو می‌کند. فصل اول آپارات کست که در زمستان سال گذشته منتشر شد با استقبال خوبی مخاطبان مواجه شد. فصل دوم این ویژه برنامه نیز از امروز منتشر شد و در اولین قسمت گفت‌وگفتی صمیمانه با یکی از اینفلوئنسرهای حوزه گجت و تکنولوژی داشتیم که در ادامه معرفی می‌کنیم.

با زینب سلیمی آشنا شویم!

همان‌طور که می‌دانید حوزه تکنولوژی یکی از جذاب‌ترین حوزه‌ها برای تولیدمحتواست و در حال حاضر افراد زیادی در این زمینه مشغول برنامه‌سازی و تولید محتوای ویدیویی هستند. اما اگر با اینفلوئنسرهای معروف حوزه گجت و تکنولوژی آشنا باشید حتما می‌دانید که اکثر آن‌ها (اگر نگوییم همه) آقا هستند و حضور کمرنگ خانم‌ها در این حوزه کاملا احساس می‌شود.

زی‌زی (زینب) سلیمی یکی از معدود خانم‌هایی است که در این حوزه فعالیت می‌کند و در کانال آپاراتش Zizi.salimi انواع گجت و نرم افزارهای جدید را معرفی می‌کند. استقبال بالای مخاطبان از ویدیوهای زینب سلیمی در کانال آپاراتش، نشان داده زی‌زی توانسته در جذب مخاطبان موفق عمل کند و در این حوزه به شدت رقابتی بتواند خود را به عنوان اینفلوئنسر حوزه تکنولوژی مطرح کند. در قسمت اول فصل جدید آپارات کست پای صحبت زی‌زی نشستیم و از او در مورد مسیر پرچالشی که پشت سر گذاشته، موانع و سختی‌ها و البته لذت‌های تولید محتوای ویدیویی پرسیدیم.

بخش‌هایی کوتاه از این گفت‌وگو را در ادامه با هم می‌خوانیم:

  • وقتی مردم با شما مواجه می‌شن تعجب نمی‌کنن یه خانم در زمینه گجت اینفلوئنسره؟

معمولا تو پیج اینستاگرامم تعجب می‌کنن که یه خانم داره در مورد تکنولوژی صحبت می‌کنه و براشون خیلی عجیبه. این چالش رو خیلی در اوایل کارم داشتم، طوری که هیچ اعتمادی به من نبود چه از سمت مخاطب چه از سمت مردم. ولی از یه زمانی به بعد، دیگه گوش نمی‌دادم و کارمو انجام می‌دادم.

  • اولین ویدیویی که ساختی رو یادته؟

اولین ویدیویی که ساختم به زبان انگلیسی بود و دوست داشتم در حیطه بین‌المللی کار کنم. ولی خب خیلی سخت‌تره، چالش‌هاش خیلی بیشتره و نتونستم ادامه بدم؛ به همین دلیل اومدم سمت محتوای فارسی.

  • حالا چرا سمت گجت رفتی؟

من دوست داشتم ویدیو بسازم و هم به گجت علاقه داشتم و هم این که تکنولوژی خیلی طرفدار داره.

  • ایده ویدیوها از کجا میاد؟

از خیلی جاها، اولیش دغدغه‌های شخصی خودم. مثلا یکی از دغدغه‌های اخیرم این بود که ما الان تو سال 2022 هستیم، چرا باید هنوز از کلید و دسته کلید استفاده کنیم؟ این چالش خودم بود رفتم دنبالش که ببینم جایگزین کلید چیه و یه ویدیو هم در این مورد ساختم.

نسخه کامل این گفتگوی جذاب رو همین پایین تماشا کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.