آپارات کست قسمت 11: گفت‌وگو با امیرحسین دوربهانی و سیدعلی میری از جاجوشو!

در راستای معرفی و حمایت از برنامه سازان آپارات، در هر قسمت از برنامه «آپارات کست» با یکی از تولیدکنندگان محتوای ویدیویی در آپارات صحبت می‌کنیم و در گپ و گفتی جذاب و دوستانه در مورد مسیری که تا به امروز طی کرده‌اند و سختی و تجربیاتشان سوال می‌کنیم.

در قسمت یازدهم آپارات کست با امیر حسین دوربهانی و سیدعلی میری صحبت کردیم. عوامل پرانرژی برنامه موفق «توییتشر» که حالا بعد از دو سال با یک برنامه جدید به اسم «جاجو شو» فعالیتشان را از سر گرفته‌اند. امیرحسین و علی در این گفتگو در مورد ایده شکل گیری توییتشر و بعد جاجوشو و چالش‌ها و لذت‌های برنامه‌سازی صحبت کرده‌‎اند.

اگر مخاطب این برنامه‌ها هستید، به طنز اجتماعی علاقه‌مندید یا قصد برنامه سازی و تولید محتوای ویدیویی را دارید تماشای این گفت‌وگو می‌تواند دید بهتری از این حوزه به شما بدهد.

بخش‌هایی کوتاه از این گفت‌وگو را در ادامه با هم می‌خوانیم:

jadgooshow-interview

  • چی شد که از تولید برنامه سر درآوردین؟

علی: من از 85 بازیگر تئاتر بودم، تئاتر هم خوندم. از یه جایی به بعد وارد تئاتر شدم. همینطوری اومد جلوتر و کار تئاتر می‌کردم تا اینکه سال 96-97 بود که این برنامه رو استارت زدیم.

  • امیر حسین، ساخت برنامه ویدیویی سخت‌تره یا تلویزیونی؟

تلویزیونی. نه به لحاظ مسائل لجستیک و فنی، بیشتر از این لحاظ که برنامه تلویزیونی تا حد زیادی سفارشیه، ولی برنامه‌ای که مستقل خودت درست می‌کنی هرکاری دوست داشته باشی انجام می‌دی. درسته برنامه تلویزیونی مخاطبای بیشتر و چند ده میلیونی داره ولی کار شخصی لذتبخش‌تره.

  • طنز اجتماعی کار کردن خیلی سخته. چی شد یه دفعه افتادین تو این بازی؟

فکر کنم ما چند تا انتخاب داشتیم. می‌تونستیم طنز سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ارائه بدیم. طنز اجتماعی به خاطر این که زمین بزرگ‌تر و البته ناهموارتریه رو انتخاب کردیم؛ کمدی تو زمین‌های ناهموار بنظرم باحال‌تر شکل می‌گیره.

  • ایده توییتشر از کجا اومد؟

فکر کنم از فراز صباحی اومد که یکی از همکارامونه. آخه ما یه اتاق فکر خیلی شلوغی داشتیم واسه ایده‌پردازی. ولی کلا این ایده از اتاق فکر اومد و با هم فکر کردیم تا به این نتیجه رسیدیم.

  • چی شد که توییتشر شد جاجوشو؟

یه پروسه حدودا دو ساله بین توییتشر و جاجوشو فاصله افتاد. ما برنامه توییتشر رو دو سال داشتیم و تو این دو سال فکر کنم سه تا فصل کامل عوض کردیم. خب خیلی اقبال داشت اون برنامه. اما به هرحال ما هم از کرونا بی‌نصیب نموندیم و اون برنامه اونجا تموم شد و بعد از دو سال خیلی یه باره برنامه‌مون (جاجوشو) شروع شد؛ با یه رنگ و لعاب جدیدی تو یوتیوب و از اون ور تو آپارات.

نسخه کامل این گفتگوی جذاب رو همین پایین تماشا کنید.

برای مشاهده خلاصه مصاحبه‌های دیگر اینجا کلیک کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.