پنل درآمدزایی آپارات؛ توضیح کلمات و شاخص‌های مهمی که حتما باید بدانید

پنل درآمدزایی آپارات مانند سایر پنل‌های کاربری، از بخش‌ها و اصطلاحاتی تشکیل شده است که شاید برای گروهی از کاربران جدید، ناآشنا باشد. فهم و درک معنای این داشبورد، قطعا در بهبود عملکرد کانال‌ها تاثیر به سزایی خواهند داشت؛ و به مدیران کانال‌ها کمک می‌کند که اولویت‌های محتوایی و تولیدی خود را با وسواس و دقت بیشتری انتخاب کنند.

اگر می‌خواهید در کسب درآمد از آپارات موفق باشید، توجه به این اصطلاحات اهمیتی ویژه‌ای دارد. در ادامه مطلب فهرست این واژگان و توضیح آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم:

فهرست لغات و اصطلاحات پنل درآمدزایی آپارات

«کل درآمد»

یعنی درآمدی که از ابتدای عضویت در سیستم کسب درآمد آپارات کسب کرده‌اید.

«درآمد این ماه»

در این بخش، درآمد کانال شما در ماه جاری قابل مشاهده است.

«درآمد دیروز»

در این قسمت، درآمد روز گذشته شما قابل مشاهده است.

«تخمین درآمد تا آخر ماه»

تخمین درآمد کانال خود را تا انتهای ماه جاری، می توانید از این قسمت مشاهده کنید. این عدد شناور است و هر چه به انتهای ماه نزدیک شویم، دقیق‌تر خواهد بود.

RPM= Revenue Per Mile

این شاخص مشخص می کند که هر کانال به‌ صورت متوسط به ازای هر هزار بازدید چه درآمدی کسب می کند. میانگین درآمد به ازای هزار بازدید کاملا به شکل سیستمی مشخص می شود؛ و هر چه به سمت انتهای ماه می‌رویم، این عدد بیشتر خواهد شد. محاسبه این متریک با تقسیم درآمد بر تعداد بازدید کانال در یک بازه زمانی مشخص بدست می آید. این عدد در پنل درآمدزایی آپارات کاملا شناور است و به عوامل زیر بستگی دارد :

– نوع محتوای کانال

– نوع و قیمت تبلیغات نمایش داده شده روی محتوای کانال

– نرخ نمایش موفق تبلیغات در کانال

«سهم تولیدکننده از درآمد آپارات»

این شاخص، سهم کانال از سود حاصل از نمایش موفق تبلیغات را مشخص می‌کند. سهم تولیدکننده از درآمد آپارات، به صورت سیستمی، در ابتدای هر ماه مورد بازبینی مجدد قرار می‌گیرد و بسته به میزان استقبال و توجه کاربران از محتواهای کانال تولیدکنندگان تغییر می‌کند. این درصد برای تمام کانال‌ها یکسان نیست و به طور کلی بین ۵۰ تا ۷۰ درصد متغیر است.

«ویدیوهای پر درآمد این ماه»

در این قسمت از پنل درآمدزایی آپارات می‌توانید بازدید، متوسط زمان تماشا و درآمد ۵ ویدیوی پر درآمد کانال خود در ماه جاری را مشاهده کنید.

«قسمت پرداخت‌ها»

اطلاعات فاکتورهای پرداختی در این قسمت قابل مشاهده است. در صورتی که به حداقل مبلغ واریز (۴۰۰ هزار تومان) رسیده باشید، می‌توانید در هر زمانی که خودتان مایل بودید؛ درخواست برداشت درآمد را در پنل کاربری ثبت کنید و حداکثر تا ۷ روز کاری (به جز پنج شنبه، جمعه و تعطیلات رسمی) مبلغ به حساب‌تان واریز خواهد شد.

«تنظیمات»

در این قسمت می‌توانید، زمینه فعالیت کانال خود را از میان گزینه‌های پیش‌فرض انتخاب و ثبت کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما
3 نظرات
 1. اسماعیل ریسی ناهوکی می گوید

  عالی به‌نظر می‌رسد امیدوارم ازخدای بالای سرمون

 2. مجتبی نظری می گوید

  سلام خوب و عالیه تا آنجایی که من از مطالعه مطالبتون فهمیدم باید بخوایم و شروع کنیم هر کاری اولش به نظر سخت میاد اما وقتی علاقه نشون بدی وبخوای وارد کار بشی با خم و چمِ کار آشنا بشی فکر نکنم مشکلی باشه در کل کاره خوب و با درآمده عالیه امیدوارم منم یکی از این درامدزاها باشم.. موفق باشید..

  1. فریبا امامی می گوید

   سلام آقای نظری کاملا درست می‌فرمایید. موفق باشید.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.