راهنمای انتخاب اسم برای کانال آپارات + اسامی پیشنهادی

اگر قصد دارید در سایت آپارات کانال بسازید، حتماً دغدغه انتخاب اسم برایتان ایجاد شده و شاید این سؤال برایتان پیش آمده باشد که بهترین اسم کانال آپارات کدام است؟ آیا حتماً باید نام خلاقانه‌ای انتخاب کنیم یا هرچه قدر این نام ساده‌‌تر باشد، بهتر است؟ آیا انتخاب اسم کانال، تاثیر زیادی در موفقیت تولید محتوای ویدیویی در آپارات دارد؟

حقیقت این است که اسم کانال آپارات به عوامل مختلفی بستگی دارد و این عوامل تعیین می‌کنند که اسم مناسب برای کانال باید چگونه باشد. از این رو، در این مقاله قصد داریم درباره این عوامل تأثیرگذار صحبت کنیم و مثال‌هایی از برخی از اسامی کانال‌های معروف آپارات بیاوریم. همچنین در انتهای مقاله، لیستی از اسامی پیشنهادی را در اختیار شما قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.

چرا انتخاب اسم برای کانال آپارات مهم است؟

اسم کانال آپارات، معرف شما و کاری است که انجام می‌دهید. مخاطبان می‌توانند با یک نگاه به اسم کانالتان، نوع محتواهای ویدیویی و هدف آن را متوجه شوند. همچنین اسم کانال در زیر تمامی ویدیوهایتان، در دسته‌بندی کانال‌های آپارات و در بخش سرچ آپارات نشان داده می‌شود. به همین دلیل، انتخاب اسم مناسب برای کانال، اهمیت زیادی در جذب بیشتر مخاطبان و شناخت هرچه بیشتر شما دارد.

اگر هنوز در آپارات، کانال نساخته‌اید و راه و روش آن را بلد نیستید راهنمای ساخت کانال در آپارات را بخوانید.

علاوه بر مزایای بالا، انتخاب اسم مناسب برای کانال آپارات به افزایش آگاهی از برند و پرسونال برندینگ شما کمک می‌کند و باعث می‌شود که مخاطبان، راحت‌تر شما را به خاطر بسپارند و کانالتان را به سایر افراد نیز پیشنهاد دهند.

چطور برای کانال آپاراتم اسم انتخاب کنم؟

اگر به سایت آپارات سری بزنید، با اسامی متنوع و مختلفی مواجه خواهید شد. برای این که بتوانیم فرایند انتخاب اسم کانال آپارات را سریع‌تر پیش ببریم اسامی انتخابی برای کانال را به چندین دسته طبقه‌بندی کردیم. در ادامه این دسته‌بندی‌ها را معرفی می‌کنیم و مثال‌هایی از هرکدام خواهیم زد.

انتخاب اسم شخصی برای کانال

بسیاری از افراد از نام شخصی خود برای اسم‌ کانال آپارات استفاده می‌کنند. این کار می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد.

به عنوان مثال اگر در حوزه تخصصی‌تان آدم معروفی باشید، عاقلانه است که از اسم شخصی‌تان برای کانال آپارات استفاده کنید؛ زیرا این‌گونه، مخاطبان به راحتی شما را پیدا می‌کنند.

با این حال اگر اسم متفاوتی انتخاب کنید، مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا دیگران متوجه شوند که صاحب این کانال، شما هستید.

حتی اگر در حوزه تخصصی‌تان معروف نیستید؛ اما قصد پرسونال برندینگ یا معروف شدن در آینده را دارید، بهتر است از همان ابتدا برای اسم کانالتان از نام و نام خانوادگی خودتان استفاده کنید.

اهورا نیازی، سبحان حیدرزاده و مهدی بیزیکسر برخی از برنامه‌سازان معروف آپارات هستند که از اسم شخصی خودشان برای نام‌گذاری کانال آپارات استفاده کرده‌اند و موفقیت کانال آپاراتشان باعث معروفیت نام آن‌ها شده است.

اسم کانال

اسم کانال=نام برند

اگر صاحب برندی خاص هستید یا می‌خواهید برای کسب و کارتان، کانال آپارات بسازید، بهترین انتخاب استفاده از نام خود برند است. البته اضافه کردن اسامی دیگر به اسم کانالی که در آپارات برای برندتان ایجاد می‌کنید، هیچ اشکالی ندارد. با این حال باید همیشه اسم برندتان در اسم کانال کاملاً مشخص باشد تا مخاطبان متوجه ارتباط کسب و کارتان با کانال آپارات آن بشوند.

فیلیمو، ویجیاتو، نوین، تکنولایف و زومیت مثال‌هایی از برندهایی هستند که در سایت آپارات با همین اسامی صاحب کانال هستند.

همچنین کانال آپارات کست که در برنامه‌هایش با تولیدکنندگان محتوای آپارات مصاحبه می‌کند یک مثال از کانال‌هایی است که اسم برند را همراه با اسامی دیگر به کار برده است تا هم هویت جدید کانال و هم ارتباط معنایی با نام اصلی برند را حفظ کرده باشد.

انتخاب اسم بر اساس حوزه فعالیت

یکی دیگر از بهترین راه‌ها برای انتخاب اسم کانال آپارات، انتخاب نامی است که حوزه تخصصی شما را نیز مشخص کند.

به عنوان مثال اگر در حوزه فناوری فعالیت می‌کنید، استفاده از tech در اسم کانالتان می‌‌تواند نشان‌دهنده حوزه فعالیت شما برای مخاطبان باشد.

همچنین برای کانال‌های مرتبط با بازی استفاده از اسامی گیم، بازی، game یا play و برای حوزه مرتبط با ورزش استفاده از اسامی اسپرت، fitness، فیت و… و ترکیب خلاقانه آن‌ها با اسامی دیگر می‌تواند تبدیل به اسمی جذاب شوند که حوزه فعالیت کانال شما را نیز مشخص می‌کنند.

کانال‌های بازیاتو، گیمین، موبونیوز و playback.cinema مثال‌هایی از کانال‌هایی در آپارات هستند که با مشاهده آن‌ها می‌توانید در کسری از ثانیه به حوزه فعالیت آن‌ها پی ببرید.

کانال «کلاسینو» مثال دیگری است که به دلیل فعالیت در حوزه برگزاری کلاس های آنلاین آموزش دروس کنکور، این اسم را برای کانالش انتخاب کرده است.

همچنین کانال آپارات اسپرت از ترکیب نام برند و حوزه فعالیت خود استفاده کرده است. علاوه بر موارد بالا، می‌توانید خیلی ساده، حوزه فعالیت+ اسم خود یا برندتان را به عنوان اسم کانال آپارات انتخاب کنید؛ کانال آشپزی به سبک نازگل نمونه یکی از این اسامی است.

انتخاب اسامی خلاقانه

برخی از اسامی کانال‌های آپارات در هیچ‌کدام از دسته‌بندی‌های بالا نمی‌گنجند و صرفاً در انتخاب آن‌ها سعی شده است تا خلاقانه انتخاب شوند. اگر شما هم صاحب برند خاصی نیستید، مردم شما را با نام شخصی‌تان نمی‌شناسند و علاقه‌ای ندارید که حوزه فعالیت خود را در اسم کانال بیاورید، می‌توانید سراغ خلاقیت‌ رفته و یک اسم جذاب برای کانالتان انتخاب کنید.

به عنوان مثال کانال کات مات (امید مسعودفر) یکی از اسامی خلاقانه‌ای است که در بین کانال‌های آپارات بازدیدکنندگان زیادی دارد. البته استفاده از نام «کات» در اسم کانال توانسته‌ است تا حدی حوزه تخصصی آن را نیز مشخص کند. با این حال اولین چیزی که با مشاهده این اسم به ذهن می‌رسد، خلاقانه و جذاب بودن آن است.

ترفند سه و جاجوشو کانال‌های دیگری در آپارات هستند که از اسم خلاقانه برای کانال آپارات خود استفاده کرده‌اند.

انتخاب اسم مناسب برای کانال آپارات

دسته‌بندی‌هایی که تا اینجا برای اسم کانال آپارات نام بردیم به شما کمک می‌کنند تا بتوانید اسم بهتر و مناسب‌تری انتخاب کنید. با این حال، نکات مهم دیگری در انتخاب اسم وجود دارند که در ادامه آن‌ها را شرح خواهیم داد.

اسم کانال در آپارات

انتخاب اسم کوتاه

اسم کانال کوتاه در سایت آپارات همیشه بهتر از اسامی بلند است و دلیل آن‌ هم راحتی در به خاطر سپردن آن‌ها است. در حقیقت باید هدفتان این باشد که به راحتی در ذهن مردم بمانید و آن‌ها نیز بتوانند به سادگی نام شما را در سایت آپارات جستجو کنند. هیچ‌کس تمایل ندارد اسم 10 کلمه‌ای کانالی را در سایت آپارات جستجو کند؛ حتی اگر بتواند آن را به خاطر بسپارد!

بهتر است برای انتخاب اسم کانال آپارات موارد زیر را رعایت کنید:

 • بیشتر از 5 بخش نباشد؛
 • به آسانی بتوان آن را به خاطر سپرد؛
 • بیش از 30 کاراکتر نباشد (منظور از تعداد کاراکتر، تعداد حروف و فاصله بین کلمات است)؛
 • خواندن آن راحت باشد.

انتخاب اسم منحصر به فرد و غیرتکراری

انتخاب اسم تکراری که قبلاً شخص دیگری آن را انتخاب کرده است، نه تنها به افزایش بازدید کانال شما کمکی نمی‌کند؛ بلکه یک نوع جعل هویت محسوب می‌شود و در سایت آپارات هم اجازه ساخت کانال به شما داده نمی‌شود. به همین دلیل همیشه سعی کنید تا نامی منحصر به فرد برای کانال آپارات خود انتخاب کنید. همچنین اگر نام کانالتان چند قسمت است، بهتر است تمامی بخش‌های آن خاص باشد؛ زیرا این‌گونه بیشتر در ذهن مخاطب خواهید ماند و با اشخاص دیگری اشتباه گرفته نمی‌شوید.

به عنوان مثال کانال‌هایی که در حوزه بازی هستند و همگی از اسم «گیم» در نام کانال خود استفاده کرده‌اند نسبت به سایر اسامی که خلاقانه و خاص انتخاب شده‌اند، کمتر در ذهن مخاطب می‌مانند.

استفاده از کلمات کلیدی در اسم کانال آپارات

اگر قصد تولید محتواهایی را دارید که توسط کاربران در گوگل جستجو می‌شوند (مانند چگونه لاستیک ماشین را عوض کنیم) بهتر است از کلمات کلیدی در نام کانالتان استفاده کنید. برای این کار می‌توانید به تمام کلماتی فکر کنید که کاربران برای پیدا کردن محتوای شما از آن‌ها استفاده می‌کنند و سپس با استفاده از این کلمات اسم کانال خود را انتخاب کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا مخاطبان هدف خود را راحت‌تر پیدا کنید.

به عنوان مثال اگر حوزه تخصصی شما روی محصولات اپل و ios تمرکز دارد، می‌توانید از اسامی زیر در انتخاب نام کانالتان استفاده کنید:

 • آیفون
 • مک
 • apple
 • اپل
 • iOS

کانال اپل ان آی سی در سایت آپارات از این روش برای انتخاب اسم استفاده کرده است.

پرهیز از انتخاب اعداد در اسم کانال

بهتر است در اسم کانال آپارات از اعداد یا کاراکترهای خاص مانند علامت سؤال، علامت تعجب و سایر مواردی که نوشتن آن‌ها در نوار جستجوی سایت سخت است، استفاده نکنید. به صورت کلی هرچه قدر جستجوی اسم کانال شما برای کاربران آسان‌تر باشد، آن‌ها نیز شما را بهتر به خاطر می‌سپارند.

اسامی پیشنهادی برای انتخاب اسم کانال آپارات

حال که تا اینجا با نحوه انتخاب اسم کانال آشنا شدیم، چند اسم پیشنهادی برای شما نام می‌بریم تا بتوانید از آن‌ها برای انتخاب اسم کانالتان ایده بگیرید:

 • زندگی در سفر
 • روح هنری
 • واندرلاست
 • سرآشپز مسافر
 • دوست مجازی
 • شیک و پیک
 • ادونچر
 • عکاس خیابانی
 • کارخانه سرگرمی
 • press play
 • دوربین دیوانه
 • خاطرات دیجیتال
 • بیرون خط
 • دنیای کوچک من
 • games today
 • کرم کتاب
 • آهنربای پول
 • پشت دوربین
 • لبه بازی
 • خودکامگان
 • طلسم خوش شانس

اسامی پیشنهادی برای گیمرها

 • اسم بازی +نام مستعار شما
 • نام شما+استراتژی
 • نام شما +گیمر
  نام دلخواه+ استریمر

اسامی پیشنهادی برای کانال سرگرمی

 • نام شما + شو (show)
 • نام دلخواه +TV

جمع‌بندی

انتخاب اسم کانال آپارات یکی از قدم‌های مهم در ساخت کانال و افزایش بازدید برای محتواهای ویدیویی است. انتخاب اسم مناسب به مخاطبانتان کمک می‌کند تا شما را راحت‌تر پیدا کرده و باعث افزایش آگاهی از برند خواهد شد. انتخاب اسم مناسب برای کانال بستگی به عوامل مختلفی دارد. به عنوان مثال اگر شخصی معروف در حوزه تخصصی خود هستید، بهتر است از اسم شخصی‌تان برای نام‌گذاری کانال استفاده کنید.

همچنین اگر می‌خواهید مخاطبانتان با مشاهده اسم کانال آپارات شما، به حوزه فعالیت کانال پی ببرند، بهتر است از اسامی مرتبط با حوزه تخصصی‌تان استفاده کنید. نحوه تغییر اسم کانال و وارد کردن اسم جدید را در مطلب آموزش ساخت کانال به طور کامل و تصویری توضیح داده‌ایم.

در آخر امیدواریم این مقاله به شما برای انتخاب اسم کانال آپارات کمک کرده باشد. در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد تولید محتوای ویدیویی را دارید حتما وارد سرویس درآمدزایی آپارات هم بشوید تا بتوانید از طریق ویدیوهایی که می‌سازید درآمد خوبی هم داشته باشید.

مطالب پیشنهادی برای شما
4 نظرات
 1. خالدزینتی می گوید

  برنامه های کلیپ سازوموسیقی نصب کنم عالی خوب

 2. Amir ali می گوید

  عالی بود

 3. ارمیا منوچهر می گوید

  من با این مطلب اسم کانال خودم رو گزاشتم pcxbn

 4. ارمیا منوچهر می گوید

  مفید بود

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.