آپارات کست قسمت نهم: گفت‌وگو با آرش سروری

آپارات به عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم انتشار ویدیو در ایران، بستر بسیار مناسبی برای برنامه سازان و تولیدکنندگان محتوای ویدیویی فراهم کرده و در حال حاضر افراد زیادی به طور جدی به عنوان برنامه ساز در آپارات فعالیت می‌کنند.

در برنامه «آپارات کست» هربار پای صحبت یکی از برنامه سازان برتر آپارات می‌نشینیم و در مورد سختی‌ها و چالش‌های برنامه سازی، امیدها و آرزوها و تجربیاتی که این عزیزان داشته‌اند صحبت می‌کنیم.

در این قسمت از برنامه آپارات کست، به سراغ آرش سروری، یکی از باسابقه‌ترین برنامه سازان در حوزه کامپیوتر و تکنولوژی رفته‌ایم و در مورد مسیر طولانی و پرچالشی که تا به امروز طی کرده گفتگویی جذاب و صمیمی داشتیم. اگر شما نیز به حوزه کامپیوتر و تکنولوژی علاقمندید و دوست دارید در این حوزه به تولید محتوای ویدیویی و برنامه سازی مشغول شوید تماشای این مصاحبه را از دست ندهید.

بخشی از خلاصه مصاحبه با آرش را در ادامه می‌خوانیم:

آپارات-کست

  • بیشتر دوست داری مصاحبه بکنی یا باهات مصاحبه بکنن؟

من تو کارم بیشتر با آدما مصاحبه می‌کنم و شاید کم پیش اومده مثل الان در جایگاه مصاحبه‌شونده بشینم. بیشتر دوست دارم با بقیه مصاحبه بکنم و مدل مصاحبه‌ام هم گفتگو محوره و می‌تونم گفتگو رو خوب پیش ببرم.

  • اگه بپرسم آرش سروری کیست و چه می‌کند چی میگی؟

از نظر تحصیلات ارشد مهندسی کامپیوترم. بعد از دهه 80 وارد رسانه تخصصی این حوزه، یعنی فناوری شدم و از سال 90 هم یه سری ایونت های تخصصی این حوزه رو برگزار کردیم. اگه بخوام کار و شغلم رو معرفی کنم خودم رو برنامه‌ساز حوزه فناوری و استارتاپ و برگزارکننده ایونت های این حوزه معرفی می‌کنم.

  • چی شد که این کارو انتخاب کردی؟

من کارم رو از سال 82 شروع کردم. اون موقع شبکه آموزش کامپیوتر درس می‌دادم. بیش از هزار برنامه زنده ساعت 8-9 شب تو شبکه آموزش برگزار کردم و هر شب مردم زنگ می‌زدن و سؤال می‌پرسیدن. کم‌کم افتادیم تو این حوزه و هر مصاحبه که با یه کارآفرین، مدیر یا فعل این حوزه برگزار می‌کنی یه چیزی یاد می‌گیری و به علمت اضافه می شه.

  • آرش بهترین اتفاقی که تو این سال‌ها برات افتاده چی بوده؟

من یه پسر دو سال و هشت ماهه دارم به اسم سامیار. تولد پسرم خیلی اتفاق خوب و هیجان‌انگیزی بود. فکر می‌کنم پسرم هم دیجیتالی بشه و مثل خودم بشه.

  • جلو دوربین رفتن سخته؟

من سختم نیست. ولی بعضی‌ها که فقط تهیه‌کننده بودن شاید براشون جلوی دوربین یکم سخت باشه.

  • آدم سختگیری هستی؟

تو کار سعی می‌کنم کارم بهترین و نامبر وان باشه. ولی تو زندگی خیلی سعی می‌کنم سخت نگیرم. فکر می‌کنم کمال‌گرایی تو فضای استارتاپی جواب نمیده و همیشه می‌گیم اگه کمال گرا باشی ایده‌ها اصلاً شکل نمی‌گیرن. یعنی باید یه ایده قابل قبول داشته باشی و بری جلو، به مرور هی بازخورد و فیدبک بگیری و کاملتر کنی ایده رو.

  • اولین بار که جلو دوربین رفتی چه حسی داشتی؟

یادمه خیلی استرس نداشتم و انقدر خوب بودم دفعه اول که بعدش قرار شد ثابت مجری کارشناس بشم. همین نقطه عطفی بود تو کارنامه کاریم، هرچند اون همکاری با تلویزیون هنوز هم ادامه داره.

  • در حال حاضر چند تا برنامه فعال داری و چه کارهایی می‌کنی؟

ویدیوی کامل این گفت‌وگو رو همین پایین تماشا کنید:

برای مشاهده خلاصه مصاحبه‌های دیگر اینجا کلیک کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.