10 ایده برای کسب درآمد از طریق تولید محتوای ویدئویی

قطعا بارها به ایده‌های مختلف کسب درآمد فکر کرده‌اید، اما آیا تابه‌حال به کسب درآمد از آپارات و از طریق تولید محتوا ویدئویی  نیز فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانستید که می‌توانید با ساخت ویدئو به درآمد آپارات دست پیدا کنید؟ اکنون که شما در حال خواندن این مقاله هستید بسیاری از مردم در حال کسب درآمد از طریق تولید محتوای ویدئویی در آپارات هستند. به معنای واقعی بسیاری از کسب‌وکارهای اینترنتی نه‌تنها برای کسب درآمد پاره‌وقت از طریق تولید ویدئو، بلکه برای راه‌اندازی مشاغل تمام‌وقت خود و برندسازی به سیستم درآمد آپارات روی آورده‌اند.

خوشبختانه برای کسب درآمد از طریق تولید محتوا به یک استودیو بزرگ یا هر نوع تجهیزات پیشرفته فیلم‌برداری نیاز ندارید. در بیشتر اوقات، با یک گوشی هوشمند باکیفیت، یک نرم‌افزار ویرایش ویدئوی رایگان و مقداری نور از پنجره اتاقتان می‌توانید به کسب درآمد از طریق تولید محتوا بپردازید. البته هنوز یک مشکل بزرگ باقی مانده است بسیاری از ما برای تولید محتوای ویدیویی که برای مخاطبانمان جذاب باشد، ایده‌‌ای نداریم. نگران نباشید در این مقاله ده ایده کسب درآمد از طریق تولید محتوای آسان و جذاب برای شما گردآوری کرده‌ایم. شما می‌توانید با اجرای هر یک از آنها کسب و کار خود را شروع کنید یا بیشتر در معرض دید مخاطبان خود قرار بگیرید و از درآمد آپارات به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید.

با توجه به اینکه این روزها جلب توجه مخاطب خصوصا در ابتدای ویدئو دشوارتر از قبل شده است، داشتن ایده‌های خلاقانه و جدید می‌تواند رمز موفق شما باشد و تولید محتوای شما بتواند برای‌تان درآمد نیز به همراه داشته باشد.

1- وایت برد انیمیشن بسازید.

ویدئوهای تخته سفید ایده کسب درآمد بسیار خوبی برای تولید محتوای ویدئویی هستند و انتشار آن‌ها در پلتفرم آپارات می‌تواند منجر به کسب درآمد آپارات نیز بشود. وایت برد انیمیشن نوعی ویدئوی توضیحی است که از تصاویر متحرک یا ترسیم شده دستی برای آموزش به بینندگان در مورد نحوه کارکرد چیزی استفاده می‌کند. آنها کوتاه و دقیق هستند، به‌خوبی مخاطبان را درگیر می‌کنند وبا یک دعوت به اقدام (CTA)واضح و وروشن به پایان می‌رسند.

2- نکات و ترفندهای کسب‌وکار خود را آموزش دهید.

ایده بعدی کسب درآمد، ویدئوهای نکات و ترفندها است. این دست محتوا با توصیه‌های ارزشمند و راه‌گشایی که دارند، طیف شگفت‌انگیزی از ویدئوها در قسمت کسب درآمد آپارات را تشکیل می‌دهند. آنها همچنین در ایجاد اعتماد به برند عالی هستند، زیرا به‌راحتی می‌توانند تخصص شما در حل مشکلات را به نمایش بگذارند و کسب‌وکار شما را به مخاطب به بهترین نحو معرفی کنند.

3-  از پشت صحنه فیلم بگیرید.

اگر به دنبال ایده‌های خلاقانه برای کسب درآمد از طریق تولید محتوا و درآمد آپارات هستید، ویدئوهای پشت‌صحنه یکی دیگر از این ایده‌های جذاب هستند. این ویدئوها اغلب به‌عنوان بازاریابی ارزش افزوده در کمپین‌ها یا رویدادهای جدید ساخته می‌شوند. تماشای پشت‌صحنه همیشه برای بینندگان جذاب است چرا که معمولاً به آنچه در ورای نمایش اصلی اتفاق میافتد، دسترسی ندارند. ویدئوهای پشت‌صحنه به‌ویژه زمانی که با افراد مشهور، متخصص یا اینفلوئنسر همراه شوند، برای جذب مخاطبان بسیار مؤثر هستند.به همین سادگی می‌توانید از این محتوا به عنوان ایده کسب درآمد استفاده کنید.

4-  یک تایم لپس ضبط کنید.

یکی دیگر از جذاب‌ترین ایده‌های کسب درآمد آپارات ساخت تایم لپس است. تایم لپس درست در نقطه مقابل اسلوموشن قرار دارد و اتفاقات گوناگون نظیر طلوع و غروب خورشید یا حرکت ابرها را با سرعت زیاد نمایش می‌دهد. شما می‌توانید به‌راحتی ویدئوهای تایم لپس خود را با استفاده از تلفن هوشمند تولید کنید. تنها نکته مهم برای ساخت این نوع ویدئوها این است که باید حتماً تلفن یا دوربین خود را روی یک سطح ثابت و بدون حرکت، تنظیم کنید.

5- از انیمیشن استفاده کنید.

شما می‌توانید از انیمیشن به روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از طریق تولید محتوا استفاده کنید. این ویدئوها طیف گسترده‌ای از انیمیشن‌های ساده تایپوگرافی گرفته تا تصاویر متحرک را تشکیل می‌دهند. انیمیشن‌ها به دلیل ماهیت کارتونی خود برای انتقال مفاهیم در ویدئوهای آموزشیِ مبتنی بر داستان و همچنین محتوای سرگرم‌کننده برای مخاطبان جوان، مورد استقبال واقع می‌شود. انیمیشن‌ها می‌توانند ایده خوبی برای کسب درآمد از طریق تولید محتوا به شما بدهند.

6- قصه بگویید.

داستان‌سرایی یک عنصر اصلی برای کسب درآمد از طریق تولید محتوا در صنایع تبلیغاتی و بازاریابی (و همچنین فیلم و تلویزیون) است و از زمان شروع کسب درآمد آپارات از آن استفاده ‌شده است. با داستان سرایی و استفاده از امکانات سمعی و بصری موجود در یک ویدئو، پیوندهای عاطفی عمیقی بین بینندگان و محتوای شما ایجاد می‌شود.

7- ویدئوی طنز بسازید.

مخاطبان همیشه خنده و سرگرمی را دوست دارند. ویدئوهای طنز همیشه ایده خوبی برای کسب درآمد محسوب می‌شود و در سیستم کسب درآمد آپارات نیز بسیار محبوب هستند. بهترین برنامه‌های طنز، جسورانه و دارای سناریوهای خلاقانه هستند، این نوع ویدئوها به‌خاطر اصالت یا جسارتشان، در فضای مجازی به‌سرعت پخش می‌شوند. پس لطفاً بزرگ و خلاقانه فکر کنید!

8- در مورد موضوعات روز اظهارنظر کنید.

فرهنگ شبکه‌های اجتماعی به ما این امکان را داده است بنا به سلیقه شخصی خود به موضوعات روز واکنش نشان دهیم. اگر از آخرین آپدیت بازی ویدئویی مورد علاقه‌تان خوشتان نمی‌آید، یا اگر درباره سریالی که به‌زودی منتشر می‌شود، هیجان‌زده هستید، می‌توانید درباره آن ویدئو بسازید و نظر خود را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. با ساخت این نوع ویدئو ها از سوی دیگر درآمد آپارات خود را افزایش دهید.

9- با استفاده از اسلایدها یک ویدئو بسازید.

نیازی به تولید مداوم ویدئوهای جدید نیست، شما می‌توانید با استفاده از نمایش اسلاید از عکس‌های قدیمی یا جدید خود یک ویدئوی آسان و جذاب بسازید. عکس‌هایی که در نمایش اسلاید استفاده می‌کنید، می‌توانند تصویر واضحی از اینکه شما چه کسی هستید و چه کاری برای بینندگان خود انجام می‌دهید به نمایش بگذارند.

اگر از علاقه‌مندان به عکاسی هستید، می‌توانید کل نمایش اسلاید را از قبل برنامه‌ریزی کنید و سپس یک ویدئوی کوتاه درباره نحوه ایجاد تصاویر در نمایش اسلاید بسازید.

10- یک محتوای آموزشی تولید کنید.

آموزش تنها امید ما برای داشتن دنیایی بهتر است؛ بنابراین اگر می‌دانید چگونه کاری را به‌خوبی می‌توان انجام داد، از به اشتراک گذاشتن دانش خود نترسید. تولید ویدئو یک ابزار آموزشی قدرتمند است. شما می‌توانید برای کسب درآمد از طریق تولید محتوا و درآمد آپارات کل فرایند ساخت اوریگامی، حل یک مشکل پیچیده، ویرایش ویدئو، نگهداری از موتورسیکلت یا هر چیز دیگری را آموزش دهید.

تولید محتوا

سخن پایانی

در این مقاله در مورد ده ایده آسان و جذاب برای کسب درآمد از طریق تولید محتوا بخصوص درآمد آپارات صحبت کردیم. بااین‌حال همچنان فرصت‌های دست‌نخورده زیادی در ساخت ویدئو وجود دارد که تازه شروع به ترند یا ویروسی شدن کرده‌اند. اگر به کانال‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی دقت کنید، می‌توانید ویدئوهایی را پیدا کنید که تازه شروع به جلب‌توجه کرده‌اند. با تجربه کافی از تماشای ویدئوهایی که به‌صورت ویروسی درمی‌آیند، یاد خواهید گرفت قبل از اینکه ویدئوها شروع به ترندشدن کنند، آنها را شناسایی کنید و بهترین ایده‌ها برای ساخت یک ویدئوی عالی را یاد خواهید گرفت. آیا دوست دارید ویدئو بسازید و آنها را به‌صورت آنلاین به اشتراک بگذارید؟ اگر این کاری است که دوست دارید انجام دهید، چرا با ویدئوهای خود شروع به کسب درآمد نمی‌کنید؟ در حال حاضر فرصت‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای کسب درآمد آپارات استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.