آپارات کست فصل 2 قسمت 5: مصاحبه با تیم بینوشا

آپارات کست، ویژه برنامه‌ای است که برای معرفی و حمایت از تولیدکنندگان محتوای موفق در آپارات راه‌اندازی شده و در هر قسمت با یکی از برنامه‌سازان فعال در آپارات گفت‌وگو می‌کنیم. در این قسمت آپارات کست، با امین و گلاره، از تیم بینوشا صحبت کردیم که در زمینه بررسی محصولات تکنولوژی، پوشش رسانه‌ای همایش‌ها و نمایشگاه‌های تکنولوژی، گیم و… فعالیت می‌کنند.

کانال بینوشا در حال حاضر بیش از 36 هزار دنبال کننده دارد که نشان می‌دهد این تیم توانسته در جذب مخاطب موفق عمل کند. اما ببینیم بینوشا چطور شکل گرفت و در مسیر فعالیتشان با چه چالش‌هایی روبرو بوده‌اند.

در ادامه بخش‌هایی از این مصاحبه را می‌خوانیم:

  • امین خلیقی و گلاره سرابی خوش اومدین. شما همیشه سه نفر بودین، چرا الان دو نفرین؟

گلاره: ما کاملا در گفتگو به نتیجه رسیدیم و حسین به نفع من کشید کنار.

  • بیشتر رفقای شما تو این فضا تکی کار می‌کنن. ولی شما تیمین و همیشه هم تیمی کار می‌کنین. چرا؟

امین: همه از یه جایی تنهایی شروع می‌کنن و شاید راحت‌تر باشن. چون احتمال بالا اومدنه شاید بیشتر باشه. ولی تا یه جایی که می‌رسن می‌بینن تنهایی نمیشه هم ایده پیدا کنی، هم اجرا کنی هم تدوین و… رو انجام بدی. ولی الان ما گلاره بخش گیمه، بخش محصول و تک و… من انجام می‌دم و حسین هم یه بخش دیگه است که فعلا سیکرته.

  • بینوشا اصلا ایده‌اش از کجا اومد؟

امین: ما با حسین بینوشا رو باز کردیم. قبلا تو رادیو بادیو بودیم که یه پادکست در مورد تکنولوژی بود. بعدش فکر کردیم اینو به محصول بزرگتر تبدیل کنیم که نشد. بعد با حسین گفتیم این کارو شروع کنیم و تو سه چهارماه کارو درآوردیم و اتفاقا از الکامپ هم شروع کردیم.

  • گلاره، شما چطوری با بچه‌ها آشنا شدی؟

گلاره: یکی از دوستام اون موقع ادیتور بینوشا بود و من شروع کردم هی به بچه‌ها فیدبک دادن. بعد یه بار بیرون بودم نیما بهم پیام داد که برای بینوشا می‌خوای یه برنامه بری؟ دو تا موضوع داد یکیش رو انتخاب کردم، متن رو نوشتم و ویدیو رو گرفتیم. ولی علاقمندیم گیم بود و الانم بخش گیم دستمه.

  • چه سالی شروع کردین؟

امین: اوایل اردیبهشت 97 بود که تازه حرفش رو زدیم. چند ماه بعد الکامپ بود که با موبایل رفتیم فیلم گرفتیم. ولی تا جدی بشه از اوایل سال 98 شروع کردیم.

نسخه کامل این گفتگو رو همین حالا تماشا کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.