کم شدن درآمد کانال آپارات؛ کدام عوامل باعث کاهش درآمدزایی می‌شوند؟

کم شدن درآمد کانال در آپارات؛ موردی که باعث سوال‌ها و ابهام‌های زیادی برای کاربران آپارات شده است. بسیاری گمان می‌کنند از برنامه درآمدزایی خارج شده‌اند یا آپارات در محاسبه درآمدها اشتباه کرده؛ اما این قضیه ارتباطی به موارد مذکور ندارد.

تغییر در سطح درآمد کانال‌ها، به عوامل مختلفی وابستگی دارد که هر کدام می‌توانند در صعود یا سقوط آن موثر باشند. این مطلب در پاسخ به سوال مدیران کانال‌هایی نوشته شده که در سیستم درآمدزایی آپارات عضویت دارند و می‌پرسند چرا درآمدها در آپارات نسبت به ماه گذشته کمتر شده یا چه چیزهایی در تعیین میزان درآمدزایی کانال‌‌ها دخیل هستند؟

عامل شماره یک: کم شدن بازدید

اولین و عمده‌ترین دلیل کم شدن درآمد، کمتر شدن بازدید کانال نسبت به روزهای دیگر است. آپارات با توجه به عامل‌های مختلفی از جمله تعداد بازدید، درآمد تبلیغات را با کانال‌ها شریک می‌شود؛ و طبیعی است که در صورت کمتر شدن بازدیدها، درآمد کانال‌ها هم افت کند.

عامل شماره دو: کم شدن سهم تولیدکننده از درآمد آپارات

همانطور که در جریان هستید؛ سهم تولیدکنندگان از درآمد آپارات، به صورت سیستمی، در ابتدای هر ماه مورد بازبینی مجدد قرار می‌گیرد و بسته به میزان استقبال و توجه کاربران از محتواهای کانال تولیدکنندگان تغییر می‌کند. حالا اگر در یک ماهی از سال، میزان استقبال و توجه کاربران از محتواهای کانال شما کم شود، متقابلا درآمد شما نیز کاهش پیدا می‌کند.

عامل شماره سه: کمتر نمایش داده شدن تبلیغ

گاهی اوقات بازدید ویدیوهای کانال‌ها تغییر محسوسی ندارد اما باز هم درآمد با کاهش مواجه شده. در این موارد نمایش داده نشدن یا کمتر نمایش داده شدن تبلیغات از سمت آپارات، ممکن است یکی دیگر از دلایل کاهش درآمد کانال باشد. در این‌گونه مواقع ممکن است به دلیل بروز مشکل فنی و یا نبود تبلیغ جهت نمایش به کاربر، تبلیغی ابتدای ویدیوها قرار نگیرد که همین امر منجر به افت درآمد کانال می‌شود.

عامل شماره چهار: تغییر قیمت تبلیغات نمایش داده شده

قیمت تبلیغات در هر دسته‌بندی آپارات متفاوت است؛ و گاهی اوقات با توجه به تقویم یا کمپین‌های تبلیغاتی خاص، نرخ آگهی‌ها هم با تغییر همراه است. به دلیل این پراکندگی قیمت‌ها، ممکن است با وجود یکسان ماندن بازدیدها و حجم نمایش آگهی‌ها، باز هم درآمد کانال‌ با نوسان همراه شود. در آپارات قیمت تبلیغات نمایش داده شده روی ویدیوها یکسان نیست و بسته به دسته‌بندی، کیفیت و نوع تبلیغ، متغیر است. این می‌تواند باعث کم شدن درآمد کانال آپارات شود.

عامل شماره پنج: مشکل فنی

برخی اوقات نیز به دلیل بروز مشکل فنی ممکن است برای ساعاتی یا بیشتر، اطلاعات پنل درآمدزایی صفر شود؛ و  یا ثابت بماند که در این مواقع جای نگرانی نیست و درآمد کانال در حال محاسبه است. پس از حل مشکل فنی و به روز شدن پنل، می‌توانید میزان درآمد کانال را مثل گذشته به سادگی مشاهده کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.