۸ راهکار کسب درآمد از اینترنت بدون سرمایه

بدون سرمایه، پول درآوردن، ممکن است برای خیلی از افراد، جزء محالات باشد. اما باید بگوییم که اینطور نیست. شما با کمک اینترنت، می‌توانید بدون داشتن سرمایه‌ای خاص و چشمگیر، به درآمدزایی برسید. فقط کافیست راه و مسیر آن را بلد باشید. در این مقاله، قرار است ؟ راهکار کسب درآمد از اینترنت را به شما معرفی کنیم. راه‌هایی که شما را حتی به درآمد دلاری نیز می‌رسانند. پس، با آپارات و راه‌کار کسب درآمد از سایت و اینترنت همراه باشید.

منظور از کسب و کار اینترنتی چیست؟

هر نوع شغلی کسب‌وکار اینترنتی به حساب می‌آید که در بستر اینترنت انجام شود. شما اگر یک آنلاین شاپ داشته باشید، کسب و کارتان اینترنتی است. اگر از طریق سایت‌های فریلنسری پروژه بگیری و درآمد کسب کنید، یک بیزینس اینترنتی دارید. با پیشرفت اینترنت و دنیای مجازی، دایره کسب‌وکارهای اینترنتی گسترده شده و شغل‌های جدیدی به وجود آماده است. شغل‌هایی که حالا توضیح دادن آن‌ها، به پدرها و مادرها ممکن است کاری دشواری باشد. شما اگر یک بخش، یا تمام قسمت‌های شغلتان را به صورت اینترنتی انجام بدهید، صاحب یک بیزینس اینترنتی هستید.

۸ ایده کسب درآمد از اینترنت بدون سرمایه

دنیای مجازی آنقدر بزرگ و پر از چیزهای جالب و جدید است، که پیدا کردن ؟ ایده کسب درآمد از آن، اصلا کار سختی نیست. کافیست کمی دیدتان را نسبت به این دنیا عوض و در آن کاوش کنید. قطعا درهای جدیدی برای کسب درآمد پیدا خواهید کرد. در ادامه، ؟ راهکار کسب درآمد از فریلسنری، سایت، بورس و… را باهم مرور خواهیم کرد.

کسب درآمد از اینترنت از طریق آموزش

شما می‌توانید در خانه با تولید محتوا، بدون هیچ هزینه‌ای، درآمدزایی کنید. کافیست موضوع محتوایی جذاب پیدا کنید و خلاقیت به خرج بدهید. اگر حرفه‌ای بلدید، آن را آموزش بدهید و در پلتفرم‌هایی که برای آموزش در نظر گرفته‌ شده‌اند، ویدیوهایتان را بارگذاری کنید. می‌توانید در سایت‌هایی مانند آپارات، یوتیوب یا اینستاگرام، محتوای خود را بارگذاری کنید و بدون هیچ سرمایه‌ای، به درآمدزایی برسید. آموزش تنها یک راه کسب درآمد در خانه است.

آپارات برای حمایت بیشتر از تولیدکنندگان خود به آن دسته از تولیدکنندگانی که در حوزه آموزشی فعالیت می‌کنند، درآمد بیشتری اختصاص می‌دهد.

کسب درآمد از اینترنت به صورت دلاری

اگر اهل تولید محتوای ویدیویی‌ هستید، با تولید محتوا و آپلود کردن آن در یوتیوب، می‌توانید به درآمد دلاری برسید. اگر بازی کردن را دوست دارید، می‌توانید با بازی کردن بازی‌های ویدیویی، درآمد دلاری داشته باشید. مثلا اسکین‌های خاص طراحی کنید یا اکانت‌های بازی بفروشید. در کنار تمام این‌ها، با داشتن یک حرفه و شروع کار فریلنسری، به راحتی می‌توانید درآمد دلاری را وارد برنامه مالی خود کنید. کافیست در سایت‌های فریلنسری خارجی مثل آپ‌ورک، تاپ‌تال، لینکدین و… ثبت نام کنید و پروژه بگیرید.

بهترین سایت‌های فریلنسری خارجی

کسب درآمد از اینترنت با فریلنسری

فریلنسری اصلا شغل پیچیده‌ای نیست. کسانی فریلنسر هستند که به صورت پروژه‌ای برای شرکت‌های مختلف کار می‌کنند. فرض کنید شما یک طراح سایت هستید. به جای آن که در یک شرکت استخدام شوید و کارمندی را پیش بگیرید، از کارفرماهای مختلف پروژه می‌گیرید. با این روش به راحتی می‌توانید از اینترنت، پروژه‌های مختلف را پیدا و کار را شروع کنید. خوشبختانه سایت ایرانی خوبی مانند انجام می‍دم، پونیشا و… در این زمینه وجود دارند که شما می‌توانید در آن جا پروژه دریافت کنید و دیگر نیازی نباشد کارمند بمانید. همچنین همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، اگر در سایت‌های فریلنسری خارجی ثبت‌نام کنید و از کارفرماهای خارجی پروژه بگیرید، به درآمد دلاری نیز خواهید رسید. پس، اگر حرفه‌ای بلدید، برای شروع کار، وقت را تلف نکنید. 🙂

کسب درآمد اینترنتی با بورس یا ارز دیجیتال

اگر به فعالیت‌های اقتصادی مانند بورس و معاملات ارز دیجیتال علاقه‌مند هستید، پس چرا معطل‌اید؟ اینترنت را روشن کنید و وارد بازار بین‌المللی شوید. اگر آموزش‌های لازم درباره بورس جهانی یا معاملات ارز دیجیتال را یاد بگیرید، می‌توانید بدون سرمایه نه چندان زیادی، خودتان کار معامله را شروع کنید و به سود برسید. برای شروع این کار، فقط به اینترنت، سرمایه کم و صد البته، آموزش‌های لازم درباره بازار بورس جهانی نیاز دارید.

کسب درآمد اینترنتی با بورس یا ارز دیجیتال

کسب درآمد اینترنتی سایت یا وبلاگ

اگر قلم خوبی برای نوشتن دارید و حرفی برای گفتن، چرا وبلاگ‌نویسی را شروع نمی‌کنید؟ یک وبلاگ بسازید و در آن، از موضوع مورد علاقه‌تان بنویسید. هرآنچه که دوست دارید. از آشپزی گرفته تا کتاب و روزمرگی. بعد از آن که مخاطبین‌تان زیاد شد و توانستید یک ارتباط عالی با آن‌ها برقرار کنید، درآمد کسب کردن را شروع کنید. شغل وبلاگ‌نویسی، خیلی وقت است که به عنوان یک شغل رسمی، در کشورهای توسعه‌یافته شناخته شده است.

بهترین راه کسب درآمد اینترنتی، از بلاگری است. اگر در شبکه‌های اجتماعی بلاگر شوید، می‌توانید با تبلیغات به درآمدزایی برسید. اگر از طریق سایت و وبلاگ نویسی معروف شوید، می‌توانید با تبلیغات کلیکی، پول در بیاورید. یعنی از سایت‌های مختلف تبلیغ بگیرید و در وبلاگ خود قرار بدهید. هرکسی روی آن تبلیغ در وبلاگ شما کلیک کند، سودی به شما خواهد رسید.

کسب درآمد آنلاین از سایت‌های دیجی کالا، دیوار و…

اگر محصولی دارید اما توان اجاره کردن مغازه یا خرید آن را ندارید تا فروشگاه حضوری بزنید، چرا سراغ فروش آنلاین نمی‌روید؟ شما می‌توانید محصولات خود را در سایت‌هایی مانند دیجی‌کالا، دیوار یا حتی باسلام بگذارید و فروش آنلاین داشته باشید.

اما فروش اینترنتی محصولات، تنها راه کسب درآمد از این محصولات نیست. بلکه، افلیت نیز یک راه دیگر است. بگذارید افلیت را ابتدا توضیح بدهیم. یعنی شما به عنوان یک فروشنده، محصولات سایت‌های مختلف را برایشان بفروشید. هر فروشگاه بزرگی مانند دیجی کالا، شرایط افلیت مخصوص به خودشان را دارند. بهتر است شرایط این سایت‌ها را بخوانید و بعد سراغ افلیت مارکتینگ بروید.

به طور مثال، در صفحه اینستاگرام زیاد دیده‌اید کسانی که لوازم مختلف فروشگاه آمازون را امتحان می‌کنند و بعد آن را معرفی می‌کنند و لینک خرید آن را نیز در اختیار مخاطبین‌شان قرار می‌دهند. هرکسی که روی آن لینک کلیک و خرید کند، آمازون سودی را به فردی می‌دهد که محصول را معرفی کرده است.

کسب درآمد از طریق فروشگاه اینترنتی

چرا باید هزینه کلان کنید و یک فروشگاه حضوری بزنید؟ با هزینه بسیار کمتر، می‌توانید خودتان یک سایت فروشگاه اینترنتی دایر کنید و محصولات‌تان را آنجا بفروشید. با این روش حتی زمانی که مسافرت هم می‌روید، فروشگاه شما دایر است و فروش شما، پابرجا! آنلاین شاپ‌های زیادی را می‌بینید که از طریق اینستاگرام یا سایت مخصوص به خودشان، اجناس مختلف را می‌فروشند. شما چرا یکی از آن‌ها نباشید؟ یک راه پولساز، بدون نیاز به سرمایه چندان.

کسب درآمد آنلاین از طریق اینفلوئنسری

در قسمت وبلاگ‌نویسی، کمی به بحث اینفلوئنسری اشاره کردیم. اما در این بخش، می‌خواهیم مفصل‌تر و رک و پوست کنده در این باره صحبت کنیم. اینفلوئنسر شدن، پولساز است. حالا که داریم پوست‌کنده صحبت می‌کنیم، باید به این نکته نیز اشاره کنیم که پولساز است، اما آسان نیست. اینفلوئنسر شدن، همت و تلاش زیادی می‎طلبد و باید برای آن وقت گذاشت. اما زمانی که به نتیجه برسد، درآمد بسیار خوبی دارد. شما می‌توانید در هر زمینه و موضوعی که دوست دارید، اینفلوئنسر شوید. با کارتان، عشق کنید!

کسب درآمد آنلاین از طریق اینفلوئنسری

سخن آخر

راه‌های کسب درآمد از اینترنت، کم نیستند و سخت هم نیستند. اما همه این راه‌ها، زمان‌بر است. مانند هر کار دیگری، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که یک شبه، به درآمد برسید. باید تلاش کنید و به اندازه کافی وقت بگذارید. یکی از مزیت‌های بیزینس‌های اینترنتی، نسبت به کسب‌وکارهای حضوری، نیاز به سرمایه اندک یا حتی نیاز نداشتن به سرمایه است. پس، اگر دنبال درآمد هستید و سرمایه چندانی ندارید، بهتر است به فکر راه انداختن یک بیزینس اینترنتی باشید و خلاقیت‌تان را خرج کنید.

بسیار خرسندیم تا انتهای این مقاله همراه ما بودید. امیدواریم با راهکارهایی که به شما ارائه دادیم بتوانید ایده مناسب برای شروع کار خود پیدا کنید. به نظر شما چه راهکار دیگه‌ای وجود دارد که ما به آن اشاره نکردیم؟

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.