سرویس تبلیغات آپارات؛ راهکاری موثر برای رشد بیشتر کسب و کارها

در تاریخ 21 تیر 1400 سرویس افزایش بازدید آپارات (Boost) از دسترس خارج شد تا سرویس تبلیغات جدید آپارات جایگزین آن شود. سرویس تبلیغات جدید آپارات در جهت سهولت ایجاد و تنظیم تبلیغات ویدئویی، راه‌اندازی شده و در دسترس عموم مخاطبان قرار گرفته است.

هدف از راه‎‌اندازی این سرویس، کمک بیشتر به کسب‌وکارها و افرادی است که می‌خواهند با بودجه‌ دلخواه، تبلیغات ویدئویی انجام دهند و توسط مخاطبان هدف اصلی خود بیشتر دیده شوند.

در این سرویس کاربران می‌توانند با آپلود ویدئو و وارد کردن کلمه‌های کلیدی مرتبط با کسب‌وکارشان در سیستم هوشمند شرکت آپارات، تبلیغاتی هدفمند را تنظیم و مدیریت کنند. در این مقاله سرویس تبلیغات آپارات را به طور کامل معرفی می‌کنیم و طرز کار با این سرویس و نحوه بارگذاری، انجام تنظیمات و پخش تبلیغات ویدئویی را توضیح می‌دهیم. با ما همراه باشید.

چطور از سرویس تبلیغات آپارات استفاده کنیم؟

برای استفاده از این سرویس، کافی است در آپارات یک حساب کاربری داشته باشید. اگر حساب کاربری ندارید به راحتی و در عرض چند ثانیه می‌توانید از قسمت ورود و ثبت نام یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. سپس از پنل کاربری خود وارد داشبورد تبلیغات شوید

در این قسمت می‌توانید ﻧﻤﺎیی ﮐﻠﯽ از وﺿﻌﯿﺖ تبلیغات ﺧﻮد را ﺑﺒﯿﻨﯿﺪ، ﺗﺒﻠﯿﻎ ﺟﺪﯾﺪ اﯾﺠﺎد ﮐﻨﯿﺪ یا ﻟﯿﺴﺖ ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت قبلی و آﻣﺎرھﺎ و ﺻﻮرتﺣﺴﺎب‌ھﺎی ﺧﻮد را مشاهده کنید.

ایجاد تبلیغ در ﭘﻨﻞ آپارات ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﭘﻨﻞھﺎی ﺗﺒﻠﯿﻐﺎﺗﯽ دﯾﮕﺮ بسیار ساده است و همین امر در کنار طراحی کاربرپسند (user friendly) موجب سهولت استفاده کاربران از سرویس تبلیغات آپارات شده است.

آیا تبلیغات آپارات فقط مختص برندها و شرکت‌های بزرگ است؟

خیر، هر کسی با هر بودجه‌ای می‌تواند محصولات، سرویس یا خدماتش را در پربیننده‌ترین وبسایت ایرانی تبلیغ کند. در واقع، سرویس تبلیغ آپارات با هدف تسهیل و راحت‌تر کردن فرایند پخش تبلیغات ویدئویی برای کسب و کارهای کوچک و عموم افراد راه‌اندازی شده تا همه بتوانند از مزایای بی‌شمار تبلیغات ویدئویی استفاده کنند.

تاثیر تبلیغات بر افزایش نرخ فروش و سودآوری آن قدر زیاد و محسوس است که پیشنهاد می‌کنیم به هیچ وجه از آن غافل نشوید.

ویدیوی مناسب برای تبلیغات کدام است؟

حال که حساب کاربری در آپارات ایجاد کرده‌اید برای تبلیغات محصولات، خدمات یا سرویس‌های خود به یک ویدئوی تبلیغاتی جذاب نیاز دارید. ویدیوی شما باید در کوتاه‌ترین زمان، محصولات یا خدمات شما را معرفی کند و مخاطبان را به کسب اطلاعات بیشتر در مورد شما و برندتان علاقمند کند.

این ویدئوی تبلیغاتی را هم می‌توانید خودتان بسازید و هم برون سپاری کنید و از افراد متخصص برای ساخت ویدیو کمک بگیرید. اگر از افراد متخصص برای ساخت ویدیو کمک بگیرید مطمئنا نتیجه نهایی بسیار حرفه‌ای‌تر خواهد شد؛ اما به هرحال لازم است هزینه‌ قابل توجهی بابت ساخت ویدیو بپردازید.

اگر هیچ ایده‌ای در مورد این نوع ویدیوها ندارید همین حالا سری به آپارات بزنید و تبلیغات ویدیویی دیگران را که ابتدای ویدیوها پخش می‌شود ببینید. همچنین در مقاله بهترین ویدیو برای تبلیغات هم نکات مفیدی در مورد انتخاب بهترین ویدیو خواهید خواند.

به عنوان مثال، ویدیوهایی که قرار است در حین تماشا پخش شوند بهتر است کم‌تر از یک دقیقه باشند و حتی ایده‌آل‌ترین و پربازده‌ترین زمان برای این نوع تبلیغات، حدود ۱۵ ثانیه است.

تبلیغات آپارات

علاوه بر این، ویدئوهای تبلیغاتی باید حتما افقی و تمام صفحه (لندسکیپ) باشند و کیفیت آن‌ها نیز ۱۰۸۰ باشد. از نظر محتوایی نیز ویدیوهای تبلیغاتی باید بسیار جذاب‌تر از سایر ویدیوها باشند و در همان چند ثانیه اول مخاطب را جذب کنند.

در نظر داشته باشید که مخاطبان آپارات بعد از ۶ ثانیه می‌توانید آن تبلیغ را رد کنند و ادامه آن را تماشا نکنند؛ پس شما تنها ۶ ثانیه فرصت دارید تا پیام خود را به مخاطب برسانید و او را برای دیدن بقیه ویدیو ترغیب کنید.

چطور یک تبلیغ ویدیویی در ابتدای ویدیوهای دیگر ایجاد کنیم؟

شما برای ساخت تبلیغات پری‌رول، باید وارد سایت صباویژن (بزرگترین آژانس تبلیغات آنلاین کشور) شوید و از آنجا با کارشناسان ارتباط برقرار کنید و پس دریافت اطلاعات لازم تبلیغ خود را ایجاد کنید. بازه قیمت پیشنهادی این نوع تبلیغات بین ۷۰ الی ۱۴۰ تومان است.

شرایط تایید شدن تبلیغات در آپارات

نکته مهمی که باید قبل از ساخت ویدیو به آن توجه داشته باشید توجه به قوانین و شرایط تایید شدن تبلیغات در پلتفرم آپارات است. اگر قبل از ساخت ویدیو اطلاعات کافی در مورد این شرایط داشته باشید.

کیفیت نامناسب تصویر و صدا، کیفیت محتوای نامناسب یا مغایر با قوانین جمهوری اسلامی، تبلیغات شرط بندی، پوشش نامناسب خانم‌ها و آقایان، محتوای دارای کپی رایت و حق نشر و… برخی از شرایط تایید شدن تبلیغات در آپارات هستند.

نمایش تبلیغ در قسمت ویدیوهای مشابه و نتایج جستجو

ویدئوی تبلیغاتی به صورت هدفمند در قسمت پیشنهادهای آپارات و در ۳ جایگاه زیر به مخاطبان نمایش داده می‌شود:

 1. قسمت ویدیوهای مشابه
 2. صفحه نتایج سرچ کاربر
 3. صفحه نتایج سرچ هشتگ

در این روش کاربران می‌توانند ویدئوی تبلیغاتی خود را به‌راحتی به دست مخاطبان هدف برسانند.

تبلیغ آپارات در قسمت پیشنهادات

نرخ و ھﺰﯾﻨﻪ اﺟﺮای اﯾﻦ نوع تبلیغات ﺑﺮ اﺳﺎس ﻣﯿﺰان دﯾﺪه ﺷﺪن ﺗﺒﻠﯿﻎ در ﺑﺨﺶ «ﭘﯿﺸﻨﮫﺎدات آﭘﺎرات» اﺳﺖ و از ۲ تومان شروع می‌شود.

با بالا بردن قیمت پیشنهادی، شانس نمایش تبلیغ شما نسبت به رقبا بیشتر می‌شود.

بازه قیمت پیشنهادی این نوع تبلیغات بین ۲ الی ۲۰ تومان است.

امکانات پنل تبلیغات آپارات

سرویس تبلیغاتی جدید آپارات که جایگزین سرویس افزایش بازدید (Boost) شده، امکانات و قابلیت‌های بیشتری را نسبت به گذشته در اختیار کاربران قرار می‌دهد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تاثیرگذاری بالای تبلیغات ویدئویی در قیاس با انواع دیگر تبلیغات
 • امکانات متعدد برای هدفمندسازی تبلیغ
 • یافتن سریع و آسان مخاطبان هدف
 • امکان ارائه قیمت پیشنهادی به ازای هر نمایش

آپارات، امکان هدفمندسازی تبلیغات را از طریق روش‌های مختلف در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد. امکاناتی اختصاصی برای کاربران آپارات از جمله:

 • انتخاب کلمات کلیدی برای هدفمندسازی تبلیغ
 • امکان قرار دادن لینک بر روی تبلیغ برای هدایت کاربر به صفحه مورد نظر
 • امکان انتخاب دسته‌بندی و امکان پخش تبلیغات از یک کانال خاص یا در شبکه‌های مخابراتی خاص
 • بودجه‌بندی بر اساس درخواست مخاطب ودریافت هزینه تبلیغات بر اساس نمایش

برای ایجاد تبلیغ در سرویس تبلیغات جدید آپارات کافی است وارد حساب کاربری خود شوید و به قسمت داشبورد تبلیغات مراجعه کنید، در اﯾﻦ ﺑﺨﺶ ﻣﯽﺗﻮاﻧﯿﺪ ﯾﮏ ﻧﻤﺎی ﮐﻠﯽ از وﺿﻌﯿﺖ تبلیغات ﺧﻮد را ﺑﺒﯿﻨﯿﺪ و ﺗﺒﻠﯿﻎ ﺟﺪﯾﺪ اﯾﺠﺎد ﮐﻨﯿﺪ و همچنین لیستی از آﻣﺎرھﺎ و ﺻﻮرتﺣﺴﺎب‌ھﺎی ﺧﻮد را ﺑﺒﯿﻨﯿﺪ.

سخن آخر

آپارات با بیش از ۶۰ میلیون مخاطب و یک میلیارد بازدید ماهانه پر بازدیدترین وب‌سایت ایرانی است، بنابراین دیده شدن کسب و کارها و افراد در این پلتفرم بدون شک فرصت‌‌های زیادی را جهت جذب مخاطب جدید برای آن‌ها ایجاد خواهد کرد. سرویس ادز آپارات با هدف راحت‌تر کردن ایجاد و پخش تبلیغات ویدیویی راه‌اندازی شده تا کسب و کارهای کوچک و افراد نیز بتوانند محصولات و خدمات خود را در این وبسایت پربازدید تبلیغ کنند.

یکی از مزایای مهم سرویس ادز آپارات این است که کاربران تنها با ایجاد یک حساب کاربری می‌توانند از تمامی امکانات و خدمات این سرویس بهره‌مند شوند. برای مشاهده جزئیات بیشتر و شروع اولین کمپین تبلیغاتیِ خود روی لینک زیر کلیک کنید.

ایجاد اولین تبلیغ در آپارات

مطالب پیشنهادی برای شما
6 نظرات
 1. احمدشیدایی می گوید

  عالی بودبدنبود

 2. امیر رضا می گوید

  خوب عالی

 3. امیر رضا می گوید

  عالی

 4. ناشناس می گوید

  عالی🙃

 5. 아리아 می گوید

  عالی😊

 6. ضحا می گوید

  برای کسب و کار اپارات هم چیز خوبی است هم سرگرم کنندست و هم کسب درامدش خوبه

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.