بازدید امبد چیست؟ بازدید امبد در آپارات

دو راه برای بارگذاری ویدئو در سایت‌ها وجود دارد. روش اول، بارگذاری مستقیم ویدئو در سایت است. روش دوم، امبد کردن ویدئوهاست. احتمالا این اصطلاح، به گوش شما آشنا نیست. به همین خاطر، قرار است در ادامه مطلب، به سوالات بازدید امبد یعنی چه و موضوعات مربوط به آن پاسخ بدهیم. با ما همراه باشید.

امبد کردن به چه معنا است؟

امبد کردن به معنای جاسازی است. یعنی شما یک محتوا را در محتوای دیگر جاسازی کنید. فرض کنید یک محتوای وبلاگ متنی دارید با موضوع «گل داوودی مینیاتوری را چطور برای مدت زمان بیشتری سالم نگه داریم؟» حالا می‌خواهیم در این محتوای متنی، یک ویدئو هم بارگذاری کنید. در این ویدئو چند نکته حیاتی درباره گل داوودی را نیز بررسی کرده‌اید. این ویدئو را، در سایت آپارت بارگذاری کرده‌اید و حالا می‌خواهید آن را به این مطلب اضافه کنید. به این عمل، امبد کردن ویدئو می‌گویند. با امبد کردن ویدئو در سایت، دیگر لازم نیست ویدئوهایتان را در هاست بارگذاری کنید. بارگذاری کردن ویدئو در هاست، فضای آن را اشغال و سایت شما را سنگین می‌کند.

امبد کردن ویدئو در سایت خیلی راحت‌تر از طی کردن فرآیند پیچیده بارگذاری رسانه، در هاست است. مدیریت کردن یک کانال در آپارات نیز، اصلا کار سختی نیست. شما می‌توانید از این طریق، درآمد جداگانه‌ای نیز داشته باشید. اما ایجاد بخش ویدئوها در وردپرس به صورت جداگانه از عکس‌ها یا سایر فایل‌های آپلود شده، دردسرهای مخصوص خودش را دارد. با این روش، شما مخاطبین بیشتری را نیز جذب خواهید کرد و حتی بازدید کانالتان بیشتر خواهد شد.

یکی دیگر از دلایل بهتر بودن روش امبد، مصرف نکردن پهنای باند است. بارگذاری ویدئو در وب سایتتان موجب مصرف زیاد پهنای باند خواهد شد، به خصوص اگر این ویدئوها طولانی باشند یا کیفیت بالایی داشته باشند. اگر ویدئوهایتان را در کانال آپارات بارگذاری کنید و بعد با روش embeded، محتوای ویدئویی را در سایتتان به نمایش بگذارید، پهنای باند، تقسیم خواهد شد.

برای اینکه بتوانید ویدئوها را در سایت مدیریت کنید، باید پلاگین مخصوص به این کار را در وردپرس سایت‌تان نصبت کنید. در نتیجه، بار سرور شما زیادتر خواهد شد. اما با مدیریت یک کانال آپارات، نه تنها می‌توانید از این دردسرها دور بمانید، بلکه می‌توانید با کمک بازدیدهای بیشتر، یک منبع درآمد دیگر نیز داشته باشید.

مفهوم Embed در آپارات

برای اینکه بتوانید از امکان Embedded استفاده کنید، نیاز به کد Embed Code دارید. فرض کنید یک کانال در آپارات دارید که برای آن تولید محتوا می‌کنید. یک وبسایت نیز دارید که محتوای متنی خود را در آن قرار می‌دهید. حالا برای اینکه بتوانید از ویدئوهایی در آپارات بارگذاری کرده‌اید استفاده کنید، نیاز به کد امبد دارید. با این کد، بدون آنکه نیاز باشد ویدئو را دوباره در سایت بارگذاری کنید، می‌توانید آن را در سایت قرار بدهید تا افراد هنگام خواندن مطلب، به این ویدئو نیز دسترسی داشته باشند. بازدید امبد در آپارات محاسبه می‌شود. یعنی اگر کسی ویدئو شما را در سایتتان ببیند، باز هم این بازدید، جزء بازدیدهای کانال آپاراتتان به حساب می‌آید. همین امر، به رشد و توسعه کانال آپاراتتان کمک بسیاری خواهد کرد. برای اینکه بتوانید از این بازدید استفاده کنید، باید طبق دستورالعمل زیر پیش بروید.

  • در پنل کاربری کانال‌تان در آپارات، روی ویدیو مدنظر کلیک کنید؛
  • بعد در پایین ویدئو، دریافت کد امبد را انتخاب کنید؛
  • حالا این کد را کپی کنید تا بتوانید در پنل انتشار مطلب سایتتان آن را بارگذاری کنید.
مراحل امبد در آپارات

در همین قسمت، شما به کد اسکریپت نیز دسترسی خواهید داشت. کد اسکریپت یکی از تگ های HTML است. از این کد نیز برای نمایش یک صفحه اینترنت در سایتتان، می‌توانید استفاده کنید. در واقع کد اسکریپت، تگ سازنده سایت است که توانایی نمایش اطلاعات و تمامی محتویات یک لینک داخل سایت را دارد.

آپارات، اولین وب سایت پرجست‌وجو، بین موتورهای جستجو در ایران است. همین امر، بسیاری از وب‌مسترها را تشویق می‌کند تا ویدئوهایشان را در آپارات بارگذاری کنند و بعد با کد امبد، آن را در وب سایت خود بگذارند. آپلود ویدیو در آپارات، بازدیدکنندگان بیشتری را به سمت سایت شما می‌کشاند. در نتیجه، سایتتان نیز پیشرفت خواهد کرد و شاهد رشد چشم‌گیر آن خواهید بود.

هنگامی که یک ویدئو را در آپارات بارگذاری می‌کنید، آپارات بهترین کیفیت ویدئو را برای وب، پردازش می‌کنند. یعنی، بازدیدکنندگان می‌توانند انتخاب کنند که می‌خواهند ویدئو را در چه کیفیتی ببینند. از طرف دیگر، آپارات با توجه به سرعت اینترنت مخاطب، به صورت خودکار، کیفیت مناسب را برای پخش ویدیو انتخاب می‌کند. در بخش کد امبد، شما گزینه‌های مختلفی پیش رو دارید. می‌توانید انتخاب کنید که ویدیو بلافاصله پخش شود یا از کدام دقیقه، ویدئو پخش شود.

بازدید امبد در آپارات محاسبه می‌شود؟

بله، محاسبه می‌شود. برای آنکه بتوانید آمار دقیقی از بازدید امبد ویدیو خود بدست آورید. ابتدا وارد پنل خود در آپارات شوید سپس به بخش “آمار بازدید” بروید. در این بخش همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید آمار مربوط به بازدید امبد را می‌توانید بدست آورید.

بازدید امبد

سخن آخر

با مفهوم امبد کردن در آپارات آشنا شدید. حالا می‌دانید امبد کردن یعنی چه و بازدید امبد، چه کمکی به رشد سایت‌تان می‌کند. همچنین، مزایای امبد کردن در مقایسه با آپلود کردن ویدیو در هاست را بررسی کردیم. اگر ویدئو را در آپارات امبد کنید، دیگر دردسر افزودن پلاگین، مدیریت ویدئوها، اشغال کردن فضای هاست و مصرف بیش از اندازه پهنای باند را نخواهید داشت.

خیلی ممنونیم که تا انتهای این مقاله همراه ما بودید. امیدواریم توضیحاتی که در بالا گفته شد، توانسته باشد جواب تمام سوالات شما را در مورد امبد ویدیو در وبسایت‌تان داده باشد.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.