معرفی 3 لوازم جانبی که کیفیت استریم را بالا می‌برند

پیش از این در بلاگ آپارات طی سری مطالبی، مهم‌ترین لوازم مخصوص استریم را به شما معرفی کردیم و برای هر کدام، چند مدل را به عنوان گزینه‌ی خرید پیشنهاد دادیم. لوازمی که پیشنهاد دادیم جزو موارد ضروری محسوب می‌شدند و یک نمونه‌ی اقتصادی از آن‌ها برای شروع استریم کفایت می‌کرد. حال در این مطلب قصد داریم به ۳ لوازم جانبی برویم که وجودشان واجب نیست، اما به افزایش کیفیت استریم شما کمک زیادی می‌کنند. اگر مطالب قبلی را مطالعه نکرده‌اید، از طریق لینک‌های زیر می‌توانید سراغ آن‌ها بروید.

۹ کارت کپچر برتر و اقتصادی برای استریم

۹ میکروفون برتر و اقتصادی برای استریم

۶ وبکم برتر و اقتصادی برای استریم

۷ نرم افزار برتر برای استریم

فهرست مطالبی که در ادامه می‌خوانید نمایش بده

استریم دک (Stream Deck)

اگر می‌خواهید استریم‌تان را در بهترین شرایط ممکن مدیریت و فرمان‌های مختلف را در سریع‌ترین زمان ممکن اعمال کنید، پس حتما به یک Stream Deck نیاز خواهید داشت. این وسیله حکم یک دستگاه کنترل را دارد که دکمه‌های متعددی روی آن تعبیه شده و قادر هستید تا آن‌ها را شخصی‌سازی و برای هر کدام یک فرمان خاص اعمال کنید. کاربرد Stream Deck از این جهت است که شما پیچیده‌ترین کارها را با فشار تنها یک دکمه انجام می‌دهید و به این ترتیب، هم در وقت خود صرفه‌جویی می‌کنید و هم روند استریم‌تان با اختلال مواجه نخواهد شد.

این فرمان‌ها از موارد ساده‌ای چون جابه‌جایی بین دو صفحه و قطع و وصل کردن صدا تا کارهای پیچیده‌ای چون تغییر کلی تنظیمات استریم را شامل می‌شود. برای خرید Stream Deck گزینه‌های مختلفی وجود دارد، اما مدل‌های برند «الگاتو» در این زمینه بهترین هستند و پیشنهاد می‌کنیم تا به سراغ جدید مدل از استریم دک‌های Elgato بروید.

استریم دِک

رینگ لایت

یکی از دغدغه‌های مهم حین استریم، میزان روشنایی و وضوح تصویر شما حین استریم است؛ این‌که چهره‌‌ی شما و محیط اطراف‌تان تاریک نباشد و مخاطب بتواند به راحتی آن‌ها را مشاهده کند. برای مثال اگر نور کافی به چهره‌ی شما تابیده نشود یا یک منبع نور در پس‌زمینه‌ی شما قرار داشته باشد، صورت شما تاریک نمایش داده خواهد شد. برای این مواقع شما به یک منبع نور نیاز خواهید داشت.

یک گزینه برای حل این مسئله پروژکتور است که البته قیمت بالایی دارد و فضای زیادی هم اشغال می‌کند. در این مواقع بهترین گزینه خرید یک «رینگ لایت» (Ring Light) یا «لایت بار» (Light Bar) است. همان طور که از اسم وسیله هم پیداست، رینگ لایت یک حلقه‌ی نوری شامل لامپ‌های LED است که دور دوربین یا وبکم شما قرار می‌گیرد و بسته به همین مورد، اندازه‌های مختلفی دارد. کاربرد لایت بار هم دقیقا مشابه رینگ لایت است، اما به جای حلقه، شکل مستطیلی دارد که می‌تواند روی میز یا بالای مانیتور قرار بگیرد. رینگ لایت و لایت بار در عین قیمت مناسب و فضای کمتری که اشغال می‌کنند، خیلی خوب نور مورد نیاز برای روشن کردن چهره و محیط اطراف شما را دارند و یک ابزار عالی برای افزایش کیفیت استریم محسوب می‌شوند.

رینگ لایت

پرده کروماکی

محیط پس‌زمینه یکی از مواردی است که بسیاری از استریمرها به آن توجه خاصی نشان می‌دهند. برخی دیوار پشت سر خود را با انواع پوستر پر می‌کنند یا یک قفسه شامل کتاب‌ها، مجسمه‌ و دیگر اجناس تزئینی مورد علاقه خود را قرار می‌دهند. عده‌ی دیگری هم ترجیح می‌دهند تا تنها تصویر خودشان در استریم دیده شود و پس‌زمینه را به طور کامل حذف کنند. برخی شرکت‌ها همچون انویدیا چنین قابلیتی را به صورت نرم‌افزاری در اختیار مخاطب قرار می‌دهند. اما خیلی اوقات با این روش بهترین نتیجه‌ی ممکن به دست نمی‌آید. در این مواقع، چاره‌ی این مشکل استفاده از پرده‌ی کروماکی است؛ یک پرده‌ی سبز رنگ که در پشت سر شما قرار می‌گیرد و با استفاده از تنظیمات نرم‌افزار مخصوص استریم (مثل OBS) به راحتی تصویر خودتان بدون پس‌زمینه در استریم نمایش داده خواهد شد. استفاده از پرده‌ی کروماکی اطمینان بیشتری از روش نرم‌افزاری دارد و خرج آن‌چنانی هم برای شما نخواهد داشت.

پرده کروماکی
مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.