چگونه ظاهر استریم را زیباتر کنیم؟

زیبایی و جذابیت بصری چیزی است که همیشه در جذب مخاطب تاثیر مثبت دارد. وقتی ظاهر یک شخص مناسب باشد، آن شخص زیباتر جلوه می‌کند. وقتی ظرف غذا به درستی تزیین شود، اشتهای آدم بالاتر می‌رود و بیشتر از آن لذت می‌برد. این قضیه برای استریم هم صدق می‌کند. مخاطب در استریم مشغول تماشا است و چشم‌های او به طور کامل درگیر می‌شود. پس منطقی است که اگر این تصویر زیباتر و جذاب تر باشد، مخاطب بیشتر تمایل دارد تا آن را بیشتر تماشا کند.

اگر به طور کلی بخواهیم بگوییم، ظاهر استریم به دو بخش کلی تقسیم می‌شود؛ اول بخش اورلی (Overlay) که از طریق نرم‌افزاری مثل OBS باید آن را مدیریت کنید و مواردی مثل تصاویری که نمایش می‌دهید، انیمیشن هشدارهای فالو و دونیشن و غیره را در بر می‌گیرد. بخش دوم هم مربوط به تصویر خود شماست که از طریق وبکم یا دوربین نشان داده می‌شود. ظاهر خود شما، ظاهر صندلی، نورپردازی، تزیین پس‌زمینه و چیزهایی از این قبیل که می‌تواند تصویر شما و همچنین پس‌زمینه‌ی شما را جذاب‌تر کند.

اتاق گیمینگ و استریم

بخش اورلی (Overlay)

اورلی در واقع شامل تمام اجزای بصری موجود در استریم می‌شود که شامل تصویر شما نباشد؛ از پس‌زمینه و تم رنگی در حالت چت گرفته تا حالت هشدارهایی که هنگام اتفاقات مختلف مثل فالوور یا سابسکرایبر جدید، دونیشن یا Raid روی صفحه ظاهر می‌شود. این موارد در نرم‌افزاری مثل OBS به عنوان Source در تصویر استریم‌تان قرار می‌گیرند. اگر با چنین چیزی در OBS آشنا نیستید. پیشنهاد می‌کنم مطلب زیر را بخوانید.

آموزش تنظیمات Scenes & Sources در نرم افزار OBS

در مورد بخش اورلی توضیح زیادی نمی‌توان داد، چرا که سلیقه‌ی هر استریمری برای طراحی ظاهر استریمش با دیگری فرق دارد. به طور کلی اما داشتن یک هویت بصری و استفاده از افکت‌های متحرک در هشدارها و حتی پس‌زمینه می‌تواند جذابیت ظاهر استریم شما را تا حد خوبی بالا ببرد و آن را زیباتر کند.

تزئین و زیباسازی اتاق استریم

بخشی دومی که ذکر کردیم، مربوط به تصویر شما و در حالت وسیع‌تر اتاق استریم‌ می‌شود؛ این‌که چگونه فضای اتاق خود را طراحی کنیم تا ظاهری جذاب داشته باشد و این حال را به مخاطب هم منتقل کند. این که دقیقا دوست دارید اتاق‌تان چه فضایی داشته باشد، باز در وهله‌ی اول به خودتان بستگی دارد و این مطلب مواردی را ذکر می‌کند که قطعا برای هر کسی مفید واقع خواهد شد.

  • نورپردازی و رنگ: نورپردازی یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند کیفیت تصویر شما را از این رو به آن رو کند. استفاده از یک نور برای چهره مثل رینگ لایت، چهره‌ی شما را روشن‌تر و واضح‌تر نشان می‌دهد. برای تزئین پس‌زمینه هم پیشنهاد می‌کنیم سراغ ریسه‌های رنگی بروید که قطعا جذابیت فضای شما را خیلی بیشتر خواهد کرد. اگر بودجه‌تان برای این کار کافی نیست، رنگ کردن دیوار پشت سرتان هم می‌تواند حرکت خوبی باشد؛ به خصوص اگر دیوارتان سفید است.
ریسه LED برای زیباتر کردن ظاهر استریم
  • پوستر: اگر پشت سر شما در تصویر دیوار وجود دارد، قرار دادن پوستر یه گزینه‌ی عالی برای پر کردن پس‌زمینه‌تان است. پوستر می‌تواند هم به صورت کاغذی و هم به صورت تابلو باشد و در عین حال نشان دهد شما چه بازی‌هایی را بیشتر دوست دارید. همچنین با پوستر به راحتی قادر هستید فضای خالی‌ای که در پشت سرتان است را پر کنید.
  • مجسمه و اکشن فیگور: یک مورد دیگر که برای علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی خیلی جذاب جلوه می‌کند، داشتن یک قفسه و قرار دادن موارد باحالی مثل نسخه‌ی فیزیکی خاص از بازی‌ها، کنسول‌های قدیمی و مجمسه و اکشن فیگور است. صد البته که این کار برای‌تان خرج خواهد داشت، اما اگر از پسش بربیایید یک پس‌زمینه‌ی عالی برای خود خواهید داشت.
  • پرده کروماکی: اگر حوصله‌ی هیچکدام از این کارهای بالا را ندارید و برای کارهای فیزیکی قدری تنبل هستید، این راه آخر به کارتان می‌آید. کافی است یک پرده‌ی کروماکی تهیه کنید و پشت سرتان قرار دهید و سپس هر پس‌زمینه‌ای که دل‌تان می‌خواهد بگذارید. از تصویر خود بازی حین استریم گرفته تا یک پس‌زمینه با افکت‌های متحرک. فقط یا باید خودتان برای طراحی این موارد دست به کار شوید یا به یک فرد حرفه‌ای بسپارید.

شاید روند طراحی یک اتاق مخصوص گیمینگ یا استریم کار آسانی نباشد، اما در عین حال با یک بودجه‌ی نسبتا کم هم می‌توانید تغییراتی را اعمال کنید که حال و هوای استریم‌تان را کاملا تغییر دهد. کنار بازی‌ای که سراغش می‌روید، زیبایی‌های بصری و تزئیان قطعا فاکتور مهمی در تعیین میزان جذابیت استریم‌ شما به حساب می‌آیند. پس حتما سعی کنید به این قضیه اهمیت دهید و سعی کنید تا ظاهر استریم زیباتر از همیشه باشد.

شما چه پیشنهادی برای زیباتر کردن ظاهر استریم دارید؟ نظرتان را در قسمت کامنت‌ها مطرح کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.