آموزش تصویری و مرحله به مرحله ساخت اکانت برای پلتفرم استیم

است. بسیاری از بازی‌های آنلاین محبوب مثل CS: GO و Dota 2 و Apex Legends از طریق این شبکه قابل بازی هستند و به همین خاطر، ساخت اکانت استیم امری ضروری به حساب می‌آید. پس اگر قصد تجربه‌ی بازی خاصی را دارید و هنوز یک اکانت استیم برای خود نساخته‌اید، این مطلب روش ساخت آن را به شما آموزش خواهد داد.

مراحل ساخت اکانت استیم

برای ساخت اکانت Steam باید مراحل زیر را طی کنید:

  • به سایت استیم با آدرس https://store.steampowered.com بروید
  • در قسمت بالا راست صفحه، گزینه‌ی Login را انتخاب کنید
استیم
  • در صفحه‌ی جدید، گزینه‌ی Join Steam را انتخاب کنید
  • در این صفحه سه بخش وجود دارد که باید در دو بخش اول آدرس ایمیل خود را وارد و در بخش سوم، کشور خود را انتخاب کنید
  • پس از آن باید تیک I’m not a robot را بزنید تا تایید شود که شما یک شخص حقیقی هستید
  • تیک آخر هم از شما می‌خواهد تایید کنید که بالای سیزده سال سن دارید و همچنین با قوانین استیم موافق هستید. پر کردن این تیک برای رفتن به مرحله‌ی بعدی اجباری‌ست
ساخت اکانت استیم 1
  • حال باید دکمه‌ی Continue را انتخاب کنید. در این مرحله یک لینک تایید به ایمیل شما ارسال می‌شود که برای وارد شدن به مرحله‌ی بعد ثبت‌نام باید وارد آن شوید. پس از ورود به لینک و تایید شدن، به مرحله‌ی بعدی خواهید رفت
  • در این صفحه شما باید نام کاربری اکانت و رمز آن را تعیین کنید. رمز شما برای تایید باید دو بار وارد شود
ساخت اکانت استیم 2
  • در نهایت با انتخاب گزینه‌ی Done روند ثبت‌نام کامل می‌شود و شما می‌توانید به این پلتفرم دسترسی داشته باشید

نکاتی در رابطه با حساب استیم

پس از گذراندن مراحل ساخت یک حساب کاربری در استیم برای خودتان، بهتر است نکاتی را رعایت کنید تا هم تجربه‌ی بهتری حین کار با آن داشته باشد و هم امنیت اکانت شما حفظ شود.

مورد اول به منطقه‌ی اکانت شما مربوط می‌شود. استیم دست شما را برای انتخاب کشور اکانت باز می‌گذارد، اما منطقه یا ریجن (Region) فاکتور متفاوتی محسوب می‌شود. با توجه به قیمت بالای دلار در ایران، قیمت نهایی بازی‌ها در این واحد برای کاربران ایرانی گران تمام می‌شود. یک ترفند رایج برای هزینه‌ی کمتر، تغییر منطقه به کشورهایی چون روسیه یا آرژانتین است که بازی‌ها در آن‌جا بسیار ارزان‌تر هستند.

در گذشته این امکان وجود داشت تا هر چند وقت یک بار ریجن اکانت خود را تغییر دهید، اما قوانین جدید استیم تنها برای کسانی این کار را میسر کرده که واقعا در آن کشورها زندگی کنند. برای همین تنها راه باقی‌مانده، ساخت یک اکانت از ابتدا برای همان منطقه است. کاربران ایرانی برای این کار تنها باید از یک وی‌پی‌ان که روی یکی از این دو کشور تنظیم شده مراحل ثبت‌نام را انجام دهند. البته برای تکمیل کار احتمالا باید مواردی چون آدرس و کد پستی را در پروفایل خود وارد کنید که چنین مواردی به آسانی در اینترنت پیدا می‌شود.

دومین مورد مهم فعال کردن قابلیت Steam Guard است که به وسیله‌ی آن، اکانت شما از دزدیده شدن توسط هکرها در امان خواهد ماند. با قابلیت استیم گارد، شما یک تایید دو مرحله‌ای را برای ورود به حساب خود طی خواهید کرد. برای استفاده از این قابلیت نیاز دارید تا اپلیکیشن استیم را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید و از طریق آن هم وارد حساب خود شوید. همچنین باید شماره تلفن خود را در حساب خود وارد کنید تا استیم آن را بشناسد.

با فعال کردن این قابلیت، هر بار که بخواهید وارد اکانت خود شوید، استیم پس از وارد کردن نام کاربری و رمز از شما خواهد خواست کد خاصی را وارد کنید که از طریق اپلیکیشن موبایل برای شما فرستاده می‌شود. توجه کنید تمام این موارد وقتی که آنلاین باشید قابل انجام است.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.