چگونه استریمر خوبی شویم؟

برای تبدیل شدن به یک استریمر خوب، لازم است تا نکات زیادی را مدنظر داشته باشید. استریمر شدن کار راحتی نیست و اگر برای تبدیل شدن به یک استریمر خوب درست و اصولی قدم برندارید، ممکن است که هیچ‌گاه به آن موفقیتی که دوست دارید، نرسید. در ادامه نکات مختلفی را برای شما بیان می‌کنیم که می‌تواند به شما در راه تبدیل شدن به یک استریمر موفق و محبوب، کمک زیادی کند. در ادامه به شما ۱۱ راهکار عالی ارائه دادیم تا بتوانید با رعایت کردن آن‌ها به یک استریمر عالی تبدیل شوید.

۱- تجهیزات مناسب برای استریم تهیه کنید

اولین قدم در راه تبدیل شدن به یک استریمر، در اختیار داشتن تجهیزات لازم برای استریم کردن است. از سخت‌افزار مناسب برای استریم (کنسول یا رایانه شخصی قدرتمند) گرفته تا تجهیزاتی چون میکروفون و وبکم، همگی از جمله موارد مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک استریمر خوب است. اینترنت مناسب برای استریم هم از دیگر ضرورت‌های هر استریمر محسوب می‌شود. یادتان باشد که کسی دوست ندارد یک استریم پر از لگ را مشاهده کند یا شاهد صدا و تصویر بی‌کیفیت استریمر باشد. پس به خرید تجهیزات مناسب برای استریم توجه کنید تا بتوانید استریمر خوبی شوید.

۲- استریم خود را تزئین کنید

وقتی مخاطب صفحه استریم را باز می‌کند‌، در ابتدا توجه‌اش به خروجی وب‌کم معطوف می‌شود. ظاهر شما در تصویر وب‌کم بسیار مهم است و روی تصمیم مخاطب برای ادامه تماشای استریم تاثیر می‌گذارد. شما می‌توانید با تزئین اتاق خود نیز سعی کنید تا مخاطبان را تهییج کنید. داشتن ظاهر مناسب و تزئین اتاق به شکل زیبا، می‌تواند تاثیر مثبتی روی مخابط بگذارد و باعث شود که آن‌ها تاثیر مثبتی از شما بگیرند.

۳- سبک موردنظرتان را مشخص کنید

سبک استریمرها با یکدیگر متفاوت است. یکی گیمر حرفه‌ای یک بازی خاص است و دیگری، تمام بازی‌ها را استریم می‌کند و تخصص خاصی در یک بازی خاص ندارد. هیچ اشکالی در این تفاوت سبک‌ها وجود ندارد و اتفاقا هر استریمر بر اساس سبک کاری خاص خود، مخاطبان خاصی را به خودش جذب می‌کند. شما هم باید سبک خود را مشخص کنید. اگر یک گیمر حرفه‌ای هستید، توانایی‌های خود را در بازی کردن نشان دهید و اگر هم قصد بازی به صورت حرفه‌ای را ندارید، از دیگر ویژگی‌های مثبتی که دارید و فکر می‌کنید باعث جذب مخاطب می‌شود استفاده کنید.

۴- در انتخاب بازی دقت کنید

انتخاب بازی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که یک استریمر باید با دقت تمام آن را انجام دهد. انتخاب بازی مناسب روی تعداد بینندگان شما تاثیر مستقیمی خواهد داشت. انتخاب یک بازی که جزو بازی‌های ترند روز است و مخاطبان زیادی دارد می‌تواند به شما کمک کند تا شما هم مخاطبان بیشتری داشته باشید.

۵- با مخاطب خود تعامل داشته باشید

برای مخاطبی که استریم شما را تماشا می‌کند، دیدن این که به او بها می‌دهید و نظرات او برای شما اهمیت دارد، خیلی مهم است. اگر با مخاطبان خود تعامل خوبی نداشته باشید ممکن است خیلی زود آن‌ها را از دست بدهید. بنابراین، سعی کنید سطح تعامل خود با مخاطبان را بالا نگه دارید و با انجام کارهایی چون دخالت دادن آن‌ها در تصمیم‌گیری‌هایی مثل انتخاب لباس شخصیت بازی و مواردی از این دست، به آن‌ها نشان دهید که نظراتشان برای شما مهم است.

۶- استمرار داشته باشید و مستمر استریم کنید

استریم کردن به صورت مستمر و روی یک برنامه زمانی مشخص می‌تواند نقش به سزایی در افزایش محبوبیت شما داشته باشد. اگر شما به صورت مستمر در یک بازه زمانی خاص استریم کنید، برای مخاطب شما تماشای استریم‌تان در آن ساعات تبدیل به یک عادت می‌شود و او همیشه می‌داند که باید چه زمانی منتظر حضور شما باشد. در عوض، اگر استریم کردن شما روی یک برنامه زمانی مدون و مشخص نباشد، مخاطب شما گیج و سردرگم خواهد بود و نمی‌داند که چه زمانی باید به سراغ تماشای استریم شما بیاید.

۷- گیف‌ دونیت‌های جذاب را فراموش نکنید

استفاده از گیف دونیت‌های جذاب باعث می‌شود تا مخاطبان تمایل بیشتری به دونیت کردن شما داشته باشند. دیدن گیف دونیت‌های استریمرها برای مخاطبان استریم جالب به شمار می‌رود. بنابراین، تماشای گیف دونیت‌های جالب باعث خواهد شد تا مخاطبان بیشتر شما را دونیت کنند. طبیعتا به این ترتیب حمایت بیشتری از شما صورت می‌گیرد و شما هم انگیزه بیشتری برای ادامه استریم پیدا می‌کنید.

۸- استریم خود را تحت نظر داشته باشید

شما به عنوان یک استریمر خوب باید همواره استریم خود را زیر نظر داشته باشید تا اگر اتفاقی خارج از برنامه رخ داد، بتوانید به سرعت به آن واکنش دهید. مواردی همچون لگ‌ داشتن یا قطع شدن استریم و … می‌تواند استریم شما را تحت تاثیر قرار دهد. تحت نظر داشتن استریم یکی از اقداماتی است که می‌توان برای جلوگیری از تاثیرگذاری این مسائل انجام داد. یک استریمر خوب همواره باید استریم خود را تحت نظر داشته باشد. همچنین، می‌توانید از کمک دیگر دوستان خود نیز استفاده کنید.

۹- از عناوین جذاب استفاده کنید

اولین چیزی که در صفحه استریم‌ها نظر یک مخاطب را به خود جلب می‌کند، عنوان استریم است. عنوان استریم شما می‌تواند منجر به جذب مخاطب به استریم شما شود، ولی در همین حال اگر دقت مناسب در جهت انتخاب عنوان به خرج داده نشود، این نکته می‌تواند اثر معکوس داشته باشد و کاری کند تا مخاطبان نسبت به استریم شما بی‌توجه باشند. اگر دسته‌بندی متناسب با محتوای استریم خود را هم انتخاب نکنید، آن وقت استریم شما در جایی به نمایش درمی‌آید که مربوط به محتوای دیگری است و این مسئله نیز باعث دور شدن مخاطب از استریم شما خواهد شد. همچنین، به انتخاب درست نام بازی نیز توجه داشته باشید.

۱۰- تنوع را از یاد نبرید

مخاطب به تنوع نیاز دارد. یک استریمر خوب علاوه‌بر حفظ ویژگی‌های معمول خود برای حفظ مخاطبان قدیمی، باید به فکر جذب مخاطبان جدید هم باشد. لزوما هم نباید سبک استریم خود را تغییر دهید. خیلی اوقات انجام یک سری کار ساده مثل تغییر بازی یا گیف دونیت‌ها می‌تواند به شدت آن‌ها را به وجد بیاورد. بنابراین، سعی کنید به هیچ وجه ایجاد تنوع را از یاد نبرید

۱۱- استریم خود را ذخیره کنید

ذخیره استریم یکی از مهم‌ترین کارهایی است که یک استریمر باید انجام دهد. با ذخیره استریم، شما می‌توانید هایلایت‌های جذابی از استریم‌های خود تهیه کنید. همچنین، در صورت نیاز، شما همواره به فایل ذخیره شده استریم خود دسترسی خواهید داشت. تولید محتوا از استریم‌ها یک کار متداول بین استریمرهای حرفه‌ای به شمار می‌رود. اکثر استریمرهای حرفه‌ای استریم خود را ذخیره می‌کنند و از آن کلیپ‌های جالبی خلق می‌کنند. شما هم این نکته اساسی را از یاد نبرید. این کار می‌تواند در تولید محتوای ویدئویی هم به شما کمک زیادی کند.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.