آموزش ساخت اکانت یوتیوب برای درآمد دلاری

به قدری بازدید از یوتیوب و درآمد دلاری آن مشهور شده است، که همه ما حداقل یکبار به ساخت اکانت یوتیوب برای درآمد فکر کرده‌ایم. ساخت اکانت یوتیوب برای درآمدزایی، هیچ پیچیدگی خاصی ندارد. در این مقاله، مفصل به شما آموزش خواهیم داد که چطور اکانت یوتوب برای خود بسازید. با ما همراه باشید.

مراحل ساخت اکانت شخصی یوتیوب برای درآمد در ایران

ساخت اکانت یوتیوب برای درآمد در کامپیوتر و موبایل، فرق چندانی ندارند. برای ساخت اکانت یوتیوب در کامپیوتر، طبق دستور زیر پیش بروید:

 • وارد سایت یوتیوب شوید؛
 • از قسمت بالا و سمت راست گزینه Sign in را انتخاب کنید؛
 • حالا باید سراغ دکمه Create Account بروید؛
 • در این مرحله باید یک کشو با دو گزینه برای شما باز شود؛
 • دو گزینه پیش روی شماست: For myself و To manage my business؛
 • برای ساخت اکانت یوتیوب برای درآمد گزینه For myself را انتخاب کنید؛
 • جیمیل را وارد کنید؛

اکانت شما ساخته می‌شود. حالا با این اکانت، می‌توانید چنل یوتیوب نیز بسازید. توجه کنید، اگر می‌خواهید یک اکانت تجاری مخصوص برای کسب و کارتان داشته باشید، در قسمت کشویی، گزینه To manage my business را انتخاب کنید. بعد، باید اطلاعات کسب و کارتان را وارد کنید تا اکانت تجاری ساخته شود.

نحوه تغییر تصویر پروفایل در یوتیوب چگونه است؟

یکی از شخصی‌سازی‌هایی که می‌توانید برای یوتیوبتان انجام بدهید، همین تغییر تصویر پروفایل است. یک کار ساده، اما بسیار مهم و حیاتی. برای تغییر تصویر ورود به کانال یوتیوب، وارد چنلتان شوید و روی عکس پروفایل کلیک کنید. حالا سراغ گزینه Your channel بروید. روی عکس پروفایل ضربه بزنید تا وارد Channel customization شوید. گزینه UPLOAD را می‌بینید که پایین Picture است؟ روی آن کلیک کنید. حالا عکس مدنظرتان را آپلود و ذخیره کنید. تمام! عکس ورودی شما تغییر کرد.

چطور تصویر بنر یوتیوب را تغییر دهیم؟

یکی دیگر از مراحل شخصی‌سازی چنل یوتیوب، تغییر تصویر بنر است. ابتدا یک تصویر مناسب با محتوا، جذاب و چشمگیر، برای بنر طراحی کنید. نام دیگر بنر یوتیوب، چنل آرت است. پس، اگر جایی این نام را دیدید، گیج نشوید. اندازه چنل آرت باید ۱۶:۹ باشد. همینطور حجم آن را ۶ مگابایت یا کم‌تر در نظر بگیرید. برای کیفیت یا وضوح نیز، ۲۰۴۸ در ۱۱۵۲ پیکسل مناسب است. بعد از ساخت این تصویر، می‌توانید سراغ آپلود کردنش بروید. آموزش تصویری تغییر چنل آرت را با توضیحات در ادامه بخوانید.

وارد حساب کاربری‌تان در یوتوب شوید. در منو سمت چپ صفحه، روی گزینه Customization بزنید.

شخصی‌سازی کانال یوتیوب

در صفحه‌ای که باز شد، سراغ سربرگ Branding بروید و بعد روی گزینه Change کلیک کنید.

تغییر تصویر بنر

روی گزینه Open کلیک کنید. حالا باید عکسی را آپلود کنید که برای بنر انتخاب کرده بودید. بعد به صفحه Channel Customization برگردید. برای ذخیره تغییر، Publish را در گوشه سمت راست انتخاب کنید. کار تغییر بنر تمام شد.

منتشر کردن عکس

چطور روی ویدیوها در یوتیوب واترمارک بگذاریم؟

چطور روی ویدیوهای خود واتر مارک بگذاریم؟ برای اینکار اول به یک تصویر مناسب برای واترمارک نیاز دارید. برای انتخاب واتر مارک، چند گزینه پیش روی شماست. می‌توانید یک تصویر کمرنگ بدون بک‌گراند را انتخاب کنید یا یک تصویر با بک‌گراند. اصولا واترمارک ترکیبی از لوگو و اسم چنل است. اما می‌توانید از دکمه سابسکرایب نیز به عنوان واتر مارک استفاده کنید. تا هرکسی روی آن بزند و سابسکرایب چنل شما شود که برای اولین بار، ویدیوتان را می‌بیند. درباره طول نمایش وارت مارک نیز دست شما باز است. می‌توانید تا آخر ویدیو یا تا هر زمانی که به نظرتان مناسب است، واتر مارک را به نمایش بگذارید.

حالا برای آپلود واتر مارک وارد یوتیوب استودیو شوید. یوتیوب استودیو، در واقع مکان مدیریت کانال شماست. از منوی سمت چپ، Customization را انتخاب کنید. حالا مانند قبل، سراغ Branding بروید. در بخش Video watermark تصویر مورد نظر برای واترمارک خود را انتخاب کنید. آخر سر نیز گزینه Publish را انتخاب کنید.

چگونه یک تریلر کانال در یوتیوب ایجاد کنیم؟

بعد از ساخت اکانت یوتیوب برای درآمد، می‌توانید سراغ ساخت یک تریلر کانال بروید. تریلر کانال یوتیوب، مخاطب را با محتوای کانال شما آشنا می‌کند. یک توضیح مختصر درباره کسب‌وکار یا موضوع محتوایی شما، یک توضیح درباره خودتان و اطلاعات شخصی شما یا اینکه تقویم محتوایی شما به چه صورت، همگی می‌تواند موضوع تریلر کانال باشد. بعد از ساخت تریلر مناسب، با دستورالعمل زیر، آن را در کانال یوتیوب‌تان آپلود کنید:

 • سراغ اکانت یوتیوبتان بروید؛
 • ابتدا باید ویدیو را مانند بقیه ویدیوها، در اکانتتان آپلود کنید؛
 • بعد وارد یوتیوب استودیو شوید؛
 • بخش Customization را انتخاب کنید؛
 • تب Layout را می‌بینید؟ روی آن کلیک کنید؛
 • حالا سراغ بخش Video spotlight بروید. در این قسمت می‌توانید ۲ تریلر  برای کانال خود انتخاب کنید؛
 • گزینه ADD را بزنید و ویدیو مدنظرتان را انتخاب کنید؛
 • بعد با گزینه Publish، تغییرات را ذخیره کنید.

ویدیوی ویژه (Featured Video)

ویدیو ویژه، برای کاربرانی است که شما را دنبال می‌کنند. زمانی که مخاطب، شما را سابسکرایب کند، می‌تواند featured video را ببیند. برای فیچر ویدیو، یکی از ویدیوهای برتر چنل یوتیوب‌تان را انتخاب کنید. ویدیویی که بازدید زیادی داشته و می‌دانید مخاطب را جذب کانال شما می‌کند. برای این کار، وارد یوتیوب استودیو شوید. جایی که تمام شگفتی‌ها در آن اتفاق می‌افتد. بعد روی گزینه Customization کلیک کنید. حالا سراغ بخش Layout بروید. Video spotlight را می‌بینید؟ زیر آن یک گزینه به اسم Add وجود دارد. روی آن بزنید. یک ویدیو برای ویدیو ویژه انتخاب کنید. بعد روی دکمه Publish کلیک کنید تا کار تمام شود.

اطلاعات پایه کانال

بعد از ساخت اکانت یوتیوب برای درآمد در موبایل یا در کامپیوتر، کاری که باید بکنید انجام دادن اطلاعات پایه کانال است. اطلاعات پایه یعنی مواردی که فکر می‌کنید مخاطبتان نیاز است آن را بداند. این قسمت را در بخش about یوتیوب می‌توانید پیدا کنید. در این قسمت شما می‌توانید یک توضیح درباره کانالتان بدهید، لینک صفحات اجتماعی دیگر را وارد کنید و یک ایمیل یا حتی شماره تماس، برای برقراری ارتباط بیشتر با مخاطبتان قرار بدهید.

مراحل ساخت اکانت تجاری یوتیوب

مراحل ساخت اکانت شخصی و تجاری در یوتیوب، به یک شکل است. ساخت اکانت تجاری، فقط در یک مرحله فرق می‌کند. برای ساخت اکانت تجاری یوتیوب، طبق دستور زیر عمل کنید:

 • وارد سایت youtube.com شوید؛
 • از قسمت بالا و سمت راست گزینه Sign in را بزنید؛
 • بعد create account را انتخاب کنید؛
 • در این مرحله باید یک کشو با دو گزینه برای شما باز شود؛
 • رو گزینه پیش روی شماست: For myself و To manage my business؛
 • برای ساخت یوتیوب تجاری باید گزینه To manage my business را انتخاب کنید؛
 • جیمیل را وارد کنید؛
 • در قسمت جدید، می‌توانید اطلاعات مربوط به کسب و کارتان را وارد کنید؛
 • بعد از تمام شدن اطلاعات، اکانت تجاری یوتیوب شما ساخته می‌شود.

مراحل ساخت کانال در یوتیوب

ساخت کانال یوتیوب در کامپیوتر یا در موبایل، فرق چندانی ندارد. این نکته را نیز باید بگوییم که ساخت آن رایگان است و هزینه‌ای نیز برای شما نخواهد داشت. برای ساخت اکانت در هر دو ابزار، ابتدا باید یک جیمیل داشته باشید. برای ساخت اکانت در موبایل، از طریق اپلیکیشن یوتیوب و در کامپیوتر، از سایت اقدام کنید. وارد سایت یوتیوب شوید و با وارد کردن جیمیل خود، در یوتیوب ثبت نام کنید. روی عکس در گوشه سمت راست بالا، کلیک کنید. اگر تصویری روی پروفایل نداشته باشید، حرف اول اسمتان در این دایره می‎بینید.

حالا در صفحه‌ای به تنظیمات حساب خود بروید که باز شد. شما در منوی اکانتتان قرار دارید. روی Create a new Channel کلیک کنید. مرحله بعدی وارد کردن نام مدنظر برای کانال یوتیوبتان است. یک عکس پروفایل هم آپلود کنید تا جلوه بیشتری داشته باشید. برای تمام کردن کار ساخت چنل یوتیوب، روی دکمه Create کلیک کنید. مرحله اول تمام شد. حالا باید به فکر درآمدزایی باشید. برای انجام تنظیمات بیشتر و شخصی‌سازی کانالتان نیز می‌توانید از Youtube Studio استفاده کنید. مدیریت چنل را نیز باید از همین قسمت انجام بدهید.

آیا ایجاد حساب یوتیوب هزینه دارد؟

جواب این سوال، خیر است. برای ساخت اکانت یوتیوب برای درآمد، هیچ هزینه‌ای از شما گرفته نمی‌شود. به راحتی بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، می‌توانید چنل یوتیوب بسازید و یوتیوبر شوید. البته، ناگفته نماند که یوتیوبر شدن، اصلا کار آسانی نیست و تلاش بسیار می‌طلبد.

سخن آخر

با مراحل ساخت اکانت یوتیوب برای درآمد در کامپیوتر و موبایل آشنا شدید. حالا می‌دانید چطور چنل یوتیوب بسازید و آن را مناسب با محتوایتان، شخصی‌سازی کنید. حالا شما می‌توانید محتواهای ویدیویی خود را علاوه‌بر کانال آپارات‌تان در یوتیوب هم بارگذاری کنید و از آن طریق به بیشتر دیده شدن و کسب درآمد خود کمک کنید.

امیدواریم این مقاله، جواب تمامی سوالات شما درباره ساخت حساب کاربری در یوتیوب را داده باشد. اگر سوالی را بدون جواب گذاشتیم حتما در کامنت‌ها از ما بپرسید تا جواب‌تان را بدهیم.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.