سرویس حق نشر آپارات برای تولیدکنندگان محتوا رونمایی شد

سرویس حق نشر آپارات برای تولیدکنندگان آپارات جدیدترین خدمتی است که در آبان ۱۴۰۲ از آن رونمایی شد. یکی از مهم‌ترین اهداف آپارات، ایجاد پلتفرمی امن برای تولیدکنندگان محتوا است که بتوانند باخیال راحت صدا و تصویر خود را به مخاطبان خود برسانند. ساخت چنین پلتفرمی نیازمند ابزارهای مدیریت محتوای متنوعی است. یکی از ضروری‌ترین و کاربردی‌ترین این ابزارها، سرویس حق نشر آپارات است. در ادامه به توضیح کامل این سرویس و نحوه کار با آن خواهیم پرداخت.

سرویس حق نشر آپارات چیست؟

سرویس حق نشر آپارات به تولیدکننده‌های محتوا کمک می‌کند تا از حق نشر یا کپی رایت آثارشان محافظت کنند و از کپی شدن آن‌ها توسط بقیه افراد جلوگیری می‌کند. در واقع این سیستم به صاحبان حقوق محتوا امکان مدیریت و کنترل محتوایشان روی آپارات را می‌دهد و به شناسایی محتواهای مشابه یا کپی‌برداری شده توسط دیگران کمک می‌کند. ما در آپارات می‌دانیم که تولید یک محتوای باکیفیت چقدر نیاز به زمان، تلاش و حتی هزینه دارد. بنابراین با ایجاد همچین سرویسی از محتواهای شما دربرابر دزدیده شدن محافظت می‌کنیم.

سرویس حق نشر آپارات چگونه کار می‌کند؟

سازوکار در این سیستم به این صورت است که ابتدا برای هر ویدیو در آپارات یک شناسه منحصر به فرد مثل اثر انگشت تولید و در پایگاه داده آن ذخیره می‌شود، سپس آپارات آن شناسه را با شناسه دیگر محتواها مقایسه می‌کند و در صورت وجود مطابقت با محتوای دارای حق نشر آن محتوای کپی شده را شناسایی و حذف می‌کند.

سخن پایانی

سرویس حق نشر آپارات برای حفاظت از محتواهای تولیدکنندگان آپارات ایجاد شده است تا تولیدکنندگان بتوانند از دزدیده شدن محتواهای خود جلوگیری کنند. بنابراین با استفاده از این ویژگی شما صاحب محتوای خود در آپارات می‌شوید و هر شخصی به جز شما اگر آن محتوا را در کانال خود بارگذاری کند به صورت سیستمی با پیام “ویدیوی ناقض حق نشر از آپارات حذف شد.” از کانال آن فرد حذف می‌گردد.

اگر شما تولید کننده محتوا هستید، می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت درخواست فعال شدن حق نشر وارد لینک زیر شوید:

مطالب پیشنهادی برای شما
2 نظرات
  1. حسام پارسا می گوید

    من آپاراتر تازه کار هستم و ۹ تا ویدئو در آپاراتی دارم

  2. حسام پارسا می گوید

    خیلی خوب

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.