قوانین و شرایط استفاده از آپارات به‌روزرسانی شد!

آپارات به عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم اشتراک ویدیو در ایران و پربازدیدترین وبسایت ایرانی، همواره می‌کوشد علاوه بر ارائه خدمات و امکانات متناسب با نیازهای کاربران، شرایط و محیط آپارات را برای استفاده همه افراد سالم و ایمن کند. تدوین ضوابط و قوانین آپارات که یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که آپارات در راستای مسئولیت اجتماعی خود و تعهد خود مبنی بر حفاظت از هنجارهای عرفی و قانونی انجام داده به تازگی مورد بازبینی قرار گرفته و به طور کامل به‌روزرسانی شده است. در ادامه در مورد این به‌روزرسانی بیشتر صحبت می‌کنیم.

آپارات، جامعه‌ای ایمن و سالم برای همه

کاربران و تولیدکنندگان محتوا در هر کجای جهان که باشند، از «آپارات» برای انتشار ایده‌ها و نظرهایشان به‌صورت رایگان استفاده می‌کنند. ما بر این باوریم که تنوع دیدگاه‌ها جامعه‌مان را قوی‌تر و آگاه‌تر می‌کند؛ اگرچه ممکن است اختلاف‌ نظرهایی ایجاد شود. به همین دلیل قوانینی را اعمال می‌کنیم که به ایجاد جامعه‌ای ایمن در کنار همزیستی مسالمت‌آمیز کمک می‌کند.
این قوانین همیشه در دسترس شماست و همۀ کاربران برای اینکه نقش فعالی در پذیرش مسئولیت خود در این اجتماع داشته باشند، ضمن مطالعۀ دقیق این قوانین، متعهد می‌شوند آن‌ها را نقض نکنند و حتی در صورت نداشتن مطالعۀ کامل، می‌پذیرند که بی‌خبری از برخی قوانین، نفی‌کنندۀ وجود آن قوانین نیست.

این قوانین را از طریق لینک زیر بخوانید:

مطالعه قوانین آپارات

مبنای تصمیم‌گیری‌های ما درخصوص مواجهه با محتوای منتشرشده در آپارات همین قوانین خواهد بود که ممکن است در آینده به آن اضافه یا از آن کم شود.

به روزرسانی قوانین آپارات

قوانین آپارات چه تغییراتی کرده‌اند؟

در به‌روزرسانی قوانین آپارات سعی شده است تا با مطالعه کامل قوانین مصوب مربوط به فضای مجازی و همین طور قوانین کشوری از یک سو و نیز بررسی و مشورت با متخصصان حوزه رسانه از سوی دیگر، مجموعه‌ای از اخلاق و قوانین مربوط به انتشار تصاویر در بستر آپارات تنظیم شود و در دسترس عموم کاربران آپارات قرار گیرد تا آن‌ها با مطالعه این قوانین بتوانند راهنمای لازم برای ایجاد محیطی امن و سالم را در اختیار داشته باشند.

در به‌روزرسانی جدید، قوانین استفاده از آپارات به میزان قابل ملاحظه‌ای تکمیل شده‌اند، این قوانین نه برای محدود سازی کاربران، که برای راهنمایی آن‌ها جهت بارگذاری ویدئو تنظیم شده است.

ما در آپارات سعی کردیم تا حد ممکن هنجارهای عرفی و قانونی را در نظر بگیریم.

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کاربران آپارات وجود فضایی سالم در این جامعه است، قوانین جدید به شکلی تنظیم شده‌اند که ضمن در نظر گرفتن حق افراد برای گردش آزاد اطلاعات و محتوا، اسناد و قوانین کشوری نیز مد نظر قرار بگیرند تا با کمک کاربران بتوانیم فضای انتشار و تماشای محتوا را در فضایی ایمن تجربه کنیم.

در طراحی جدید بخش قوانین اگر کاربری قوانین انجمن را نقض نماید و این تخطی از قانون باعث حذف ویدئوی بارگذاری شده بشود، لینک مربوط به قانون نقض شده برای کاربر ارسال می‌شود تا بتواند اطلاع دقیق‌تری از قوانین داشته باشد.

در به‌روزرسانی قوانین توجه بسیار زیادی به وضع قوانین مرتبط با کودکان شده است، به گونه‌ای که در چند سرفصل مواجهه کودکان و نوجوانان با محتوای منتشر شده در آپارات بررسی شده است و تمامی ابعاد این مواجهه ارزیابی و تحلیل شده است و متناسب با آن قوانینی وضع شده است.

سرفصل‌های قوانین آپارات

در به روزرسانی قوانین سعی شده تا تمام جنبه‌ها و موارد پوشش داده شود و این قوانین راهنمای جامع و کاملی برای کاربران آپارات باشد. در راستای سهولت استفاده و شفاف‌سازی بیشتر، این قوانین در سرفصل‌های مختلفی ارائه شده تا هر کاربری با توجه به نیاز خود بتواند به راحتی پاسخ سوالش را پیدا کند.

سرفصل‌های قوانین آپارات عبارتند از:

 • قوانین مربوط به انتشار محتوا
 • قوانین مربوط به حق نشر و کپی رایت
 • قوانین تبلیغات در آپارات
 • قوانین عضویت در سیستم درآمدزایی آپارات
 • قوانین پخش زنده و استریم
 • قوانین ایجاد رویداد و فروش بلیت پخش زنده
 • دلایل حذف محتوا

با تقریب بسیار خوبی می توان گفت این قوانین در حال حاضر به‌روزترین قوانین حوزه رسانه در کشور است و هیچ یک از رسانه‌ها در حال حاضر قوانینی تا این اندازه جامع و موشکافانه در اختیار ندارند.

علاوه بر محتوا، طراحی بخش قوانین نیز تغییرات محسوسی داشته است که با توجه به افزایش حجم قوانین، کاربران بتوانند به سادگی در مورد سوالاتی که در ذهن خود دارند به پاسخ‌های مرتبط دست یابند.

مشاهده صفحه قوانین آپارات

مطالب پیشنهادی برای شما
2 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  سلام کارت ملی که به 18 سال به بالاها میدن من 17 سالمه
  من که کارت ملی ندارم پس باید چیکار کنم که کارت ملی پاس سه و عضو سیستم شم؟؟؟؟

  1. فریبا امامی می گوید

   سلام دوست عزیز وقتت بخیر و شادی
   به پشتیبانی تیکت بزنید، راهنمایی‌تان می‌کنند. https://support.aparat.com/kb

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.