زنگوله اطلاع رسانی؛ قابلیت جدید آپارات

آپارات به عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم اشتراک ویدیو در ایران همواره در تلاش است بهترین خدمات و امکانات را برای کاربران محترم فراهم کند. سرویس زنگوله، قابلیت جدید آپارات است که از تاریخ ۱۶ خرداد به آپارات اضافه شده و به شما امکان می‌دهد در اولین فرصت از انتشار محتواهای مورد علاقه‌تان باخبر شوید. در ادامه در مورد کاربرد زنگوله و نحوه فعال سازی آن بیشتر صحبت می‌کنیم.

با زنگوله همیشه در جریان باشید!

زنگوله  قابلیت جدید آپارات است که برای اطلاع رسانی محتواهای جدید استفاده می‌شود. به عنوان کاربر آپارات، حتما چندین کانال را دنبال می‌کنید و دوست دارید به محض انتشار محتوای جدید یا شروع یک لایو مطلع شوید و آن را تماشا کنید.

تا پیش از این، شما می‌توانستید با دنبال کردن یک کانال، محتواهای منتشر شده را ببینید. اما زمانی که محتوای جدیدی منتشر می‌شد شما در جریان قرار نمی‌گرفتید و مجبور بودید دائما کانال مورد علاقه‌تان را چک کنید تا ویدیوهای جدید و برنامه‌های لایو را از دست ندهید.

اما با استفاده از قابلیت زنگوله و فعال کردن آن، به محض این که ویدیوی جدیدی در کانال موردنظرتان منتشر شود یا برنامه‌ای به صورت لایو (زنده) نهشروع شود به شما اطلاع داده می‌شود (به صورت Notification) و می‌توانید محتوای جدید را داغِ داغ تماشا کنید.

خبر خوب این که فرقی نمی‌کند با موبایل، آپارات گردی می‌کنید یا از طریق لپتاپ یا کامپیوتر خانگی؛ در هر صورت اگر زنگوله را فعال کرده باشید و گزینه دریافت نوتیفیکشن در دستگاهتان روشن باشد ویدیوهای منتشر شده و برنامه‌های لایو به شما اطلاع رسانی خواهد شد. همچنین، از این پس کنار هر ویدیویی که از کانال محبوبتان مشاهده می‌کنید گزینه زنگوله فعال شده را می‌توانید ببینید.

قابلیت زنگوله آپارات

چطور زنگوله آپارات را فعال کنم؟

فعال کردن زنگوله بسیار ساده و راحت است. اما نکات کوچک اما مهمی دارد که اگر به آن‌ها توجه نکنیم ممکن است نتوانیم به بهترین شکل از این قابلیت استفاده کنیم.

در این قسمت روش فعال سازی زنگوله برای یک کانال را توضیح می‌دهیم.

  1. ابتدا وارد حساب کاربری خود در آپارات شوید. برای فعالسازی حتما باید در آپارات لاگین شده باشید.
  2. مطمئن شوید که از قبل کانال مورد نظرتان را دنبال می‌کنید. در غیر این صورت، اول روی گزینه دنبال کردن (subscribe) بزنید.
  3. سپس زنگوله را بزنید! برای این کار کافیست روی آیکون زنگوله، در کنار گزینه دنبال کردن ضربه بزنید یا کلیک کنید. با ضربه زدن روی زنگوله (کلیک کردن در دسکتاپ) این قابلیت برای شما فعال می‌شود و اگر دقت کنید ظاهر زنگوله تغییر اندکی هم می‌کند. از این پس، به محض انتشار ویدیوی جدید، نوتیفیکشن اطلاع رسانی در موبایل یا لپتاپ به شما نمایش داده می‌شود.

تا اینجا با موفقیت توانسته‌اید زنگوله آپارات را فعال کنید. اما حواستان باشد که اگر دریافت نوتیفیکشن در موبایل یا دسکتاپ را مسدود کرده باشید نوتیفیکشن زنگوله به دست شما نخواهد رسید. پس بهتر است تنظیمات موبایل یا لپتاپتان را چک کنید و امکان دریافت نوتیفیکشن را فعال کنید. در ادامه این مورد را بیشتر توضیح می‌دهیم.

فعالسازی زنگوله نوتیفیکشن

تنظیمات موبایل برای دریافت نوتیفیکشن

امکان دریافت نوتیفیکشن اطلاع رسانی در اکثر تلفن‌های همراه به طور پیش فرض فعال است. اما گاهی بی آنکه حواسمان باشد این گزینه را غیرفعال کرده‌ایم و به همین دلیل ممکن است اطلاع رسانی ویدیوهای جدید آپارات را نتوانید دریافت کنید.

برای چک کردن این مورد، به بخش تنظیمات (settings) تلفن همراه خود بروید. سپس وارد قسمت app and notification و بعد قسمت notification شوید. در این بخش لیست تمام اپلیکیشن‌های نصب شده را مشاهده می‌کنید و کنار هر اپلیکیشن، گزینه فعال کردن یا غیرفعال کردن نوتیفیکشن وجود دارد. اپلیکیشن آپارات را پیدا کنید و مطمئن شوید که در حالت enabled قرار داشته باشد.

این مسیر در سیستم عامل اندروید یا IOS کمابیش مشابه است و ممکن است صرفا در جزئیات کمی متفاوت باشد.

تنظیمات مرورگر برای دریافت نوتیفیکشن آپارات

اگر از طریق لپتاپ یا PC از آپارات استفاده می‌کنید هم کافی است سری به قسمت تنظیمات مرورگرتان بزنید و مطمئن شوید که نوتیفیکشن‌ها را دریافت می‌کنید.

به عنوان مثال، در مرورگر کروم از قسمت بالا سمت راست روی آیکون سه نقطه کلیک کنید و وارد قسمت تنظیمات (settings) شوید. بعد وارد قسمت privacy and security و سپس وارد قسمت site settings شوید. در مرحله آخر روی گزینه نوتیفیکشن کلیک کنید و اجازه ارسال نوتیفیکشن را فعال کنید.

البته اگر نمی‌خواهید از تمام وبسایت‌ها نوتیفیکشن دریافت کنید در همین قسمت می‌توانید با وارد کردن آدرس آپارات، تنها به آپارات اجازه ارسال نوتیفیکشن بدهید.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.