گزارش سالانه آپارات منتشر شد!

آپارات گزارش سالانه خود را به صورت یک کتابچه از تیر سال ۱۳۹۹ تا تیر ۱۴۰۰ منتشر کرد.

کتابچه مجموعه فعالیت‌های آپارات مشتمل بر ۸۱ صفحه به صورت اینفوگرافی منتشر شده است. این کتابچه به صورت رسمی به آمارهایی می‌پردازد که به مجموعه فعالیت‌های آپارات از تیر سال ۱۳۹۹ تا تیر ۱۴۰۰ اشاره دارد.

کاربرانی که در حوزه تولید محتوای ویدئویی، بازاریابی یا تبلیغات فعالیت می‌کنند، می‌توانند با مطالعه گزارش سالانه آپارات به اطلاعات مفیدی در خصوص رفتار رسانه‌ای کاربرهای ایرانی برسند. طبق این گزارش، آپارات با ۳۰۰ گیگابیت در ثانیه، یکی از مهم‌ترین بزرگراه‌های اینترنتی کشور است.

بر اساس رتبه بندی الکسا؛ آپارات در میان سایت‌های ایرانی رتبه اول و در جهان رتبه ۴۷ را به خود اختصاص داده است.

طبق این گزارش از تیر ۱۳۹۹ تا تیر ۱۴۰۰ هر ماه بیش از ۲۰ هزار سال ویدئو در آپارات تماشا شده که این زمان برای سفر به عصر یخ‌بندان و بازگشت از آن کافی است!

گزارش-سالانه-آپارات

در یک سال گذشته ویدئوهای آپارات، بیش از ۱۸ میلیارد بار بازدید داشته است که این آمار در مقایسه با سال قبل، رشد ۵۳ درصدی را نشان می‌دهد.

نکته جالب در این گزارش این است که ۳۸ درصد از مخاطبان آپارات بین ۱۸ تا ۳۴ سال سن دارند.

۷۸ درصد حرفه‌ای‌های دنیای مارکتینگ باور دارند که ویدئو به‌طور مستقیم باعث افزایش فروش محصولاتشان شده است. در این راستا، آپارات در جایگاه بزرگ‌ترین پلتفرم ویدئویی کشور، ابزاری مناسب و تأثیرگذار برای کسب‌وکارهای ایرانی خواهد بود.

سال گذشته بسیاری از برندهای برتر، تبلیغات خود را در آپارات به مخاطبان هدفشان نمایش داده‌اند.

شهید حاج قاسم سلیمانی، محمدرضا شجریان، مجتبی شکوری، باب اسفنجی، جناب‌خان، محمود کریمی، محمود احمدی نژاد، رونالدو، حسن ریوندی و علی اکبر رائفی‌پور، ۱۰ شخصیت پر بازدید آپارات هستند.

این آمار بر اساس جست‌وجوهای کاربران آپارات ارائه شده است. از مجموع ۲۱ دسته‌بندی موجود در آپارات، ۶ دسته بندی؛ مذهبی، کارتون، آموزشی، گیم، تفریحات و موسیقی با استقبال بیشتری از سوی کاربران مواجه شده است.

مخاطبان آپارات برای دیدن ویدئوهای آپارات از تامین کنندگان مختلف اینترنت استفاده می‌کنند که ۳ شرکت ایرانسل، همراه اول و مخابرات در صدر این جدول قرار دارند.

در گزارش سالانه آپارات آمده است که بیش از ۱۰۰ تیم برنامه ساز و تهیه کننده مستقل، آپارات را به عنوان نمایش دهنده محتوای‌شان انتخاب کرده‌‎اند.

همچنین از تیر ۹۹ تا تیر ۱۴۰۰ بیش از ۴۸۰۰ تولید کننده، عضو سرویس درآمدزایی آپارات بوده‌اند. آپارات دارای زیرمجموعه‌های دیگری نیز هست که از جمله می‌توان به آپارات گیم، آپارات کودک، آپارات ورزشی، پخش زنده و رویداد آنلاین اشاره کرد. آپارات در یک سال گذشته یک رکورد ویژه در تماشای پخش زنده را به نام خود ثبت کرده است. ۶۵۰ میلیون دقیقه که نسبت به سال گذشته رشد ۱۵۹ درصدی رسیده است.

شما می‌توانید برای دانلود گزارش سالانه آپارات اینجا کلیک کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.