پشتیبانی گوگل از قابلیت بخش‌بندی ویدئوهای آپارات

در سال 2019 گوگل برای اولین بار ویژگی Key moments یا لحظه‌ی کلیدی را معرفی کرد. با استفاده از این ویژگی کاربران می‌‎توانند ویدئوهای خود را بخش‌بندی کنند تا مخاطبان آن‌ها بتوانند تمام قسمت‌های مهم ویدئو را در یک نگاه اسکن کنند، به این ترتیب آن‌ها می‌توانند مطالب را خیلی راحت و سریع پیدا کرده یا از آن عبور کنند تا به آنچه در جستجویش هستند برسند.

مدتی است که سرویس اشتراک ویدئو آپارات نیز قابلیت بخش‌بندی ویدئوها را برای کاربران خود پیاده‌سازی کرده است.

به‌لطف این قابلیت اگر مخاطبان تنها به مشاهده‌ی بخش خاصی از ویدئو علاقه‌مند باشند می‌توانند آن بخش را پیدا کرده تا مجبور نباشند که به تماشای کل ویدئو بنشینند.

اخیرا گوگل امکان نمایش “قابلیت Key moments یا همان بخش‌بندی کلیپ‌ها” را برای ویدئوهای آپارات در صفحه‌ی جستجو خود فعال کرده است. به عبارت دیگر گوگل ویدیوهای آپارات که شامل بخش‌بندی باشند را به‌صورت زیر نمایش خواهد داد:

نمایش قابلیت بخش‌بندی ویدئو آپارات در گوگل

ویدیوهایی که از بخش‌بندی محتوا استفاده می‌کنند، شانس دریافت ورودی بیشتری را در موتور جستجو گوگل خواهند داشت زیرا مخاطب می‌تواند محتوای مورد نظر خود را آسان‌تر پیدا کند و ترغیب می‌شود تا روی ویدئو کلیک کند، این امر گذر زمان تعداد نمایش‌ این ویدئوها را بیشتر خواهد کرد.

چرا باید از قابلیت بخش‌بندی ویدئو استفاده کنم؟

با استفاده از سرویس بخش‌بندی ویدئو، شما می‌توانید قسمت‌هایی از ویدئو خود را برای دسترسی آسان‌تر مخاطب به مطالب، بخش‌بندی کنید. به عبارت دیگر شما می‌توانید در قسمت توضیحات به بخش خاصی از ویدئو اشاره کرده و با انتخاب یک عنوان مناسب، آن را به ویدئو مد نظر خود لینک دهید.

با این کار می‌توانید نظر مخاطب را به بخش‌های خاصی از ویدئو جلب ‌کنید و از دیده‌شدن این قسمت‌ها اطمینان حاصل کنید و در نهایت میزان نمایش ویدئو خود را افزایش دهید.

 

Key moments - بخش‌بندی ویدئو

 

با توجه به شانس زیاد این نوع نمایش در نتایج جستجو، پیشنهاد می‌کنیم از این ویژگی در زمان بارگذاری ویدئو استفاده کنید. این قابلیت به خصوص در ویدیوهای آموزشی در نمایش ویدئو روی نتایج گوگل بسیار اثرگذار است. علاوه ‌بر این وب‌ سایت آپارات اطلاعات بخش‌بندی شدن ویدیوها را به صورت نشانه‌گذاری استاندارد (schema) برای گوگل قابل‌ درک می‌کند؛ و این موضوع می‌تواند به بهبود درک گوگل از قسمت‌های مختلف ویدئو شما و افزایش شانس بازدید آن کمک بسیاری کند.

برای استفاده از این قابلیت کافی است در توضیحات ویدئو در هر سطر به‌صورت کوتاه نام بخش مورد نظر و در مقابل آن، زمان شروع آن بخش را مشخص کنید. برای آشنایی کامل با نحوه‌ی استفاده از این ویژگی می‎‌توانید به مقاله بخش‌بندی ویدیوها؛ یک قابلیت جدید در آپارات سر بزنید.

 

مطالب پیشنهادی برای شما
1 نظر
  1. علیرضا ظهیری سروری می گوید

    بسیار عالیست.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.