چگونه استریمر خوبی شویم؟ – قسمت دوم

برای تبدیل شدن به یک استریمر خوب، لازم است تا نکات زیادی را مدنظر داشته باشید. استریمر شدن کار راحتی نیست و اگر برای تبدیل شدن به یک استریمر خوب درست و اصولی قدم برندارید، ممکن است که هیچ‌گاه به آن موفقیتی که دوست دارید، نرسید. در ادامه نکات مختلفی را برای شما بیان می‌کنیم که می‌تواند به شما در راه تبدیل شدن به یک استریمر موفق و محبوب، کمک زیادی کند. با قسمت دوم چگونه استریمر خوبی شویم همراه آپارات گیم باشید. برای مطالعه به قسمت اول مراجعه کنید.

گیف‌ دونیت‌های جذاب را فراموش نکنید

استفاده از گیف دونیت‌های جذاب باعث می‌شود تا مخاطبان تمایل بیشتری به دونیت کردن شما داشته باشند. دیدن گیف دونیت‌های استریمرها برای مخاطبان استریم جالب به شمار می‌رود. بنابراین، تماشای گیف دونیت‌های جالب باعث خواهد شد تا مخاطبان بیشتر شما را دونیت کنند. طبیعتا به این ترتیب حمایت بیشتری از شما صورت می‌گیرد و شما هم انگیزه بیشتری برای ادامه استریم پیدا می‌کنید.

استریم خود را ذخیره کنید

ذخیره استریم یکی از مهم‌ترین کارهایی است که یک استریمر باید انجام دهد. با ذخیره استریم، شما می‌توانید هایلایت‌های جذابی از استریم‌های خود تهیه کنید. همچنین، در صورت نیاز، شما همواره به فایل ذخیره شده استریم خود دسترسی خواهید داشت. تولید محتوا از استریم‌ها یک کار متداول بین استریمرهای حرفه‌ای به شمار می‌رود. اکثر استریمرهای حرفه‌ای استریم خود را ذخیره می‌کنند و از آن کلیپ‌های جالبی خلق می‌کنند. شما هم این نکته اساسی را از یاد نبرید. این کار می‌تواند در تولید محتوای ویدئویی هم به شما کمک زیادی کند.

استریم خود را تحت نظر داشته باشید

شما به عنوان یک استریمر خوب باید همواره استریم خود را زیر نظر داشته باشید تا اگر اتفاقی خارج از برنامه رخ داد، بتوانید به سرعت به آن واکنش دهید. مواردی همچون لگ‌ داشتن یا قطع شدن استریم و … می‌تواند استریم شما را تحت تاثیر قرار دهد. تحت نظر داشتن استریم یکی از اقداماتی است که می‌توان برای جلوگیری از تاثیرگذاری این مسائل انجام داد. یک استریمر خوب همواره باید استریم خود را تحت نظر داشته باشد. همچنین، می‌توانید از کمک دیگر دوستان خود نیز استفاده کنید.

استریم خود را تزئین کنید

در مورد تزئین اتاق خود هنگام استریم قبلا صحبت کرده بودیم، ولی فقط محل استقرار شما نیست که می‌تواند مخاطب را به تماشای استریم شما جذب کند. صفحه استریم شما خود نقش به‌سزایی در جذب مخاطب دارد. استفاده از اورلی‌های زیبا و متناسب با حال و هوای استریم یکی از عوامل موثر در میزان رضایت مخاطبان است. اورلی‌های استفاده شده نباید تجربه مخاطب را مختل کنند. همچنین، در قسمت توضیحات استریم نیز می‌توانید تصاویر لینک‌شده‌ی خود را قرار دهید که برای آشنا شدن مخاطب با شبکه‌های اجتماعی شما کاملا ضروری است. مخاطبان دوست دارند تا ارتباط‌شان با استریمر فراتر از صفحه استریم باشد و به همین جهت، استریمر باید به آن‌ها راه‌های ارتباطی را نشان دهد.

عنوان جذاب

اولین چیزی که در صفحه استریم‌ها نظر یک مخاطب را به خود جلب می‌کند، عنوان استریم است. عنوان استریم شما می‌تواند منجر به جذب مخاطب به استریم شما شود، ولی در همین حال اگر دقت مناسب در جهت انتخاب عنوان به خرج داده نشود، این نکته می‌تواند اثر معکوس داشته باشد و کاری کند تا مخاطبان نسبت به استریم شما بی‌توجه باشند. اگر دسته‌بندی متناسب با محتوای استریم خود را هم انتخاب نکنید، آن وقت استریم شما در جایی به نمایش درمی‌آید که مربوط به محتوای دیگری است و این مسئله نیز باعث دور شدن مخاطب از استریم شما خواهد شد. همچنین، به انتخاب درست نام بازی نیز توجه داشته باشید.

تنوع را از یاد نبرید

مخاطب به تنوع نیاز دارد. یک استریمر خوب علاوه‌بر حفظ ویژگی‌های معمول خود برای حفظ مخاطبان قدیمی، باید به فکر جذب مخاطبان جدید هم باشد. لزوما هم نباید سبک استریم خود را تغییر دهید. خیلی اوقات انجام یک سری کار ساده مثل تغییر بازی یا گیف دونیت‌ها می‌تواند به شدت آن‌ها را به وجد بیاورد. بنابراین، سعی کنید به هیچ وجه ایجاد تنوع را از یاد نبرید.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.