چگونه استریمر خوبی شویم؟ – قسمت اول

برای تبدیل شدن به یک استریمر خوب، لازم است تا نکات زیادی را مدنظر داشته باشید. استریمر شدن کار راحتی نیست و اگر برای تبدیل شدن به یک استریمر خوب درست و اصولی قدم برندارید، ممکن است که هیچ‌گاه به آن موفقیتی که دوست دارید، نرسید. در ادامه نکات مختلفی را برای شما بیان می‌کنیم که می‌تواند به شما در راه تبدیل شدن به یک استریمر موفق و محبوب، کمک زیادی کند. با قسمت اول چگونه استریمر خوبی شویم همراه آپارات گیم باشید.

 تهیه تجهیزات مناسب برای استریم

اولین قدم در راه تبدیل شدن به یک استریمر، در اختیار داشتن تجهیزات لازم برای استریم کردن است. از سخت‌افزار مناسب برای استریم (کنسول یا رایانه شخصی قدرتمند) گرفته تا تجهیزاتی چون میکروفون و وبکم، همگی از جمله موارد مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک استریمر خوب است. اینترنت مناسب برای استریم هم از دیگر ضرورت‌های هر استریمر محسوب می‌شود. یادتان باشد که کسی دوست ندارد یک استریم پر از لگ را مشاهده کند یا شاهد صدا و تصویر بی‌کیفیت استریمر باشد. پس به خرید تجهیزات مناسب برای استریم توجه کنید تا بتوانید استریمر خوبی شوید.

تزئین مناسب

وقتی مخاطب صفحه استریم را باز می‌کند‌، در ابتدا توجه‌اش به خروجی وب‌کم معطوف می‌شود. ظاهر شما در تصویر وب‌کم بسیار مهم است و روی تصمیم مخاطب برای ادامه تماشای استریم تاثیر می‌گذارد. شما می‌توانید با تزئین اتاق خود نیز سعی کنید تا مخاطبان را تهییج کنید. داشتن ظاهر مناسب و تزئین اتاق به شکل زیبا، می‌تواند تاثیر مثبتی روی مخابط بگذارد و باعث شود که آن‌ها تاثیر مثبتی از شما بگیرند.

مشخص کردن سبک

سبک استریمرها با یکدیگر متفاوت است. یکی گیمر حرفه‌ای یک بازی خاص است و دیگری، تمام بازی‌ها را استریم می‌کند و تخصص خاصی در یک بازی خاص ندارد. هیچ اشکالی در این تفاوت سبک‌ها وجود ندارد و اتفاقا هر استریمر بر اساس سبک کاری خاص خود، مخاطبان خاصی را به خودش جذب می‌کند. شما هم باید سبک خود را مشخص کنید. اگر یک گیمر حرفه‌ای هستید، توانایی‌های خود را در بازی کردن نشان دهید و اگر هم قصد بازی به صورت حرفه‌ای را ندارید، از دیگر ویژگی‌های مثبتی که دارید و فکر می‌کنید باعث جذب مخاطب می‌شود استفاده کنید.

در انتخاب بازی دقت کنید

انتخاب بازی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که یک استریمر باید با دقت تمام آن را انجام دهد. انتخاب بازی مناسب روی تعداد بینندگان شما تاثیر مستقیمی خواهد داشت. انتخاب یک بازی که جزو بازی‌های ترند روز است و مخاطبان زیادی دارد می‌تواند به شما کمک کند تا شما هم مخاطبان بیشتری داشته باشید.

با مخاطب خود تعامل داشته باشید

برای مخاطبی که استریم شما را تماشا می‌کند، دیدن این که به او بها می‌دهید و نظرات او برای شما اهمیت دارد، خیلی مهم است. اگر با مخاطبان خود تعامل خوبی نداشته باشید ممکن است خیلی زود آن‌ها را از دست بدهید. بنابراین، سعی کنید سطح تعامل خود با مخاطبان را بالا نگه دارید و با انجام کارهایی چون دخالت دادن آن‌ها در تصمیم‌گیری‌هایی مثل انتخاب لباس شخصیت بازی و مواردی از این دست، به آن‌ها نشان دهید که نظراتشان برای شما مهم است.

منظم استریم کنید

استریم کردن به صورت مستمر و روی یک برنامه زمانی مشخص می‌تواند نقش به سزایی در افزایش محبوبیت شما داشته باشد. اگر شما به صورت مستمر در یک بازه زمانی خاص استریم کنید، برای مخاطب شما تماشای استریم‌تان در آن ساعات تبدیل به یک عادت می‌شود و او همیشه می‌داند که باید چه زمانی منتظر حضور شما باشد. در عوض، اگر استریم کردن شما روی یک برنامه زمانی مدون و مشخص نباشد، مخاطب شما گیج و سردرگم خواهد بود و نمی‌داند که چه زمانی باید به سراغ تماشای استریم شما بیاید.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.