اشتراک گلد ایکس باکس دیگر برای بازی‌های آنلاین رایگان نیاز نخواهد بود

شرکت مایکروسافت دیشب اعلام کرد که کاربران کنسول‌های ایکس باکس برای تجربه‌ی بازی‌های آنلاین رایگان دیگر نیازی به اشتراک گلد نخواهند داشت.

 

بر خلاف دو پلتفرم پی‌سی و پلی‌استیشن، سال‌هاست که کاربران کنسول‌های ایکس باکس برای تجربه‌ی بازی‌های چندنفره‌ی آنلاین نیاز به خرید اشتراک Xbox Live Gold دارند.

طی ماه‌های اخیر شایعاتی منتشر شده بود مبنی بر این‌که مایکروسافت بالاخره قصد دارد آزادی بیشتری به کاربران خود بدهد و برای عناوین آنلاین روی ایکس باکس نیازی به اشتراک گلد نباشد؛ چیزی که احتمالش در زمان افزایش موقتی قیمت این اشتراک بسیار بالا رفته بود.

حالا کاربران این پلتفرم می‌توانند خوشحال باشند، چرا که مایکروسافت رسما اعلام کرد بازی‌های چندنفره‌ی آنلاینی که به‌صورت Free-to-Play در دسترس قرار دارند، دیگر به این اشتراک نیاز نخواهند داشت.

با این اوصاف، کاربران ایکس‌باکس دیگر بدون هیچ هزینه‌ی اضافه‌ای قادر خواهند بود تا از تجربه‌ی عناوینی چون Fortnite، Call of Duty: Warzone و Apex Legends لذت ببرند.

شرکت مایکروسافت در پست جدیدی که در بلاگ ایکس‌باکس منتشر کرده، فهرست عناوینی که شامل این موضوع می‌شوند را آورده است تا با مراجعه به آن، مطمئن شوید که آیا بازی مورد نظر شما به سرویس گلد نیاز خواهد داشت یا خیر.

هم‌اکنون این فهرست بیش از ۵۰ بازی را در بر می‌گیرد و طی زمان به‌روزرسانی خواهد شد. لازم به ذکر است که این اتفاق تنها شامل کاربران کنسول‌های Xbox One و Xbox Series X|S می‌شود. پس اگر هنوز از کنسول Xbox 360 برای بازی کردن استفاده می‌کنید، متاسفانه هنوز باید اشتراک طلایی را بخرید.

با توجه به این‌که تا به حال بسیاری از امکانات سابق سرویس گلد در دسترس تمام کاربران ایکس‌باکس قرار گرفته و همچنین سرویس گیم پس به قطب اصلی این پلتفرم تبدیل شده، احتمال دارد شاهد حذف کلی این سرویس باشیم. باید دید که مایکروسافت چه برنامه‌ای برای آینده‌ی اشتراک قدیمی خود دارد.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.