خالق سری بازی یاکوزا از تاسیس یک استودیوی جدید خبر داد

خالق سری بازی یاکوزا Toshihiro Nagoshi به صورت رسمی از تاسیس استودیوی جدید خود خبر داد.

 

«توشیهیرو ناگوشی» به عنوان یکی از قدیمی‌ترین افراد مطرح در شرکت ژاپنی سگا، نقش مستقیم در خلق فرنچایزهای مطرحی مثل Yakuza و Super Monkey Ball و همچنین Shenmue داشت. او در سال ۱۹۸۹ به این شرکت پیوست و طی بیش از ۳۰ سال فعالیت، وظایف مختلفی از طراح، کارگردان و تهیه‌کننده تا مدیریت بخش خلاقیت در شعبه‌ی ژاپن سگا را به عهده گرفت.

ناگوشی بیشتر از هر چیز به عنوان خالق سری Yakuza شهرت دارد، اما بالاخره در اواخر ۲۰۲۱ میلادی تصمیم به جدایی از سگا گرفت و به شرکت چینی NetEase پیوست؛ جایی که قصد دارد فصل جدیدی از فعالیت خود در صنعت بازی‌های ویدیویی را رقم بزند.

پس از پیوستن ناگوشی به NetEase شایعاتی از تاسیس یک استودیوی جدید توسط خالق سری بازی یاکوزا به گوش می‌رسید. حالا ناگوشی به طور رسمی این اتفاق را تایید کرد و از آغاز به کار استودیوی Nagoshi Studio خبر داد.

تصویر اعضای Nagoshi Studio

این استودیو که زیرشاخه‌ی NetEase به حساب می‌آید، روی ساخت عناوین با کیفیت بالا و برای عرضه در سراسر جهان تمرکز خواهد کرد. تیم سازنده اولویت اصلی خود را ساخت بازی برای کنسول‌ها قرار داده است.

ناگوشی در مصاحبه با نشریه‌ی فامیتسو گفته که این تیم همین حالا مشغول کار روی اولین بازی خود است که مشابه یاکوزا و سری فرعی Judgement حال و هوایی کاملا ژاپنی خواهند داشت.

به جز خود ناگوشی ۸ نفر دیگر هم از سگا به این استودیو ملحق شده‌اند که از بین‌شان می‌توان به Daisuke Sato اشاره کرد که به عنوان طراح، کارگردان و تهیه‌کننده در فرنچایز یاکوزا نقش داشته است.

ناگوشی به این مسئله هم پرداخت که نمی‌خواهد این استودیو در ساخت بازی عجول باشد و تنها وقتی آن را منتشر خواهند کرد که آماده باشد. او به عنوان مثال شرکت نینتندو را مثال زد که تنها وقتی یک بازی را منتشر می‌کند که از کیفیت نهایی آن مطمئن باشد.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.