سریع‌ترین فروش تاریخ کنسول های مایکروسافت به Xbox Series X|S تعلق گرفت

شرکت مایکروسافت اعلام کرد دو کنسول Xbox Series X|S سریع‌ترین فروش تاریخ کنسول های این شرکت را رقم زده‌اند.

 

شرکت مایکروسافت دیروز گزارشی از عملکرد مالی خود طی سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ میلادی منتشر کرد. طی این گزارش «ساتیا نادلا» اعلام کرد که دو کنسول Xbox Series X|S از زمان عرضه تا به حال، سریع‌ترین فروش تاریخ کنسول های مایکروسافت را رقم زده‌اند.

طبق این گزارش، درآمد بخش ایکس‌باکس در همین بازه‌ی زمانی نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد، معادل ۳۵۷ میلیون دلار افزایش یافته است. اصلی‌ترین عامل این افزایش درآمد، تقاضای بالا برای خرید کنسول‌های نسل نهم بوده، اما از سوی دیگر درآمد شاهد کاهش درآمد حاصل از فروش نرم‌افزار و سرویس بوده‌ایم.

در حالی که تعداد مشتریان سرویس محسوب گیم پس همچنان رو به رشد است، تعداد کمتر عناوین ترد پارتی (عناوینی که توسط شرکت‌هایی غیر از مایکروسافت ساخته و منتشر می‌شود) نسبت به سال گذشته باعث شده تا شاهد کاهش درآمد باشیم؛ اتفاقی که شیوع ویروس کرونا یکی از تاثیرگذارترین عوامل وقوع آن محسوب می‌شود.

در عین حال که درآمد حاصل ایکس‌باکس از نر‌م‌افزار ۴ درصد کاهش داشته، درآمد بخش سخت‌افزار در این بازه‌ی زمانی نسبت به سال گذشته، رشدی ۱۷۲ درصدی به خود دیده است.

یکی از نکات جالب این گزارش، آمار مرتبط با مشترکان سرویس گیم پس بود. این عده نسبت به دیگر کاربران کنسول‌های ایکس‌باکس ۴۰ درصد زمان بیشتری به بازی کردن می‌پردازند و برای خرید بازی‌ها ۵۰ درصد بیشتر خرج می‌کنند.

موسسه‌ی آماری Niko Partners که بخش زیادی از فعالیتش روی ارائه‌ی آمار مختلف از صنعت بازی‌های ویدیویی است، تخمین زده که کنسول‌های Xbox Series X|S از زمان عرضه تا به حال، حدود ۶.۵ دستگاه فروش داشته‌اند که در مقایسه با دو کنسول Xbox One با ۵.۷ میلیون و Xbox 360 با ۵ میلیون دستگاه در بازه‌ی زمانی مشابه، رشد بسیار خوبی را نشان می‌دهد.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.