آیا شرکت Valve در حال ساخت یک کنسول دستی برای استیم است؟

گزارش تازه‌ای حاکی از آن است که شرکت Valve روی ساخت یک کنسول دستی تمرکز دارد که قادر به اجزای بازی‌های متعددی از استیم خواهد بود.

 

استیم در حال حاضر به عنوان بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین پلتفرم و فروشگاه مخصوص بازی‌های PC، روزانه میزبان میلیون‌ها بازیکن از سراسر جهان است.

در عین حال شرکت Valve همواره سعی کرده تا در مسیرهای جدیدی قدم بگذارد و مخاطبان این پلتفرم را گسترش دهد. ساخت کنترلر مخصوص استیم و دستگاه استریم Steam Link که با آن می‌توانید بازی‌های این پلتفرم را روی تلویزیون یا گوشی‌های هوشمند تجربه کنید.

حال طبق گزارشی که توسط سایت ArsTechnica منتشر شده، شرکت Valve در حال حاضر مشغول ساخت یک کنسول دستی است که قادر به اجرای بازی‌های استیم خواهد بود.

این سیستم در واقع یک کامپیوتر قابل حمل خواهد بود که طراحی مشابه کنسول نینتندو سوییچ خواهد داشت و تعداد زیادی از بازی‌های استیم را از طریق سیستم عامل لینوکس اجرا خواهد کرد.

این سیستم در حال حاضر با اسم رمز SteamPal شناخته می‌شود و گزارش اشاره شده ادعا می‌کند که احتمالا در اواخر سال میلادی جاری روانه‌ی بازار خواهد شد.

برخی منابع مرتبط با ArsTechnica به اعضای این سایت گفته‌اند که در جدیدترین نسخه از کلاینت استیم هم می‌توان کد مرتبط با سخت‌افزار این سیستم را هم پیدا کرد.

این سیستم قابل حمل از دکمه‌های مرسوم کنسول‌های دستی بهره خواهد برد و یک صفحه‌ی لمسی خواهد داشت.

مدتی پیش Gabe Newell رئیس شرکت Valve طی گفتگویی در یک مدرسه در نیوزلند، در جواب به این سوال که آیا آن‌ها برنامه‌ای برای ورود به بازار کنسول‌ها دارند یا خیر، این‌گونه پاسخ داد:

شما تا انتهای امسال ایده‌ی بهتری از این موضوع خواهید داشت و این جوابی نخواهد بود که انتظارش را داشتید. شما (آن موقع) خواهید گفت «آهان! حالا فهمیدم او درباره‌ی چی حرف می‌زد.»

با توجه به این گفته‌ها، نیوول دقیقا به SteamPal اشاره داشته است؛ سیستمی که یک کنسول دستی به حساب می‌آید، اما دقیقا با کنسول‌های دیگر رقابت نمی‌کند.

باید دید که شرکت Valve چه زمانی این کنسول دستی استیم محور را به طور رسمی رونمایی خواهد کرد. شاید E3 2021 زمان مناسبی برای این کار باشد.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.