سایت توییچ توسط یک هکر ناشناس مورد حمله قرار گرفت

ساعاتی پیش مشخص شد که یک هکر ناشناس به سرورهای سایت توییچ حمله کرده و به اطلاعات بسیار مهمی دسترسی پیدا کرده است.

 

سایت معتبر VGC چند ساعت پیش در خبری اعلام کرد که یک هکر ناشناس، اقدام به نفوذ در سرورهای پلتفرم Twitch کرده که موفقیت‌آمیز بوده است. نتیجه‌ی این هک، دسترسی به سورس کد توییچ و همچنین اطلاعات شخصی میلیون کاربر این پلتفرم است.

قضیه از این هم فراتر رفته و این هکر، تمام این اطلاعات که حجم‌شان ۱۲۵ گیگابایت می‌شود را در تورنت قرار داده است. منابع مختلفی که با VGC در ارتباط هستند، صحت این اطلاعات لو رفته و وجود سورس کد سایت را در میان آن‌ها تایید کرده‌اند.

به جز سورس کد، اطلاعات شخصی میلیون‌ها کاربر توییچ همچون مشخصات ورود به اکانت هم در میان این موارد لو رفته وجود دارد که در نتیجه، امنیت این اکانت‌ها در خطر قرار گرفته است. ابزارهای داخلی تیم‌های توسعه در آمازون و همچنین گزارش پرداخت توییچ به استریمرهای خود از سال ۲۰۱۹ هم میان این اطلاعات قرار دارد.

تصویر زیر، فهرست ۲۵ کانال برتر توییچ است که از آگوست ۲۰۱۹ تا اکتبر ۲۰۲۱ بیشترین درآمد را داشته‌اند.

25 استریمر پردرآمد توییچ از آگوست 2019 تا اکتبر 2021

اگر کاربر سایت Twitch هستید، در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به تغییر رمز ورودی خود اقدام و همچنین ورود دومرحله‌ای (Two-Factor Authentication) را فعال کنید.

برخی کاربران در توییتر پس از مشاهده‌ی این اطلاعات گفته‌اند که اکانت کاربرانی که از قبل مجهز به ورود دومرحله‌ای بوده در امنیت قرار دارد و اطلاعات آنان لو نرفته است.

برای فعال کردن ورود دومرحله‌ای در Twitch باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • پس از وارد شدن به حساب خود، عکس آواتارتان را انتخاب کنید و به سراغ بخش Settings بروید
 • به بخش Security and Privacy بروید و در صفحه اسکرول کنید تا به بخش Security برسید
 • در این قسمت گزینه‌ی Edit Two-Factor Authentication را انتخاب کنید و طبق مراحل پیش بروید. لازم به ذکر است که برای فعال کردن ورود دومرحله‌ای به گوشی همراه نیاز دارید تا کد آن از طریق اپلیکیشن یا پیامک برای‌تان ارسال شود

هکری که مسئول این اتفاق بوده، اعلام کرده که این تنها اولین بخش از اطلاعاتی است که موفق شده از سرورهای توییچ استخراج کند و این موج باز هم ادامه خواهد داشت. خود توییچ هنوز واکنشی رسمی به این قضیه نشان نداده است.

مطالب پیشنهادی برای شما
2 نظرات
 1. Viper می گوید

  بهترین سایت اپارات که نمیاد به پلتفرم شبیه خودش توهین و کنه و کمک میکنه تا مشکلی پیش نیاد.
  Love Aparat ❤️

 2. Viper می گوید

  بهترین سایت اپارات که نمیاد به پلتفرم شبیه خودش توهین و کنه و کمک میکنه تا مشکلی پیش نیاد.
  Love Aparat ❤️

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.