شرکت Zynga با مبلغ ۱۲.۷ میلیارد دلار توسط Take-Two Interactive خریداری شد

شرکت Take-Two Interactive طی یک معامله به ارزش ۱۲.۷ میلیارد شرکت Zynga را خریداری کرد.

 

شرکت Take-Two Interactive احتمالا معرف حضورتان هست؛ صاحب دو ناشر بزرگ در صنعت بازی‌های ویدیویی یعنی Rockstar Games و 2K Games که فرنچایزهای بزرگی چون GTA و Red Dead Redemption و Bioshock و Borderlands را در اختیار دارد.

شرکت Zynga هم بدون شک یکی از بزرگ‌ترین نام‌ها در حوزه‌ی بازی‌های اجتماعی و موبایل به حساب می‌آید. طبق آخرین آمار، بازی‌های مختلف این شرکت ماهانه بیشتر از ۱۸۳ میلیون کاربر فعال دارد.

ترکیب این دو نام بزرگ بدون شک اتفاقی بسیار بزرگ در صنعت بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شود؛ اتفاقی که دیروز و با اعلام رسمی Take- Two Interactive رخ داده و این شرکت با مبلغ ۱۲.۷ میلیارد دلار Zynga را خریده است.

چنین رقمی، خریداری Zynga را به بزرگ‌ترین خرید تاریخ این صنعت تبدیل می‌کند. این رکورد پیش از این به تصاحب شرکت Supercell خالق بازی‌های Clash of Clans و Clash Royale توسط تنسنت اختصاص داشت که تازه آن هم شامل ۸۱ درصد سهام سوپرسل می‌شد.

اگر تنها خریدهای کامل را در نظر بگیریم، رکورد قبلی به تصاحب بتزدا و شرکت مادر آن یعنی ZeniMax Media توسط مایکروسافت تعلق دارد که ارزش معامله‌ی آن ۷.۵ میلیارد دلار بود.

شرکت تیک تو اعلام کرده که با استفاده از تجربه‌ی بالای زینگا در زمینه‌ی ساخت بازی برای پلتفرم موبایل، قادر خواهند بود تا تجربه‌های Free-to-Play و کراس پلتفرم از فرنچایزهای فعلی خود روی کنسول و پی‌سی را برای گوشی‌های هوشمند به ارمغان بیاورند.

مدیر عامل زینگا Frank Gibeau همچنان به فعالیت خود در این سمت ادامه خواهد داد و در عین حال تیمی از تیک تو، مسئول مدیریت کل این شرکت خواهد بود. شرکت زینگا هم به طور کامل توسعه‌ی بازی‌های موبایلی تیک تو را به عهده خواهد گرفت.

اتفاق جالب اینکه پس از انتشار خبر این تصاحب، سهام شرکت Take-Two Interactive با افت مشهود ۱۳.۱۳ درصدی مواجه شد که بیشترین سقوط ارزش سهام این شرکت در یک روز از دسامبر ۲۰۰۹ تا به حال محسوب می‌شود. عامل اصلی این سقوط، نگرانی سرمایه‌گذاران از قیمت بالای این معامله عنوان شده است. جالب‌تر اینکه سهام زینگا در همان روز جهشی ۴۰ درصدی به خود دید.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.