یک سریال لایواکشن بر اساس سری بازی System Shock در حال ساخت است

شرکت Nightdive Studios اعلام کرد که یک سریال لایواکشن بر اساس سری بازی System Shock در دست ساخت قرار دارد.

 

سری «سیستم شاک» یکی از مشهورترین سری بازی‌های تاریخ در سبک نقش‌آفرینی و همچنین عناوین در شاخه‌ی Immersive Sim به حساب می‌آید که قسمت اول آن در سال ۱۹۹۴ میلادی توسط استودیوی Looking Glass ساخته شد.

این سری با قسمت دوم در سال ۱۹۹۹ میلادی توسط استودیوی Irrational Games ادامه پیدا کرد. اگرچه این سری از لحاظ تجاری موفق نبود، اما یکی از تاثیرگذارترین فرنچایزهای تاریخ محسوب می‌شود که به طور مستقیم روی سری Deus Ex و Bioshock تاثیر داشت. خالق سری بایوشاک یعنی «کن لوین» یکی از اعضای ارشد تیم سازنده‌ی System Shock 2 بود.

پس از تصاحب حقوق این فرنچایز توسط شرکت Nightdive Studios شاهد انتشار نسخه‌های بهبودیافته‌ی دو قسمت اول برای سیستم‌عامل‌های جدید بودیم. در حال حاضر اما دو پروژه از این سری در حال تولید است؛ اول ریمیک قسمت اول که قرار است از لحاظ بصری و گیم‌پلی تجربه‌‌ای کاملا به‌روز باشد و دوم بازی System Shock 3 که توسط خالق این سری یعنی «وارن اسپکتور» مراحل تولید را طی می‌کند.

حال شرکت Nightdive اعلام کرده که فرنچایز سیستم شاک قرار است پای خود را فراتر از بازی‌های ویدیویی بگذارد و شاهد ساخت یک سریال بر اساس آن خواهیم بود. صاحب سری بازی System Shock با همکاری پلتفرم Binge این سریال لایو اکشن را تولید خواهد کرد.

پلتفرم Binge در حال حاضر روی یک اقتباس دیگر از بازی‌های ویدیویی کار می‌کند؛ یک سریال تلویزیونی که بر اساس فرنچایز Driver و با همکاری شرکت یوبی‌سافت ساخته خواهد شد.

طی چند سال اخیر، سرعت ساخت فیلم و سریال از بازی‌های ویدیویی به طرز شگفت‌انگیزی بالا رفته است. طی چند سال اخیر شاهد فیلم‌های سینمایی Detective Pikachu و Sonic the Hedgehog بودیم و سال آینده هم نوبت به اقتباس سینمایی ماریو خواهد رسید.

شبکه‌ی نتفلیکس هم تا به حال براساس فرنچایزهای شاخص، موفق به ساخت سریال شده که از بین‌ها می‌توان به Castlevania و Dota 2 و League of Legends و Resident Evil اشاره کرد.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.