خالق سری بازی Syberia در سن ۶۶ سالگی از دنیا رفت

آقای Benoît Sokal خالق سری بازی به‌یادماندنی Syberia دو روز پیش و در سن ۶۶ سالگی چشم از جهان بست.

 

این خبر را ناشر و صاحب این سری یعنی Microids طی یک بیانیه اعلام کرد. بنوا سوکال در حالی از دنیا رفت که مدتی طولانی با یک بیماری که نام آن اعلام نشده دست و پنجه نرم می‌کرد.

بنوا سوکال خالق بازی Syberia

بیانیه‌ی شرکت Microids به شرح زیر است:

 

همراه با نهایت ناراحتی و قلبی سنگین، تیم Microids باید مرگ «بنوا سوکال»را اعلام کند که در تاریخ ۲۸ می ۲۰۲۱ پس از مبارزه‌ی طولانی مدت با یک بیماری درگذشت.

بنوا به عنوان کسی که در وهله‌ی اول یک داستان‌گو و هنرمند ماهر کمیک بوک شناخته می‌شد، با خروجی متنوع و پربار طی ۲۵ سال، مشارکت بزرگی در پیشرفت مدیوم بازی ویدیویی به صورت بین‌المللی داشت.

بنوا به عنوان یک دوراندیش واقعی و یک هنرمند فوق‌العاده با استعداد، تاثیری غیرقابل انکار روی تاریخچه‌ی Microids به جا گذاشت. او سخت کار کرد تا رویکردش را با جهان به اشتراک بگذارد. او این کار را در سال ۱۹۹۹ با اولین عنوانش Amerzone شروع کرد. سبک خاص او باعث شد تا دنیاهای مختلفی که خلق کرده بود، برای هزاران بازیکن در سراسر جهان فراموش‌نشدنی باشد و حتی مقام کارگردان هنری در Microids را برای مدتی به دست آورد.

بنوا همچنین برای خلق بازی‌های کالت Syberia شناخته و مورد احترام واقع شده است. این سری چیزی بود که او در آن، تمام علاقه‌ی خود به اروپای شرقی را در قالب ماجراهایی خاص و منحصر به فرد ارائه کرد و همین توسط ارتش وفادار طرفداران مورد علاقه و استقبال قرار گرفت.

تمام اعضای تیم Microids اندوه خود را به فامیلی و دوستان او ابراز می‌کند.

 

بسیاری از علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی، با دو قسمت اول سری بازی Syberia که در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۴ میلادی منتشر شد خاطرات زیادی دارند. قسمت سوم این سری در سال ۲۰۱۷ میلادی برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های نسل هشتم در دسترس قرار گرفته بود.

قسمت چهارم از این سری با نام Syberia: The World Before قرار است تا انتهای سال جاری میلادی منتشر شود. سوکال پیش از مرگ خود روی ساخت این اثر نظارت داشت.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.