شرکت Square Enix به فعالیت در حوزه‌ی NFT علاقه‌مند شده است

مدیر شرکت Square Enix در نامه‌ی جدیدی به مناسبت سال نوی میلادی از علاقه‌ی این ناشر به حوزه‌ی NFT خبر داد.

 

بلاک‌چین و NFT این روزها به یکی از بحث‌های داغ و پرحاشیه در صنعت بازی‌های ویدیویی تبدیل شده است. طی یکی دو سال اخیر شاهد خلق بازی‌هایی در این حوزه بودیم و حتی اخیرا شرکت یوبی‌سافت رسما از آغاز فعالیت خود در این زمینه خبر داد که البته بازخورد خوبی دریافت نکرد.

 

شرکت یوبی‌سافت فعالیت خود در زمینه‌ی NFT را ادامه خواهد داد

 

حالا نوبت به شرکت ژاپنی Square Enix رسیده تا به فعالیت در زمینه‌ی NFT علاقه نشان دهد. مدیر اسکوئر اینکس Yosuke Matsuda در نامه‌ای که به مناسبت آغاز سال نوی میلادی منتشر شده، صحبت‌های زیادی در این باره داشت.

ماتسودا در این نامه از گسترش بیشتر مفاهیمی چون متاورس، پلتفرم‌های ابری و هوش مصنوعی در گیمینگ سخن گفت. تمرکز اصلی این نامه البته روی بحث NFT و ترکیب بلاک‌چین با بازی‌های ویدیویی بود.

 

متن کامل نامه‌ی مدیر Square Enix در سایت این شرکت

 

البته در این نامه گفته نشد که بازی خاصی قرار است صاحب NFT های مخصوص شود، اما ماتسودا گفت که اسکوئر اینکس مسیر این تکنولوژی را کامل دنبال می‌کند و برای ورود به این حوزه در آینده برنامه‌هایی دارد.

او حتی به این مسئله که بسیاری از کاربران بازی‌های ویدیویی از ورود NFT به این صنعت خوشحال نیستند هم اشاره کرد، اما ظاهرا نظر مخاطب‌ها روی تصمیم ناشر فرنچایزهایی مثل Final Fantasy و Tomb Raider تاثیری ندارد!

شرکت Square Enix این روزها به لطف موفقیت عظیم «فاینال فانتزی ۱۴» و جدیدترین محتوایش یعنی Endwalker روزهای خوبی را سپری می‌کند. بازی‌های آنلاین بستر جذاب‌تری برای حوزه‌ی بلاک‌چین به نظر می‌رسند و در نتیجه شاید این اثر، اولین انتخاب اسکوئر انیکس برای ورود به بازار NFT باشد.

نظر شما درباره‌ی ورود این شرکت به حوزه‌ی بلاک‌چین چیست؟

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.