سونی قصد توقف تولید پلی‌استیشن 4 را در سال میلادی قبل داشته است

بر اساس یک گزارش جدید، شرکت سونی قصد داشته تا در سال میلادی گذشته تولید کنسول پلی‌استیشن 4 را متوقف کند.

 

حدود ۱۴ ماه پیش شاهد عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی دو شرکت سونی و مایکروسافت بودیم؛ محصولاتی که در ابتدا آمار فوق‌العاده‌ای را ثبت کردند، اما به دلیل کندی تولید سخت‌افزار در سراسر جهان، این روند به همان شکل پیش نرفت.

دو سال از شیوع ویروس کرونا در دنیا گذشته و حالا به لطف گونه‌ی آمیکرون، تولید سخت‌افزار همچنان با کندی روبروست؛ اتفاقی که سبب شده تا میزان تولید محصولاتی چون کنسول‌های بازی هم با کاهش روبرو شود.

این وضعیت گریبان شرکت سونی و کنسول پلی‌استیشن 5 را هم گرفته و با وجود لانچ موفق‌تر نسبت به PS4 فروش کلی تا به حال وضعیت مشابهی ندارد. پس از گذشت یک سال و دو ماه، همچنن متقاضیان بسیاری هستند که موفق نشده‌اند این کنسول را بخرند.

در حال حاضر شرایط مطابق ایده‌آل سونی پیش نمی‌رود، اما اگر خبری از کرونا نبود، احتمالا تا به حال تولید پلی‌استیشن 4 متوقف می‌شد. این ادعا را سایت بلومبرگ در گزارش جدید خود مطرح کرده و گفته که سونی قصد داشته تا در سال ۲۰۲۱ میلادی تولید این کنسول را متوقف کند، اما در نهایت از تصمیم خود منصرف شده است.

کنسول PS4 با فروش بیش از ۱۱۶ میلیون دستگاه یکی از محبوب‌ترین کنسول‌های تاریخ است و هنوز برایش تقاضا وجود دارد. از سوی دیگر همچنان عناوین زیادی هستند که به صورت میان نسلی منتشر می‌شوند؛ از جمله دو بازی انحصاری Horizon Forbidden West و God of War Ragnarok که در سال جاری میلادی منتظرشان هستیم.

البته کمبود قطعه و تولید کند PS5 باعث شده تا سونی به تولید PS4 نیاز پیدا کند، چرا که با وجود تولید بیشتر، این شرکت راحت‌تر با تولیدکنندگان سخت‌افزار قرارداد خواهد بست. سونی اعلام کرده که در سال ۲۰۲۲ یک میلیون دستگاه PS4 روانه‌ی بازار خواهد کرد.

باید منتظر ماند و دید این وضعیت چه زمانی پایان خواهد یافت تا همه چیز به حالت عادی بازگردد و روند ساخت کنسول‌ها از سر گرفته شود. البته با وقوع چنین اتفاقی و افزایش تولید PS5 دیگری خبری از تولید مدل‌های بیشتر از نسل چهارم پلی‌استیشن نخواهد بود.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.