شرکت سونی نسبت به خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت واکنش نشان داد

شرکت سونی در یک بیانیه‌ی رسمی، نسبت به خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت واکنش نشان داد.

 

حتما مطلع هستید که سه‌شنبه‌ی این هفته شاهد یکی از مهم‌ترین اتفاقات در تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی بودیم؛ شرکت اکتیویژن بلیزارد ناشر سری Call of Duty با مبلغ ۶۸.۷ دلار به خانواده‌ی ایکس‌باکس پیوست.

 

مایکروسافت شرکت اکتیویژن بلیزارد را رسما خریداری کرد

 

این اتفاق پس‌لرزه‌های متعددی در صنعت به جای گذاشت. برای مثال سهام شرکت سونی فردای این خبر با افتی ۱۳ درصدی معادل ۲۰ میلیارد دلار روبرو شد و از سوی دیگر سهام شرکت‌هایی مثل یوبی‌سافت جهشی مختصر به خود دیدند. البته منطقی است که شرکت‌های دیگر با وقوع چنین اتفاق مهمی شوکه شوند و در نتیجه شاهد بالا و پایین شدن ارقام برای مدتی باشیم.

از سوی دیگر افراد بسیاری منتظرند تا ببینند نام‌های مطرح در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی مثل سونی، نینتندو یا Tencent چه واکنشی به این قضیه خواهند داشت. حالا در اولین قدم این صاحب برند پلی‌استیشن است که در این باره بیانیه‌ی رسمی منتشر می‌کند.

یکی از سخنگوهای سونی در گفتگو با «وال‌استریت ژورنال» اعلام کرده که پس از خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، انتظار دارد تا بازی‌های این شرکت به خاطر وجود قراردادهای مشخصی همچنان به‌صورت چند پلتفرمی منتشر شوند.

این صحبت سخنگوی سونی به وضوح به همکاری با اکتیویژن برای سری Call of Duty در سال‌های اخیر اشاره دارد. طی چند سال گذشته شاهد بودیم که برخی از نسخه‌های COD از محتوای انحصاری زمانی روی کنسول‌های پلی‌استیشن بهره بردند و اکثر تبلیغات این سری هم با نام پلی‌استیشن گره خورده است.

البته این وضعیت در نسل هفتم کنسول‌ها به طور کامل متفاوت بود و اکتیویژن همکاری گسترده‌ای با مایکروسافت و برند ایکس‌باکس داشت. حتی نسخه‌ی دوم Modern Warfare و شبکه‌ی ایکس‌باکس لایو به کمک همدیگر به محبوبیت زیادی دست یافتند.

با این اوصاف انتظار می‌رود که حداقل تا زمانی که مدت قرارداد بین اکتیویژن و سونی تمام شود، سری Call of Duty همچنان برای پلتفرم پلی‌استیشن هم در دسترس قرار خواهد گرفت، اما در آینده شاهد انحصاری شدن این فرنچایز برای ایکس‌باکس خواهیم بود؟ این سوالی است که مایکروسافت باید در آینده به آن پاسخ بدهد.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.