سونی در حال تدارک یک سرویس رقیب برای ایکس باکس گیم پس است

بر اساس یک گزارش تازه، شرکت سونی در حال تدارک یک سرویس اشتراکی برای رقابت با سرویس محبوب ایکس باکس گیم پس است.

 

بدون شک یکی از بزرگ‌ترین برگ‌های برنده‌‌ی شرکت مایکروسافت طی چند سال اخیر، سرویس اشتراکی Xbox Game Pass بوده که در ازای قیمتی معقول برای هر ماه، صدها بازی کوچک و بزرگ از جمله عناوین انحصاری استودیوهای خود را در اختیار مشترکان قرار می‌دهد.

با وجود برنامه‌های مایکروسافت برای افزایش قدرت استودیوهای داخلی و کیفیت عناوین انحصاری خود و همچنین بالا بردن ارزش کاتالوگ بازی‌های گیم پس، تصور روزهای درخشان‌تر برای این سرویس و همچنین کنسول‌های ایکس باکس آن‌چنان سخت نیست؛ موضوعی که شرکت رقیب یعنی سونی هم بدون شک از آن آگاه است.

دیروز و طبق گزارشی که توسط سایت بلومبرگ منتشر شده، شرکت سونی و برند پلی‌استیشن روی یک سرویس جدید کار می‌کنند که قرار است در حکم یک رقیب برای ایکس باکس گیم پس باشد.

این سرویس در حال حاضر با اسم رمزی Spartacus (اسپارتاکوس) شناخته می‌شود و به کاربران پلی‌استیشن اجازه می‌دهد تا با پرداخت مبلغی مشخص به صورت ماهانه به کاتالوگ متنوعی از آثار جدید و قدیم دسترسی داشته باشد.

طبق این گزارش، سونی قصد دارد تا این سرویس برای هر دو کنسول PS4 و PS5 در دسترس قرار دهد. این سرویس جدید دو سرویس فعلی پلی‌استیشن یعنی PlayStation Now و PlayStation Plus را با هم ترکیب خواهد کرد. البته در بحث ساختاری و همچنین هویت، تمرکز روی دومی بیشتر است.

این سرویس که انتظار می‌رود در بهار سال آینده عرضه شود، سه مدل متفاوت دارد که به عنوان Tier از آن‌ها یاد می‌شود. مدل اول که ارزان‌ترین آن‌هاست، امکانات فعلی پلی‌استیشن پلاس را به کاربر می‌دهد. مدل دوم اجازه می‌دهد تا امکان تجربه‌ی فهرست بزرگی از عناوین PS4 و PS5 را داشته باشید و در نهایت گران‌ترین مدل یعنی مدل سوم، دسترسی به آثار کلاسیک از کنسول‌های PS1 و PS2 و PS3 و حتی کنسول دستی PSP را امکان‌پذیر می‌کند.

طبق این گزارش به نظر می‌رسد که سرویس اسپارتاکوس از همان زمان عرضه، فهرست بسیار بلندبالا و متنوعی از آثار مختلف طی پنج نسل پلی‌استیشن را داشته باشد که بسیار جذاب است، اما در عین حال خبری از انتشار عناوین فرست‌پارتی استودیوهای سونی در روز عرضه در این سرویس نخواهد بود؛ چیزی که یکی از وجوه درخشان سرویس گیم پس به حساب می‌آید و به شما اجازه می‌دهد تا عناوین شاخصی مثل Halo Infinite را از همان روز انتشار در گیم پس بازی کنید.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.