آیا بازی Bioshock 4 انحصاری پلی استیشن خواهد بود؟

یک یوتیوبر به تازگی ادعا کرده که بازی Bioshock 4 قرار است یک عنوان انحصاری برای کنسول‌های پلی استیشن باشد.

 

با آغاز نسل نهم، هر کدام از شرکت‌های سازنده‌ی کنسول نهایت تلاش خود را می‌کنند تا با روش‌های مختلف مثل خرید استودیو، ساخت بازی‌های انحصاری و همچنین عقد همکاری با دیگر ناشران برای تبدیل کردن عناوین آن‌ها به انحصاری دائم یا زمانی، مخاطبان خود را افزایش دهند.

در این بین شرکت سونی تمرکز زیادی روی روش آخر گذاشته و به عنوان مثال، عناوین متعددی از شرکت Square Enix در حال حاضر تنها برای کنسول PS5 تایید شده‌اند.

حال طبق یک ادعای جالب، قسمت چهارم از سری معروف «بایوشاک» هم قرار است به یک اثر انحصاری پلی استیشن تبدیل شود. این ادعا توسط یکی از اعضای پادکست XboxEra در قسمت جدید آن مطرح شد. او ادعای انحصاری بودن بازی Bioshock 4 برای پلی استیشن را در حالی مطرح کرد که مطمئن نیست این انحصار دائم باشد یا محدودیت زمانی دارد.

این یوتیوبر پیش از این ادعاهایی کرده بود که در نهایت رنگ واقعیت بگیرند، اما باز هم در حال حاضر نمی‌توان اطمینان داشت که ادعای جدید صحت داشته باشد.

یک دلیلی که می‌تواند صحت این ادعا را با تردید روبرو کند، مراودات اخیر 2K Games و سونی سر فعال کردن قابلیت کراس‌پلی برای بازی Borderlands 3 بود که در نهایت طرف اول حاضر نشد برای این قابلیت روی کنسول‌های پلی استیشن، پولی به سونی پرداخت کند.

ساخت قسمت چهارم بایوشاک، دو سال پیش توسط شرکت 2K Games تایید شد. این عنوان در حال حاضر مراحل تولید خود را توسط استودیوی Cloud Chamber طی می‌کند که برخی از اعضای آن سابقه‌ی کار روی نسخه‌های قبلی را دارند.

طبق اخبار مختلفی که طی دو سال پیش منتشر شده، این بازی با انجین آنریل ساخته می‌شود و احتمالا ساختاری جهان باز خواهد داشت. «کن لوین» خالق این سری، همراه با استودیوی کوچک خود به نام Ghost Story Games چند سال است که در سکوت کامل روی یک اثر جداگانه کار می‌کند.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.