بازی Resident Evil Village بهترین انتشار این سری در استیم را رقم زد

در حالی که تنها یک روز از انتشار بازی Resident Evil Village در استیم می‌گذرد، این عنوان آماری را ثبت کرده که حکایت از استقبال فوق‌العاده‌ی مخاطبان دارد.

 

جدیدترین نسخه از سری «رزیدنت ایول» از دیروز برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های نسل هشتم و نهم دو شرکت مایکروسافت و سونی در دسترس قرار گرفت. نمرات منتقدان تا به حال حاکی از آن است که با یک اثر جذاب و شایسته در سری طرفیم.

حال آمار موجود نشان می‌دهند کاربران پلتفرم استیم هم استقبال عظیمی از بازی Resident Evil Village به عمل آورده‌اند. این اثر موفق شده تا رکورد ۱۰۱ هزار و ۷۲۶ بازیکن همزمان را در روز عرضه ثبت کند.

این رقم بالاترین آماری است که یک نسخه از سری رزیدنت ایول موفق شده تا به حال در استیم ثبت کند. همچنین این اولین نسخه از سری به حساب می‌آید که بیش از صد هزار بازیکن به‌طور همزمان آن را تجربه می‌کنند.

بیش از صد هزار بازیکن به‌طور همزمان آن را تجربه می‌کنند.

این اتفاق RE Village را به بهترین لانچ تاریخ این سری در استیم تبدیل کرده است. پیش از این رکورد متعلق به ریمیک قسمت دوم با ۷۴ هزار و ۲۴ بازیکن بود. برای مقایسه بد نیست آمار بیشترین تعداد بازیکن همزمان را در نسخه‌های اخیر کنار هم قرار دهیم:

  • بازی Resident Evil Village با آمار ۱۰۱۷۲۶ نفر
  • بازی Resident Evil 2 Remake با آمار ۷۴۰۲۴ نفر
  • بازی Resident Evil 7 با آمار ۱۸۲۱۱ نفر
  • بازی Resident Evil 6 با آمار ۱۱۸۳۶ نفر

همان طور که می‌بینید، آمار بازی Resident Evil Village تقریبا شش برابر قسمت هفتم است که جهش فوق‌العاده‌ی به حساب می‌آید. در صورتی که استقبال از بازی روی کنسول‌ها هم به همین میزان باشد، پس می‌توان پیش‌بینی کرد که این نسخه از لحاظ فروش بسیار موفق عمل کند.

شرکت کپکام اواسط سال گذشته اعلام کرده بود که فروش قسمت هفتم به تقریبا هشت میلیون نسخه رسیده است. با این اوصاف می‌توان انتظار چنین عملکردی را از Village هم داشت.

بازی Resident Evil Village هم‌اکنون برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ۵، ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس سری ایکس و اس در دسترس قرار دارد.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.