خالق بازی PUBG به طور رسمی از تیم سازنده جدا شد

«برندان گرین» خالق بازی بسیار محبوب PUBG به طور رسمی اعلام کرد که از تیم سازنده‌ی این عنوان جدا شده است.

 

آقای Brendan Greene که با لقب PlayerUnknown هم شناخته می‌شود، شخصی‌ست که طی یک دهه‌ی گذشته عناوین شاخصی چون H1Z1 و مهم‌تر از همه PUBG را خلق کرد.

این بازی‌ساز ایرلندی کسی بود که با ساخت یک مود برای بازی DayZ: Battle Royale سبک محبوب «بتل رویال» را خلق و پایه‌گذاری کرد. پس از محبوبیت این مود، بخش آنلاین شرکت سونی از او برای ساخت یک حالت بتل رویال برای بازی H1Z1 دعوت کرد.

موفقیت این بازی باعث جلب نظر شرکت کره‌ای Krafton شد و آن‌ها، گرین را به عنوان کارگردان برای خلق یک اثر جدید استخدام کردند؛ اثری که نتیجه‌اش عنوان PlayerUnknown’s Battlegrounds شد و سبک بتل رویال را در صنعت بازی‌های ویدیویی به یک پدیده تبدیل کرد.

دیروز اما و طی یک اعلام رسمی، خالق بازی PUBG اعلام کرد که از تیم Krafton جدا شده است. گرین پس از جدایی، یک استودیوی مستقل در آمستردام هلند با نام PlayerUnknown Productions تاسیس کرده که قصد دارد در پروژه‌ی اول خود، روی یک بازی Open-World عظیم کار کند.

این استودیو در حال حاضر در حال تحقیق و اکتشاف درباره‌ی سیستم‌هایی است که می‌تواند محیط‌ها و دنیاهای عظیم را در قالب یک اثر جهان باز پیاده کند. خود شرکت Krafton هم بخش کوچکی از سهام این استودیو را در اختیار دارد.

برندان گرین طی چند سال گذشته، روی اثری به نام Prologue کار می‌کرد. نکته‌ی جالب این‌که تیزر رونمایی این اثر همین حالا در صفحه‌ی اصلی سایت PlayerUnknown Productions دیده می‌شود که نشان می‌دهد برندان هنوز مشغول کار روی این پروژه است.

مارس دو سال گذشته بود که گرین تیم توسعه‌ی PUBG در سئول کره‌ی جنوبی را به مقصد شعبه‌ی تازه از PUBG Corp در آمستردام ترک کرد. او در بیانیه‌ی جدایی خود از Krafton گفته که در قدم بعدی خود، روی عنوانی کار خواهد کرد که سال‌ها رویای ساخت آن را در سر داشته است.

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.