کمبود موجودی کنسول پلی‌استیشن 5 تا سال ۲۰۲۲ میلادی ادامه خواهد داشت

یکی از اعضای ارشد شرکت سونی اعلام کرد که این شرکت تا سال ۲۰۲۲ میلادی با مشکل تامین موجودی کنسول پلی‌استیشن 5 دست و پنجه نرم خواهد کرد.

 

به لطف شیوع ویروس کرونا و اعمال قرنطینه‌ی گسترده در بسیاری از مناطق دنیا، انتشار کنسول‌های نسل نهمی دو شرکت سونی و مایکروسافت فروغ چندانی نداشت. این شرایط باعث شد تا سرعت ساخت قطعات کند شود و در نتیجه، هر دو شرکت در تامین کافی آن‌ها به مشکل برخورد کنند.

همین قضیه باعث شد تا در همان روزهای ابتدایی عرضه، موجودی دو کنسول تمام شود. در حال حاضر نزدیک به هفت ماه از انتشار ایکس‌باکس سری ایکس و اس و پلی‌استیشن 5 گذشته، اما هنوز هم افراد بسیاری هستند که موفق نشده‌اند آن‌ها را تهیه کنند.

حال و طبق گزارشی که توسط سایت بلومبرگ منتشر شده، مشکل تامین موجودی کنسول پلی‌استیشن 5 به این زودی رفع نخواهد شد و سونی تا سال آینده با آن درگیر خواهد بود.

بلومبرگ که خود به نقل از سایت ژاپنی Japan Times این خبر را منتشر کرده، گفته که Hiroki Totoki مدیر بخش مالی اذعان کرده کمبود موجودی PS5 تا سال ۲۰۲۲ میلادی ادامه خواهد داشت. او در صحبتی کوتاه گفته:

فکر نمی‌کنم که تقاضا این سال کاهش یابد و حتی اگر ما دستگاه‌های زیادی تامین و تعداد بیشتری از پلی‌استیشن 5 در سال آینده تولید کنیم، موجودی ما قادر نخواهد بود تا جوابگوی تقاضا باشد.

بزرگ‌ترین عامل دخیل در این اتفاق، کمبود تراشه و پردازنده برای این کنسول است که همان‌طور در بالا ذکر کرده کردیم، با سرعت کمی در کارخانه‌های مهم جهان تولید می‌شود.

این موضوع نه تنها کنسول‌های بازی، بلکه بازار کارت گرافیک و گوشی‌های هوشمند را هم تحت تاثیر قرار داده است. به خصوص مورد اول که هجوم ماینرها باعث شد موجودی مدل‌های جدید دو شرکت انویدیا و AMD در سراسر جهان به شدت کم باشد.

این کمبود موجودی البته باعث نشد تا نسل پنجم پلی‌استیشن در فروش رکوردشکنی نکند، اما شاید در شرایط عادی با ارقام بالاتری روبرو می شدیم.

مطالب پیشنهادی برای شما

نظرات بسته شده است.