هدست PlayStation VR2 به طور رسمی رونمایی شد

شرکت سونی بامداد امروز به طور رسمی از نسل بعدی هدست واقعیت مجازی خود با نام PlayStation VR2 رونمایی کرد.

 

جدیدترین دوره از نمایشگاه CES که از آن به عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه دنیا در زمینه‌ی تکنولوژی یاد می‌شود، هم‌اکنون در جریان است و شرکت‌های مختلف، محصولات تازه‌ی خود را رونمایی می‌کنند و در معرض عموم قرار می‌دهند.

شرکت سونی هم در آغاز این نمایشگاه کنفرانس مخصوص خود را داشت که در آن از نسل بعدی هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن با نام PlayStation VR2 رونمایی شد.

نسل دوم پلی‌استیشن وی‌آر از همه لحاظ پیشرفت قابل توجهی نسبت به مدل قبلی داشته است. این هدست واقعیت مجازی از پنل‌های تصویری OLED با وضوح 4K و قابلیت HDR بهره می‌برد. وسعت دید هم ۱۰ درجه افزایش یافته و حالا به ۱۱۰ درجه رسیده است.

دو پنل موجود در هدست که هر کدام مقابل یک چشم قرار می‌گیرد، وضوح تصویر ۲۰۰۰ در ۲۰۴۰ پیکسل دارد و می‌تواند بازی‌ها را در فریم‌ریت ۹۰ و ۱۲۰ اجرا کند. بازی‌های مخصوص این هدست با استفاده کنترلر PS VR2 Sense قابل تجربه خواهند بود.

دوربین‌های تعبیه شده روی این محصول توانایی ردیابی حرکت بدن، حرکات کنترلر و حتی چشم‌های شما را خواهند داشت. برای عمیق‌تر شدن تجربه‌ی بازی کردن با این هدست، سونی قابلیت لرزش و یک تکنولوژی صوتی مخصوص با نام Tempest 3D AudioTech را قرار داده است.

شرکت سونی هیچ قیمت یا تاریخ عرضه‌ای برای این هدست اعلام نکرد، اما با توجه به رونمایی‌اش در روزهای ابتدایی سال ۲۰۲۲ احتمالا تا پایان همین سال قادر به خرید آن خواهیم بود.

در این کنفرانس از اولین بازی مخصوص این هدست هم رونمایی شد؛ یک نسخه‌ی فرعی از سری Horizon با نام Horizon Call of the Mountain که توسط استودیوی Firesprite و با نظارت Guerrilla Games در دست تولید قرار دارد.

تصویر بازی Horizon Call of the Mountain

مطالب پیشنهادی برای شما
نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.